Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A gyűlölködő "rajongók" miért...

A gyűlölködő "rajongók" miért csak a Star Wars-ra vannak rászállva?

Figyelt kérdés
Az ő indoklásuk szerint azért utálják a Star Warsot mert Disney. Ugyanakkor a szintén Disney Marvel-es Bosszúállók filmek meg az egekig vannak dicsőítve meg bevételi rekordokat döntenek folyamatosan. És közben az is Disney, és abban is ugyanazok az egydimenziós karakterek csinálják ugyanazt 30 filmen át, semmi különbség nincs a helyszíneket meg a neveket leszámítva. Ráadásul azokból még évente 3 film is kijön, nem 2 évente egy. Az mégis trendi, közben a Star Wars már lassan a költségeit se hozza vissza a sok divat hater miatt, ráadásul a gyűlölködésük még csak nem is következetes: ha a sztori másol a régiektől, akkor az a baj hogy nem eredeti, kópia, (Ébredő erő) ha a sztori mer újszerű, merész lenni meglepő húzásokkal, akkor az a baj hogy "tönkreteszik az univerzum szabályait" (Utolsó jedik), ha új karaktereket hoznak be, akkor az SJW meg érdektelenség, ha visszahoznak régi karaktereket akkor az felesleges fanservice meg a klasszikus karakterek meggyalázása stb. Igazából ebből is látszik hogy szándékos gyalázkodásról van szó, és nem arról hogy tényleg ne lennének jók a filmek (pláne hogy sok ilyen komment és "kritika" már a film bemutatása előtt megjelenik). Érdekelne hogy ezek a szánalmas emberek miért pont a Star Wars-t pécézték ki maguknak, és miért nem a már említett Marvelt vagy bármi más egyéb népszerű filmet/sorozatot?

2019. dec. 26. 12:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/86 anonim ***** válasza:
32%

Mert szerintem erre figyelsz fel, mert ez van a környezetedben, a szemed előtt.

Te is ilyen témákban nézelődsz mostanság, így azok kerülnek a szemed elé, azokat veszed észre.

2019. dec. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/86 anonim ***** válasza:
43%

#37

Azért Darth Maul akkor is a legjobb vívó ezt nem vitathatjuk el.


#39 Lucas tette tönkre közvetlenül....főleg azzal, hogy eladta a "gyermekét" ahogy ő nevezte pedig már bőven elég pénze volt...

2019. dec. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/86 anonim ***** válasza:
55%

68-as!

"Te milyen buktáról is beszélsz? :D"


Az csak nekem túl furcsa, hogy adott egy film, amit a kritikusok majdhogynem max pontszámmal lőnek be, aztán kaptunk egy végletekig megosztó és érdektelen filmet? Elve egy megosztó mozi miért kap ilyen értékelést, amikor rengetegen szinte lehányták a filmet? A kritikai "siker" ellenére miért dobták a rendezőt, ha ez annyira jóóóó film lett? XD

Szerintem a kritika gyakran téved, az Utolsó Jediknél pedig főleg.

Azzal meg ne bohóckodjál, hogy a film azért jó, mert sok pénzt hozott a konyhára :D Sokan elmentek rá, mert jó filmet vártak, erre megkapták az Utolsó Jediket című hányást :P

Akikről te írtál, azokból kinézem, hogy jó pénzért hazudoztak a filmről. Vicces, hogy pár online kritikus és videós jobban átlátta a filmet mint ők. Kissé Alien Covenant érzésem volt, ott is jól átbaxxtak a jegyárért.

2019. dec. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/86 anonim ***** válasza:
41%

"Az csak nekem túl furcsa, hogy adott egy film, amit a kritikusok majdhogynem max pontszámmal lőnek be, aztán kaptunk egy végletekig megosztó és érdektelen filmet? Elve egy megosztó mozi miért kap ilyen értékelést, amikor rengetegen szinte lehányták a filmet?"


Az IMDb és a CinemaScore elég jól méri a nézői fogadtatást. Egy 7,1-es értékelés IMDb-n kb. azt jelzi, hogy a nézők 70 százalékának tetszett a film. A maradék 30% hányta le a filmet.


A kritika pedig azért magasztalta egekbe a filmet, mert szakmailag és filmművészetileg a TLJ egy baromi jól összerakott film. Persze ezt az utálkozók, akik minden szirszar felszínes dolgon picsognak, mert nem az elképzelésük valósult meg, meg hogy "tönkretette a gyerekkoruk a film" ezt sose fogják belátni.


"A kritikai "siker" ellenére miért dobták a rendezőt, ha ez annyira jóóóó film lett? XD"


Dehát nem is dobták a rendezőt xD miről beszélsz? Abrams-t már azelőtt szerződtették a TROS-hoz, hogy a TLJ elkészült volna xD Johnson ráadásul egy új SW trilógiához is be lett jelentve, szintén még a TLJ előtt. Senki nem rúgta ki.


"Azzal meg ne bohóckodjál, hogy a film azért jó, mert sok pénzt hozott a konyhára"


Ha a film nem tetszik az embereknek, nem hoz ennyi pénzt. A TLJ pedig az év legsikeresebb filmje lett, szóval a nézői fogadtatás elég jó volt

2019. dec. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/86 anonim ***** válasza:
49%

74-nek

Az IMDB értékeléseit inkább hagyjuk. Azon az oldalon is nagy divat lett igényes filmeket lefelé, igényteleneket pedig felfelé pontozni. Egyszerűen nem tükrözi reálisan az Utolsó Jedik fogadtatását, sem pedig a minőségét. Eleve a kritikusok vélemény enem tükrözi a közönségét, a köztük lévő különbség értékelések terén majdnem 40 %.

Az meg, hogy sok pénzt hozott, az csak a kíváncsiságnak tudható be, és nem annak, hogy milyen fantasztikus sztorit férceltek hozzá össze :D Ennyit jelent, hogy a Star Wars egy brand, amihez sokan automatikusan pozitív élményeket kapcsolnak, az új filmektől pedig vár...tak XD

Egyébként utánanéztem, hogy az utálkozóknak mi a gondja a filmekkel, de felszínes dolgokat nem találtam köztük, csak ilyeneket:

-Bűn rossz karakterek, és feleslegesek is

-A nagy hármas (Luke, Leia, Han) egyetlen közös jelenetet sem kaptak

-Iszonyat buta és primitív párbeszédek,megfejelve egy önértékelési zavarokkal küzdő Lüke Skywalkerrel <--- ez marha jó volt, akitől loptam az kapott is egy like-ot facen :D

-Erőltetett femvonal, és bőrszín turmix <---ezt meg előttem írta valaki ennél a kérdésnél

-Jah, és a történet...felszínes és a mélysége mint egy pocsojának


Ha ezek a dolgok csak felszínes hülyeségek, akkor el nem tudom képzelni, hogy neked mik azok a dolgok amik bármelyik filmben rossznak mondhatóak, és nem felszínesek :D


A rendező meg ha jó munkát végzett, akkor miért nem hagyták meg a harmadik részre is őt? Pont olvastam, hogy szeretne rendezni egy részt a Mandalóriai második évadából, amire teljesen felháborodott a közönség XD

2019. dec. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/86 anonim ***** válasza:
41%

"-Bűn rossz karakterek, és feleslegesek is


-A nagy hármas (Luke, Leia, Han) egyetlen közös jelenetet sem kaptak


-Iszonyat buta és primitív párbeszédek,megfejelve egy önértékelési zavarokkal küzdő Lüke Skywalkerrel <--- ez marha jó volt, akitől loptam az kapott is egy like-ot facen :D


-Erőltetett femvonal, és bőrszín turmix <---ezt meg előttem írta valaki ennél a kérdésnél


-Jah, és a történet...felszínes és a mélysége mint egy pocsojának"


Drága cimborám, hogy a bánatban kaphattak volna Luke, Leia és Han közös jelenetet? J.J Abrams az Ébredő erőben kinyiratta Han-t. Akkor hogy lett volna benne Han az Utolsó Jedik-ben??!


Erőltetett femvonal? Ha már az Ébredő erőben is Leia a tábornoka az ellenállásnak és Rey a főhősnő, akkor mégis mit vársz mi legyen a trilógia második részében? Hihetetlen... annyi logikád van, mint kótlós tyúknak az integrált áramkörhöz.


Bőrturmix? Az ÖSSZES (1-6) régi SW részben vannak színesbőrű szereplők. (A Zsivány egyes-ben kétszerannyi bőrturmix van... az végett bezzeg mégsincs hiszti).

Ha most fehér bőrű, szőke hajú kékszemű és/vagy fehér bőrű, kék szemű, tarkopasz szereplők lennének benne, vagy vörös hajú szeplős írek akkor az lenne gond. Komolyan.. ezen még mindig ennyire nem sikerült túllépni? Én sem csípem a langyi libsi ideológiát, de egy film sikeressége és minősége nem azon múlik, hogy milyen a bőrszíne a színészeknek. Kivéve, ha pl: célirányos kultúrájú filmeket forgatnának. Például: Csinálnak egy filmet Miyamoto Musashi életéről, akkor igen elvárom én is, hogy egy szamurájt egy japán (vagy minimum egy ázsiai) színész alakítson és ne egy kolumbiai latino, se egy elefántcsontparti néger, de ne is egy szőke nyakigláb svéd.


De most egy SW, aminek az univerzumába alapból kismillió faj és népesség szerepel, ott szerintem ez tökmindegy.


Utolsó Jedik sztorija igen is jó. Sokkal több mindent lehet meg tudni az Erőről, és mélyebben is meg lehetett ismerni a jedik spiritualitását, filozófiáját. Mert az 1-7. részig megy a duma az erő-ről, de kb. ugyanazokat a maszlagokat látjuk, ugyanazokat a sz*rásig ismételt sablonokat Telekinézis, erővillám, erőszellem alak a meghalt karaktereknél... aztán csókolom. Yoda is csak dumál... "érezd az erőt"..."az erő veled van".... És?


Johnson filmje, pont hogy jobb, mint Abrams-é. Abrams egy beszari rendező, aki a hisztérikus, idióta rajongók seggét fényesre nyalta, ezáltal pedig csinált egy 100%-ban nosztalgiabuzulásos fanservice-os filmet, a történetvezetése is teljesen sablonos. Még a Chewbacca-t, sem merte beáldozni a Skywalker korában.

2019. dec. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/86 anonim ***** válasza:
34%

"Az IMDB értékeléseit inkább hagyjuk. Azon az oldalon is nagy divat lett igényes filmeket lefelé, igényteleneket pedig felfelé pontozni. Egyszerűen nem tükrözi reálisan az Utolsó Jedik fogadtatását, sem pedig a minőségét. Eleve a kritikusok vélemény enem tükrözi a közönségét, a köztük lévő különbség értékelések terén majdnem 40 %."


Ezt a 40%-ot honnan szedted? Rottenről? Ott van kb. ennyi különbség. De az amúgy nem zavar, hogy a nézői értékelések közül egyedül a Rottené lóg ki lefele? És azt tudtad, hogy emiatt a film miatt változtatta meg a Rotten a nézői értékelések rendszerét, így most már igazolnod is kell az értékeléshez azt, hogy láttad a filmet? Szóval pont hogy a Rotten nézői pontszáma nem fedi a valóságot, mert kamuprofilokkal nyomták minél jobban lefele. A reális szám valahol 70% kéne hogy legyen.


"Az meg, hogy sok pénzt hozott, az csak a kíváncsiságnak tudható be"


Ez nagy tévedés. Főleg a nyitóhétvége és az első hét bevétele múlik azon, hogy mennyire kíváncsiak a nézők, a többi azon múlik, hogy milyen a fogadtatás és a film szájhagyománya.


"Ennyit jelent, hogy a Star Wars egy brand, amihez sokan automatikusan pozitív élményeket kapcsolnak"


A Solo pont bizonyította az ellenkezőjét, hogy nem sokat jelentett a Star Wars név azon a filmen.


"Bűn rossz karakterek, és feleslegesek is"


Ha valaki felszínesen nézi őket, akkor valóban feleslegesnek és rossznak fogja látni őket.


"Iszonyat buta és primitív párbeszédek,megfejelve egy önértékelési zavarokkal küzdő Lüke Skywalkerrel"


Hát persze, a felszínen az van, hogy "jajj, meggyalázták Luke Skywalkert", de ha a mélyére nézel a dolgoknak, akkor meg látod, hogy egészen zseniális, amit Luke-kal csinált a film.


"Erőltetett femvonal, és bőrszín turmix <---ezt meg előttem írta valaki ennél a kérdésnél"


Na, ez abszolút felszínesség. Nem ettől lesz egy film jobb vagy rosszabb.


"Jah, és a történet...felszínes és a mélysége mint egy pocsojának"


Érdekes, mi a swsaga.hu-n többszáz oldalakat vagyunk képesek beszélni erről és mélységeiben elemezni... ha nem lenne mélysége, beszédtéma se lenne. Szóval ez így kapásból nem igaz.


"Ha ezek a dolgok csak felszínes hülyeségek, akkor el nem tudom képzelni, hogy neked mik azok a dolgok amik bármelyik filmben rossznak mondhatóak, és nem felszínesek"


GoT 8. évad pl. 7 évadon keresztül épülő karakterívek kukába hajítása.


"A rendező meg ha jó munkát végzett, akkor miért nem hagyták meg a harmadik részre is őt"


Eleve egy filmre szerződött. Úgy lett bejelentve, hogy:

7. rész: Abrams

8. rész: Jonhson

9. rész: Trevorrow


Egyik új rendezőt sem az aktuális film fogadtatása után jelentették be. Trevorrow-t meg még a TLJ fogadtatása előtt lecserélték Abramsre.


"Pont olvastam, hogy szeretne rendezni egy részt a Mandalóriai második évadából, amire teljesen felháborodott a közönség"


Mármint a közönség egy része. A kisebbség.

2019. dec. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/86 anonim ***** válasza:
68%

76 és 77-nek


"Drága cimborám, hogy a bánatban kaphattak volna Luke, Leia és Han közös jelenetet? J.J Abrams az Ébredő erőben kinyiratta Han-t. Akkor hogy lett volna benne Han az Utolsó Jedik-ben??!"


Akkor meg is válaszoltad, hogy mekkora ziccert hagyott ki J.J.


"Erőltetett femvonal? Ha már az Ébredő erőben is Leia a tábornoka az ellenállásnak és Rey a főhősnő, akkor mégis mit vársz mi legyen a trilógia második részében? Hihetetlen... annyi logikád van, mint kótlós tyúknak az integrált áramkörhöz."


Nem az én logikámmal van a probléma, hanem a tiéddel. Már előttem is írta valaki, hogy a femvonal annyiban probléma, hogy a lehető legelcseszettebb módon tálalják. Minden nő okos, minden férfi hülye és értetlen, kb ennyiben merül ki. De visszaolvasva ez alatt a kérdés alatti beszélgetéseket, ezt még szájba kell rágni vagy 10x, ha már egy tyúk logikája és értelmi képessége a téma :D


"Bőrturmix? Az ÖSSZES (1-6) régi SW részben vannak színesbőrű szereplők. (A Zsivány egyes-ben kétszerannyi bőrturmix van... az végett bezzeg mégsincs hiszti)."


Ezt is leírták előttem, hogy manapság ha látunk egy néger szereplőt, akkor nem az jut sok ember eszébe, hogy rátermett a szerepre, vagy neki írták, hanem azért, mert elvárásokat kell teljesíteni, hogy a stáb és a szereplők kellőképpen változatosak és színesek legyenek. Hogy ez napjainkban miért ennyire fontos, arra sohasem fogunk elfogadható és logikus választ kapníííííí :)


"Utolsó Jedik sztorija igen is jó. "


Inkább mondjuk úgy, hogy az Utolsó Jedik sztorija egy bizonyos rétegnek elég, mert kellőképpen sekélyes, és ott rombolja az előző rész sztoriját, ahol csak lehet :)

A két rendezőt pedig nem fogom összeméricskélni, amikor egy ilyen fantasztikus Star Wars trilógiával rukkoltak elő, ami minden, csak nem egyöntetűen pozitív fogadtatású a nézőktől. De könnyebb valakire rákenni, hogy gyűlölködő, mint elismerni, hogy ez a trilógia k*rvára megosztó ;)


"Ezt a 40%-ot honnan szedted? Rottenről? Ott van kb. ennyi különbség. De az amúgy nem zavar, hogy a nézői értékelések közül egyedül a Rottené lóg ki lefele?"


Nem érdekel a rotten, nem is követem figyelemmel. Egyszerűen összehasonlítottam a nézői értékeléseket és a kritikusokét, valamint utána néztem annak, hogy mitől pozitív a kritika, és mitől negatív a nézői észrevétel.

Ebből jött ki a fenti átlag, és az a következtetés, hogy a nézők és a "nagykutya" kritikusok közt óriási a szakadék. Ebből gondoltam azt is, hogy bizony itt csinos kis zöldhasúak mászhattak a kritikusok zsebébe, hogy istenítsék a középszerűséget és logikátlanságot, aktuálpolitikával megfejelve.


"Ez nagy tévedés. Főleg a nyitóhétvége és az első hét bevétele múlik azon, hogy mennyire kíváncsiak a nézők, a többi azon múlik, hogy milyen a fogadtatás és a film szájhagyománya."


Csakhogy a premier általában nem egy időben van az USA-ban és a világ többi részén. Meg lehetne itt boncolgatni, hogy a nézők hány százaléka milyen életkorú.


"A Solo pont bizonyította az ellenkezőjét, hogy nem sokat jelentett a Star Wars név azon a filmen."


A filmet nem láttam, de annyit tudok róla, hogy a lehető legrosszabbkor került a mozikba. A jónép túl sem volt az Utolsó Jedik c. remekművön (:D), és volt ott egy Bosszúállók és egy Deadpool is. Ha jól emlékszem, de most lusta vagyok guglizni.


"Hát persze, a felszínen az van, hogy "jajj, meggyalázták Luke Skywalkert", de ha a mélyére nézel a dolgoknak, akkor meg látod, hogy egészen zseniális, amit Luke-kal csinált a film."


Annyiban tényleg zseniális, hogy a gondolatmenete legalább annyira ütődött mint Kylo René. De engem érdekelne, hogy szerinted miben merül a stúdió zsenialitása Luke kapcsán?


"Érdekes, mi a swsaga.hu-n többszáz oldalakat vagyunk képesek beszélni erről és mélységeiben elemezni... ha nem lenne mélysége, beszédtéma se lenne. Szóval ez így kapásból nem igaz."


Erre csak annyit tudok írni, hogy lelketek rajta :) De azt megnézném, hogy pl Finn szerepe kapcsán miként lehet oldalakat diskurálni :D


"Eleve egy filmre szerződött. Úgy lett bejelentve, hogy:


7. rész: Abrams


8. rész: Jonhson


9. rész: Trevorrow"


Bámulatos belső kommunikáció lehet a Disneynél, ha egyik rendező felülírja a másik munkáját, majd a másik újra toldozza-foltozza amit a második összebarmolt. De ez a vita is csak egy dologra világít rá: a trilógia a lehető legmegosztóbbra sikerült, rengeteg hibával. Egymást nem tudjuk meggyőzni, szóval szerintem maradjunk annyiban, hogy ti balra mentek, én meg jobbra :D Remélem a tolerancia él XD

2019. dec. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/86 anonim ***** válasza:
38%

"Egyszerűen összehasonlítottam a nézői értékeléseket és a kritikusokét"


De ez érdekelne, hogy hol hasonlítottad össze? Merthogy gyakorlatilag MINDEN nézői értékelős oldal (a Rotten-en kívül) azt mutatja, hogy a film az emberek 70%-ának tetszett. A kritikusok között pedig a 91%-nak tetszett. Ez sehol sem 40% különbség, csak 20. Ezért érdekelne az összehasonlítás mikéntje. Részletes számokat kérek!


"Ebből gondoltam azt is, hogy bizony itt csinos kis zöldhasúak mászhattak a kritikusok zsebébe, hogy istenítsék a középszerűséget és logikátlanságot, aktuálpolitikával megfejelve."


Ja, persze, a TORS estében meg "elfelejtettek utalni?" Ez egy összeesküvés elmélet, semmi több. Fogadd el, a szakma szerint az Utolsó Jedik egy remekül megcsinált film.


"Csakhogy a premier általában nem egy időben van az USA-ban és a világ többi részén"


Igen, ezért szokták a nyitóhétvégéknél kizárólag az USA adatot figyelembe venni. Ami a TLJ-nél 220 millió. Ami abban az időben minden idők második legjobb nyitóhétvégéje volt. A végleges USA-adat 620 millió, a nemzetközi pedig több mint 1,3 milliárd. Ha egy filmnek annyira rossza megítélése, nem tornássza fel magát ilyen magasra. Még 220 millióról sem. Egyébként a 220-ból a TROS-ra maradt 177 millió. Ha kiszámolod, hogy ez mekkora lemorzsolódás, kb. azt az adatot fogod kapni, amit fentebb is mondtam: a TLJ a nézők 30%-ának nem tetszett, ezért a következő részt nem a nyitóhétvégén nézték meg, mert nem érdekelte őket.


"De engem érdekelne, hogy szerinted miben merül a stúdió zsenialitása Luke kapcsán?"


A tipikus hős karakteréből, ami volt régen, csináltak egy árnyaltabb karaktert, ami ráadásul konzisztens is a régi személyiségével, hiszen annak hibáira épít. Azokból a hibákból (forrófejűség, meggondolatlanság) lesznek aztán élete legnagyobb tragédiái és kudarcai, amelyek megviselik és szégyenérzetet keltenek benne. De a film során, a film végére belátja a tévedésért, és még egyszer utoljára kiáll mindazokért akiket szeretett, és feláldozza magát értük. A film végére visszakapjuk a hős Luke-ot, de egyben egy lelkileg sokkal erősebb Luke-ot, mint ami valaha is volt.


"De azt megnézném, hogy pl Finn szerepe kapcsán miként lehet oldalakat diskurálni"


Nahát, pont sikerült a legérdektelenebb a karaktert kiválasztanod, azért ez nem volt fair xD ilyenek minden trilógiában vannak.


Egyébként jó olvasást, különösen ajánlom az "Értékeld a filmet" topikokat.


[link]

[link]

[link]


"Bámulatos belső kommunikáció lehet a Disneynél, ha egyik rendező felülírja a másik munkáját, majd a másik újra toldozza-foltozza amit a második összebarmolt."


Nem is erről vitatkoztunk. Hanem arról, hogy miért rúgták ki ezt meg azt. Miközben senki nem lett kirúgva, csak Trevorrow.

2019. dec. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/86 anonim ***** válasza:
0%

"szerintem maradjunk annyiban, hogy ti balra mentek, én meg jobbra"


Én jobboldali vagyok amúgy xD

2019. dec. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!