Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Melyik (melyikek) az a film,...

Melyik (melyikek) az a film, ami annyira nagy hatással volt rád, a gondolatok meghatározóak lettek számodra, hogy azt szeretnéd, a gyereked is megnézze azt a filmet, mert fontos és alap?

Figyelt kérdés
Remélem sikerült jól megfogalmaznom a kérdést. Vannak kedvenc filmjeim amik formálták az életfilozófiámat, és sokszor eszembe jutnak. Van amit kifejezetten a lányomnak mutatnék, vagy mutatok meg, van amit a filozófusabb fiamnak.. stb. Mondjatok olyan filmeket amik nektek voltak fontosak, jók, valamiért..

2019. szept. 24. 22:33
 1/5 anonim válasza:
85%

Rám nagy hatással volt anno pl. a Constantine a démonvadász.


Nem lettem tőle hívő vagy hasonló, de megérintett a halandóság gondolata és neki köszönhetem hogy 1:1-ben leszoktam a dohányzásról :D

2019. szept. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

Bár tudom, hogy filmet kértél és ha esetleg nem kielégítő a válaszom, akkor nyugodtan pontozzatok le, elfogadom, de számomra a Lost sorozat volt nagy hatással.

A karakterfejlődések, amik benne vannak, ahogy felnőtt emberek képesek megváltozni az adott helyzet által. Szerintem nagyon sokat lehet belőle tanulni. Persze sok más sorozatból is, hiszen sok rész alatt többet lehet átadni a nézőnek, mint egy film alatt.


De, hogy filmet is ajánljak, akkor a Boldogság nyomábant tudom ajánlani. Igaz történet alapján készült, a kitartásról és a reményről szól!

2019. szept. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Nos a rejtett agymosás a kérdésben nagyon kormánypárti propaganda. Tudod nem mindenkinek lehet gyereke. És emiatt folyamatos támadás alatt vagyok, úgyhogy kifejtem itt is a bánatomat. Le lehetne szállni a csinálj gyereket, különben nem vagy ember témáról.


Köszi a lepontozást ezért. Megy vissza, ha már "gyerekes" a kérdés. A valódi értéket úgysem díjazza senki.


De ha azt kérdezed, a következő generációnak mit mutatnék meg, amit ő kihagyna és kár lenne érte, az más. Pl a Pixar filmeket felesleges is sorolni, ha érdeklik a filmek, ezekkel úgy is találkozik.



Valószínű találkozik majd a Kisvakond, Magyar nepmesék, Varázslatos iskolabusz sorozatokkal.

De jó lenne, ha ismerné az Öveges prof - Kedvenc kisérleteim sorozatot is, meg a 14-16 that évesen a Tüskevárat.



A medve, 1988

Oroszlánkirály, az eredeti

Chihiro szellemországban

VUK

Idétlen időkig

Kirikou és a boszorkány

Kiharcolt oroszlánok

Számkivetett

Felforgató könyv

Hook

Hercegnő és a kobold

Villi a veréb



Idősebbeknek :

Holt költők társasága

Piszkos 12

Vaskereszt

Elveszett gyerekek városa

Álmosvölgy legendája

Matrix



Leon a profi

Rosencrantz és Guildenstern halott!!!

A Tanú (még azelőtt, hogy 19-20. század lenne töriből)

Simon Mágus

Liza, a róka tündér

Szamárköhögés

7 szamuráj

Jó a rossz és a csúf

Butch Cassidy és a Sundance kölyök

Harcosok klubja

Amerikai szépség

6. érzek

Óceánjáró zongorista legendája

eXistenZ



Nagyon alul értékelt és fontos filmek szerintem, de 16+osok:

Dogville!!!!

Született gyilkosok!!!!

La Haine!!!!


Ha érdekli a film művészet, Bergman, Tarkovsky, Bunuel, Hitchcock minden mennyiségben



Ha fogékony és figyelmes, akkor már gyerekként megérti A Föld sója filmet is.



Mindenképpen lebeszélném a Potter filmekről, ha még nem olvasta a könyvet. Fantázia rombolónak tartom és önmagában gagyi; nem más, mint egy nosztalgia film a pénz bevétel növelésére. A könyvek zseniálisak! De a film borzalmas. Sokáig azért nem olvastam el, mert rettenetes élmény volt a film.

2019. szept. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem volt kormánypropaganda, rossz lehet, ha mindenben ezt véled felfedezni. Kicsit sem vagyok kormánypárti, eléggé idegesít engem is az amit nyomnak. Irritáló úgy is, hogy három kamasz gyerekem van. Tehát nem tervből kérdeztem, hanem valós helyzetből. 11-13-15 évesek. Köszönöm a leírt filmeket.
2019. szept. 25. 12:37
 5/5 anonim ***** válasza:

Számomra a katartikus filmek: Életrevalók, Bakancslista. Szerelem és más drogok

Sok filmet szeretek, de ezeken agyaltam régen napokig. Azt nem tudom, hogy szeretnem e ha a gyerekeim is lássák, mert meg nagyon kicsik, és 20 év múlva már tuti ezek gagyinak számítanak.

2019. szept. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!