Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A gyűlölködő "rajongók" miért...

A gyűlölködő "rajongók" miért csak a Star Wars-ra vannak rászállva?

Figyelt kérdés
Az ő indoklásuk szerint azért utálják a Star Warsot mert Disney. Ugyanakkor a szintén Disney Marvel-es Bosszúállók filmek meg az egekig vannak dicsőítve meg bevételi rekordokat döntenek folyamatosan. És közben az is Disney, és abban is ugyanazok az egydimenziós karakterek csinálják ugyanazt 30 filmen át, semmi különbség nincs a helyszíneket meg a neveket leszámítva. Ráadásul azokból még évente 3 film is kijön, nem 2 évente egy. Az mégis trendi, közben a Star Wars már lassan a költségeit se hozza vissza a sok divat hater miatt, ráadásul a gyűlölködésük még csak nem is következetes: ha a sztori másol a régiektől, akkor az a baj hogy nem eredeti, kópia, (Ébredő erő) ha a sztori mer újszerű, merész lenni meglepő húzásokkal, akkor az a baj hogy "tönkreteszik az univerzum szabályait" (Utolsó jedik), ha új karaktereket hoznak be, akkor az SJW meg érdektelenség, ha visszahoznak régi karaktereket akkor az felesleges fanservice meg a klasszikus karakterek meggyalázása stb. Igazából ebből is látszik hogy szándékos gyalázkodásról van szó, és nem arról hogy tényleg ne lennének jók a filmek (pláne hogy sok ilyen komment és "kritika" már a film bemutatása előtt megjelenik). Érdekelne hogy ezek a szánalmas emberek miért pont a Star Wars-t pécézték ki maguknak, és miért nem a már említett Marvelt vagy bármi más egyéb népszerű filmet/sorozatot?

2019. dec. 26. 12:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/86 anonim ***** válasza:
24%

"Konkrétan melyik mondatom az, ami nem fedi a valóságot?"


Nettó 90%-ban mindegyik.


Amúgy Sincere Fist-nek igaza van. Tényleg volt régebben is egy ilyesmi kvóta. Igen régi amerikai filmekben is lehet 1-2 fekát látni. Muszáj volt nekik, hogy érvényesülni tudjanak az afroamerikaiak is. Csak akkoriban nem volt akkora nagy visszhangja neki.

Bevallom én sem csípem, a langyi liberalizmust. De mivel manapság akkora a globalizáció, minden etnikai csoportból kerül ki, jó zenész, sportoló, művész.... akármi.


De ha a filmipar rá is kényszerül érdekvédelmi okokból arra, hogy alkalmazzon sokszínű, változatos szexuális beállítottságú embereket, az nem jelenti TÖRVÉNYSZERŰEN azt, hogy MAGA A FILM-nek IS az az üzenet, hogy pl: "éljenek a köcsögök!".


A filmipar jogi/érdekvédelmi kötöttségeit, kötelezettségeit erősen illene elkülöníteni az adott film tartalmától. Mert kötve hiszem azt, hogy Hollywood-ba odamentek J.J Abrams-hez a feminista csoportok és/vagy az amerikában élő ázsiai/latin/afroamerikai érdekvédelmi csoportok és mondták neki, hogy: "Hé...Abrams bácsi legyen már női főszereplő, mi nők is lehetünj jedik vagy nem? Ha nem lesz női főszereplő, akkor felgyújtjuk a házadat."

2019. dec. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/86 anonim ***** válasza:
52%

#49


"De egyébként. Attól, hogy elvárnak egy ilyen irányú törekvést az érdekvédelmi szervezetek, attól még lehet JÓ filmet csinálni. Egy film minőségét, tartalmát nem befolyásolja. Elton John is jó zenész, annak ellenére, hogy meleg. Attól, hogy valaki b*zi, tudhat még jól zongorázni. Nem zárja a kettő ki egymást."


Jelenleg csak a kritikai és/vagy anyagi és/vagy közönségi buktákat termelik ki az ilyen kvóta és genermainstream filmek. Példák a bukásokra:

-Szellemírtók

-Charlie Angyalai

-The Troy

-Terminator: Sötét Végzet

-Átejtve

De lehet könnyebb dolgom lenne, ha a sikerfilmeket sorolnám, amik működőképesek voltak a nemi és bőrszín alapú kvótákkal.

-Utolsó Jedik

2019. dec. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/86 anonim ***** válasza:
51%
Az Utolsó Jediket a kritikai buktákhoz szántam
2019. dec. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/86 anonim ***** válasza:
58%

"Nem vagdalkozok, tényeket írtam le idevágó idézetekkel, ti pedig megszállottan tagadtok, mindenféle alap nélkül. Amit állítottam, bizonyítottam, ti pedig nem. Senkit nem fikáztam akinek tetszik, ellenben ti minden kritizálót elhordtok mindennek. Itt látszik meg, hogy ki mennyire sértődős. Azt csak halkan jegyzem meg, hogy amit leírtam, annak kb. az 1 százalékát fogtátok fel két dolog miatt: személyeskedni könnyebb, másrészt ciki ha valamiben tévedtek, ami alá is van támasztva adatokkal."


Nem írsz tényeket, és pontosan te kritizálsz mindenkit. Sőt, aki veled nem ért egyet, azt pontosan te fikázod. Nem bizonyítottál semmit sem. Az összefüggéseid az írásokban full logikátlanok. Ki is hazudozik itt akkor? Mindenféle alap nélkül, gyártasz teóriákat ami alapján lejárathatod, a neked nem tetsző részeket. A tényeket pedig te nem veszed figyelembe. És még te érzed magadat itt megsértődve. Ha nem értesz a témához, húzz el innen. Ennyi.

2019. dec. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/86 anonim ***** válasza:
57%

#51

Ha abból indulok ki, hogy ezen szervezetek micsoda üvöltözést csapnak "túl fehér" vagy "túl nőelnyomó" filmek kapcsán, akkor igen, azt gondolom, hogy a filmipar fejet hajt a követeléseiknek. Csak ha ez szemet szúr valakinek, akkor azt gyorsan le kell járatni, és mindenféle jelzőkkel illetni.

2019. dec. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/86 anonim ***** válasza:
45%

"Nem írsz tényeket, és pontosan te kritizálsz mindenkit. Sőt, aki veled nem ért egyet, azt pontosan te fikázod. Nem bizonyítottál semmit sem. Az összefüggéseid az írásokban full logikátlanok. Ki is hazudozik itt akkor? Mindenféle alap nélkül, gyártasz teóriákat ami alapján lejárathatod, a neked nem tetsző részeket. A tényeket pedig te nem veszed figyelembe. És még te érzed magadat itt megsértődve. Ha nem értesz a témához, húzz el innen. Ennyi."


-Idézet a meleglobbitól, hogy az lmbt szereplők aránya növekedjen (válasz a nincs semmiféle kvótára)

-Idézet John Boyegától, hogy X sorozat túl fehér (válasz szintén a nincs kvótára)

-Külföldi kritikusok meglátása (válasz a nincs kvótára)


Ömm...ezek mik is voltak, ha nem tények? Ha ennyire szelektíven olvasol, akkor lépj le.

2019. dec. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/86 anonim ***** válasza:
10%

"Ha abból indulok ki, hogy ezen szervezetek micsoda üvöltözést csapnak "túl fehér" vagy "túl nőelnyomó" filmek kapcsán, akkor igen, azt gondolom, hogy a filmipar fejet hajt a követeléseiknek. Csak ha ez szemet szúr valakinek, akkor azt gyorsan le kell járatni, és mindenféle jelzőkkel illetni."


Ebben aláírom, valamelyest igazat is adok. De ahogyan az 51-es is írja. Még ha a film fejet is hajt az ilyen követeléseknek. Attól még szerintem is el kell különíteni magától a film tartalmától.


Mert ennyi erővel, akkor már az alapvetően jól sikerült film is kapásból negatív kritikát kap, mert az adott film pl: túl multikulti, vagy nem csak heteroszexuális.


Akkor el kell fogadni azt, hogy van egy ilyen szabályzat/törvény a filmiparra vonatkozóan, hogy muszáj szerepeltetni még több, meleget, színesbőrűt...stb. Oké. De mivel akkor ez már KÖTELEZETTSÉG. Akkor filmet ne úgy kritizáljuk már, hogy AZÉRT ROSSZ, mert túl sok teret enged, a különféle kisebbségeknek (feketék, melegek, nők, leszbik....stb.). Holott közben a filgyártó csupán a kötelezettségének próbál eleget tenni, azt is kényszerből. Mert ez akkor nem a filmipar hibája, igazából.


Akkor különítsük el. Mert alapvetően a film minőségét/sikerét, nem befolyásolja közvetlenül az, hogy milyen a színészek, etnikai származása és bőrszíne. Ha rossz egy film, akkor azért mert mondjuk béna a rendező. Látványosan fénykardot csapkodni tudhat a leszbi is, a néger is, és a kínai is. Ezen nem múlik semmi.

2019. dec. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/86 anonim ***** válasza:
51%

"Ha abból indulok ki, hogy ezen szervezetek micsoda üvöltözést csapnak "túl fehér" vagy "túl nőelnyomó" filmek kapcsán, akkor igen, azt gondolom, hogy a filmipar fejet hajt a követeléseiknek. Csak ha ez szemet szúr valakinek, akkor azt gyorsan le kell járatni, és mindenféle jelzőkkel illetni."

A másik tábor meg milyen hisztit csap ha egy film "túl feminista" vagy "túl sok fekete/ázsiai" van benne. Hány meg hány kritika van, ami annyira megy ki hogy "fúj nem fehér férfi akkor libsi szar". Szerinted az ilyen túlkapásokra nem reagálnak és Rose karaktere csak úgy véletlenül csökkent le statisztaszintre és nem a végtelen hiszti miatt?

2019. dec. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/86 anonim ***** válasza:
78%

#57

Többször is leírtam, hogy nem vagyok keményvonalas rajongója a star warsnak. De az nekem is szemet szúrt, hogy azon felül, hogy van benne kvóta, a történet teljesen gyenge. Sőt, azt is leírtam, hogy egy 16 éves star wars videójátéknak és egy harmat gyenge star wars online játéknak újabb és jobb történeteket rántottak elő, mint a mostani trilógiának. Ott mertek nagyot húzni mindenféle politikai körítés nélkül, és bejött.

A régi filmek kapcsán írtam, hogy számos örökzöld van köztük, néger és női főszereplőkkel. Nem is volt felháborodás a közönség részéről. Filmcímeket is írtam.

Egyébként tudsz olyan filmet, amit televertek kvótákkal, és hatalmas siker lett?

2019. dec. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/86 anonim ***** válasza:
63%

"Többször is leírtam, hogy nem vagyok keményvonalas rajongója a star warsnak. De az nekem is szemet szúrt, hogy azon felül, hogy van benne kvóta, a történet teljesen gyenge. Sőt, azt is leírtam, hogy egy 16 éves star wars videójátéknak és egy harmat gyenge star wars online játéknak újabb és jobb történeteket rántottak elő, mint a mostani trilógiának. Ott mertek nagyot húzni mindenféle politikai körítés nélkül, és bejött."


A kettőnek nincs sok köze egymáshoz. Nem a kvóta miatt lett rossz az új trilógia, attól mert egy színész nő még nem lesz automatikusan rosszabb a film.

A játék meg remek példa, tényleg, a Bioware további játékai tele vannak különböző származású és nemi identitású karakterekkel és azokat dicsérik. De nyilván, ha van egy kvóta akkor a történet már csak pocsék lehet.

2019. dec. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!