Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A gyűlölködő "rajongók" miért...

A gyűlölködő "rajongók" miért csak a Star Wars-ra vannak rászállva?

Figyelt kérdés
Az ő indoklásuk szerint azért utálják a Star Warsot mert Disney. Ugyanakkor a szintén Disney Marvel-es Bosszúállók filmek meg az egekig vannak dicsőítve meg bevételi rekordokat döntenek folyamatosan. És közben az is Disney, és abban is ugyanazok az egydimenziós karakterek csinálják ugyanazt 30 filmen át, semmi különbség nincs a helyszíneket meg a neveket leszámítva. Ráadásul azokból még évente 3 film is kijön, nem 2 évente egy. Az mégis trendi, közben a Star Wars már lassan a költségeit se hozza vissza a sok divat hater miatt, ráadásul a gyűlölködésük még csak nem is következetes: ha a sztori másol a régiektől, akkor az a baj hogy nem eredeti, kópia, (Ébredő erő) ha a sztori mer újszerű, merész lenni meglepő húzásokkal, akkor az a baj hogy "tönkreteszik az univerzum szabályait" (Utolsó jedik), ha új karaktereket hoznak be, akkor az SJW meg érdektelenség, ha visszahoznak régi karaktereket akkor az felesleges fanservice meg a klasszikus karakterek meggyalázása stb. Igazából ebből is látszik hogy szándékos gyalázkodásról van szó, és nem arról hogy tényleg ne lennének jók a filmek (pláne hogy sok ilyen komment és "kritika" már a film bemutatása előtt megjelenik). Érdekelne hogy ezek a szánalmas emberek miért pont a Star Wars-t pécézték ki maguknak, és miért nem a már említett Marvelt vagy bármi más egyéb népszerű filmet/sorozatot?

2019. dec. 26. 12:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/86 Tislerics Máté ***** válasza:
75%

Szerintem vannak ugyan úgy fekete-öves Marvel képregényes rajongók is, akik pont úgy vannak a Marvel filmekkel, mint a hardcore SW rajongók a Dinsey féle SW-vel.


Mind két esetben irreális elvárások elé állították magukat a készítők. Emlékszem sok képregényfan mondta már, hogy a Marvel filmek rosszak, mert nagyon eltérnek a képregénytől és az eredeti képregények sokkal jobbak voltak, stb...


A kérdező talán csak több SW rajongóval beszélgetett mint Marvel képregényfannal. De ez egy bonyolult dolog. És ezért nem hiszem hogy van rá egyszerű magyarázat. Ha egyáltalán igaz a kérdező felvetése. Mert azért ez sem olyan egyértelmű nekem.


Az eredeti SW trilógia valóban óriásit ment a szórakoztatóiparban. De a Marvel képregények is... Ez egy ilyen művaj. Meg kell felelni az SW és Marvel szűz nézőknek és a hardcore rajongóknak is, kb. hogy mégtöbb bevételük legyen. Ez nem csak filmművészet hanem nagy elég nagy üzlet is. Üdvözöllek Hollywood-ban! :D


A Marel filmeknek olyan szempontból nyilván előnye volt, hogy nem voltak olyan nagy sikerű mozgóképes alkotások, amiknek szintén meg kellett volna felelni. Max a Tobimegvájeres pókember. Ami azért lássuk be nem egy 77-es Csillagok Háborúja szintű médiaesemény. (én imádom, de ezzel tudom hogy kb. egyedül vagyok... :D)


Aztán ott van a kialakult imádat is a Disney féle Marvel körül, amihez hasonlóval szintén nem büszkélkedhet az új SW trilógia. A Vasember 1 vagy a Bosszulok 1 szerintem összehasonlíthatatlanul jobb filmek bármelyik Disney SW filmnél. A Bosszúállók 1 ráadásul összerakott 4 izgalmas és önállóan is sikeres fimet összedobva a karaktereket benne. Ez példátlan élményt nyújthatott azoknak akik megélték. És még a film is átkozottul jó, szinte képtelenség negatív kritikát írni róla... Ehhez a szinthez nemigazán tudott felzárkózni a Disney SW.


Most így ezek jutottak eszembe, de nyilván bonyolultabb a story ennél...

2019. dec. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/86 anonim ***** válasza:
100%

"Nem is erről vitatkoztunk. Hanem arról, hogy miért rúgták ki ezt meg azt. Miközben senki nem lett kirúgva, csak Trevorrow."


Szerintem a válaszoló csak azt nem értette, hogy mi abban a logika, ha váltogatják a rendezőt, mert ebből tényleg csak katyvasz lett.

2019. dec. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/86 anonim ***** válasza:
0%

"Szerintem a válaszoló csak azt nem értette, hogy mi abban a logika, ha váltogatják a rendezőt, mert ebből tényleg csak katyvasz lett."


A SW-nál ez már bevált egyszer, lásd eredeti trilógia.

2019. dec. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/86 anonim ***** válasza:
69%

"A SW-nál ez már bevált egyszer, lásd eredeti trilógia."


Ezek szerint ez egy lutri, mert most csak kármentés folyik.

2019. dec. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/86 anonim ***** válasza:

Végig olvastam 84 kommentet de most ettől független, önálló véleményt fogok alkotni.

Nem csak a Star Wars-ot kritizálják. Ott van például a Riverdale amit rendszerint szétszednek a kritikusok és rengeteg néző is, de ettől függetlenül magas nézetség számmal rendelkezik.

Én személyszerint a Star Warsot soem szerettem. Nem is lattam az összes részt így minőségben nem tudok nyilatkozni

2021. máj. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/86 anonim ***** válasza:
33%

Az a baj ezzel hogy rengetegen azért imádják pl a solot mert egy kritikus aki lóf@szt nem ért a stsr warshoz aztmondta hogy rohadt jó film igen egy bármilyen más Sci-fi-nek elmegy de nem star warsnak jópár fan film kidolgozotabb mint az új trilógia. A kritikusok szavára nem kell adni ott van pl Szirmai előzmény trilógia kritikája egy jó szót nem mondott róla de a 7-ről csak jót mondott attól kezdve én érztem szarul magam hogy ő ilyet ki mert rakni yt-re.

Érdekes 2010-es évek óta mióta a disney belepofátlankodik a nagy címekbe egyre silányabb filmeket gyártanak vizuálisan a top de tartalmilag és úgy minden más szempontból a hányadék. Ennyi ez az én véleményem lehet le pontozni de én csak azt mondtam el amit el gondolok

2021. máj. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!