Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a véleményetek a Vaják...

Mi a véleményetek a Vaják sorozatról?

Figyelt kérdés

Számomra csalódás. Nagyon felemás az egész, ahol jó ott jó, ahol meg béna ott béna.

Könyvek hangulatát nem hozza a legkisebb mértékben sem. Nekem túl amerikai lett az egész. Szerintem ez a túltolt diverzitás mintapéldája. Számomra már zavaró mértékben jelen volt.

A történet nagyon le van butítva a könyvekhez viszonyítva.

Vannak látványos jelenetei, de a legtöbb helyen nagyon low budget hatású az egész. Például Brokilon erdőben mi az a reflektor? Meg miért lándzsákkal és számszeríjakkal vannak a driádok, arról meg nem beszélve, hogy miért négerek?

Pozitívumnak ott van Henry Cavill, aki tökéletesen hozza Geralt-ot. Kökörcsin színése is jó. Harcjelenetek is jók.

De a legtöbb színész egyáltalán nem illik a szerephez.

De számomra a legfájóbb pont a fentebb már említett hangulat hiánya.

Én csak azoknak merném ajánlani akik nem olvasták a könyveket.

De úgy összességében azért egynek elment, olyan 5,5/10 pont. Többször nem valószínű, hogy megnézem.

Kár volt a Netflix-nek adni a jogokat.


Mi a Ti véleményetek róla? Pozitívumok, negatívumok?(és egy 10-es skálán pontoznátok is a kedvemért)



2019. dec. 25. 21:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

A könyvet nem olvastam, viszont a film nekem nagyon tetszik. :) Vártam már nagyon a sorozatot. Izgalmas és látványos.

10/10

2019. dec. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Valóban érződik rajta az "Amerika így képzeli el Európát" effektus, és a netflixes pc-sítő mém itt is érvényes, de annyira szerencsére nem zavaró. Az utolsó kívánságot feldolgozó hatodik rész kirívóan összecsapottra és gyengére sikeredett, és van még néhány hely, ahol rezeg a léc, de ezt a többi rész, illetve összességében a színészek játéka ellensúlyozza. Szerintem megér egy 7/10-et.
2019. dec. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%

Én még csak az első könyvet olvastam (illetve végigjátszottam anno a harmadik játékot, próbáltam a másik kettőt is, de azok nem kötöttek le).


Nekem nem volt csalódás. Sőt kifejezetten tetszett. Az első könyvből rengeteg jelenet belekerült, így nekem a hangulatot hozta. A fekete színészek nem zavartak, a Trisst alakító színésznő a maga természetes módján még kifejezetten csinos is. Ezzel nem volt bajom. (Olyan ellenpárja nálam Yennefernek, aki csak a mágia miatt szép, tehát nem természetes.) Nem kell mindenkinek fehérnek lennie. Nem ezen múlik a sztori, lényegtelen kinek milyen a bőrszíne egy fantasy történetben, ha jól van megírva (szerintem).


Ami egyfajta negatívum, hogy habár a sorozat címe The Witcher, nálam Yennefer vitte a hátán az egészet. Már szinte azt kívántam, hogy bár róla szólna a sorozat. Ő volt számomra a legérdekesebb karakter. Henry meg Freya is jók voltak a szerepeikben (szóval nekem telitalálatok), viszont a történeteik érdektelenek voltak (különösen Cirié).


Ami meg pozitívum, hogy Geralt kalandozásai Keszeggel, Jaskierrel és Yennel felidéztek a kellemes gyerekkori emlékeket, amikor hétvégente a Xénát néztem. Nagyon hiányzott már egy ilyen kaland-fantasy sorozat, szerethető főhősökkel. Nekem ezért megér 10 pontot. (Nem szeretek pontozni, vagy tetszik valami és akkor 10 vagy nem és akkor 0. Nincs középút.)

2019. dec. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Na igen, ha tovább fogsz majd haladni a könyvben, akkor látod majd, mennyire megváltozik a leírás. Ahogyan az első kötetek még inkább különálló novellák voltak lazán összekapcsolva, addig az utolsók már egy-egy nagy regénnyé álltak össze. Nem baj ez, legalább az olvasót felkészíti kicsit a világra, mielőtt nekifut a nagy nilfgaardi inváziónak és egyéb nyalánkságoknak.
2019. dec. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

3-mas: a sztori valóban nem a diverzitáson áll vagy bukik, nekem az önmagában nem jött be annyira.

De a hangulatból elvett a diverzitás. Igazad van, hogy fantasy és nem kell mindenkinek fehérnek lenni, de mégis csak szláv középkorban játszódik és ott azért nem igazán voltak négerek. A könyv is csak kettőt említ a Lehetőségek határa című fejezetben.


Amúgy köszönöm az értelmes válaszokat!

2019. dec. 26. 12:22
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy nem a szláv középkorban játszódik, csak abból merít. Egy kitalált világban játszódik. A szláv középkorban elfek és törpök sem éltek. De persze mindegy.
2019. dec. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Jó persze ez így igaz, hogy kitalált világban játszódik, de ki lehet következtetni, hogy az író nem négereket képzelt oda amikor írta.

Legalább még a Gyűrűk ura nem a mostani időkben készült és az megúszta a diverzitást.

2019. dec. 26. 15:00
 8/12 anonim ***** válasza:
32%
Ide ordít a rasszizmusod, kérdező. A színészek bőrszíne semmit sem vesz el vagy ad hozzá a hangulathoz. A teljesítményük nagyon is. A külsejük kicsit sem.
2019. dec. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Szinte már vártam, hogy mikor jön valaki a rasszizmusról. Igazából nem reagálok rá semmit. Csak annyit, hogy szerintem igenis a színészek külseje is hozzáad vagy elvesz a hangulatból.
2019. dec. 26. 15:32
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül kell rasszistának lenni, hogy észrevegyük, hogy a Netflixnél milyen görcsösen ügyelnek a politikai korrektségre. De azért ez szerencsére nem volt annyira zavaró - pl. annak ellenére, hogy a zerrikánokat inkább arabszerűnek képzelné az ember, simán lehetnek feketék is, a driádok meg úgysem bírnak gyárilag zöldek vagy egyéb egzotikus színűek lenni. (Persze valljuk be, hogy Danek, a szénfekete cintrai lovag megjelenésekor sokan lefordultunk a székről a röhögéstől.)

Egyébként némileg vitára kelnék azzal, hogy a Vaják-sorozat egy tipikusan szláv világot fest le, hiszen rengeteg francia, német, angolszász hatás is tetten érhető benne (ahogyan a közép-európai középkorban is volt). Maradjunk annyiban, hogy nagyban alapoz a lengyel/északi szláv mondavilágra, de a "földhözragadtabb" részében inkább közép-európai egyveleg.

2019. dec. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!