Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A gyűlölködő "rajongók" miért...

A gyűlölködő "rajongók" miért csak a Star Wars-ra vannak rászállva?

Figyelt kérdés
Az ő indoklásuk szerint azért utálják a Star Warsot mert Disney. Ugyanakkor a szintén Disney Marvel-es Bosszúállók filmek meg az egekig vannak dicsőítve meg bevételi rekordokat döntenek folyamatosan. És közben az is Disney, és abban is ugyanazok az egydimenziós karakterek csinálják ugyanazt 30 filmen át, semmi különbség nincs a helyszíneket meg a neveket leszámítva. Ráadásul azokból még évente 3 film is kijön, nem 2 évente egy. Az mégis trendi, közben a Star Wars már lassan a költségeit se hozza vissza a sok divat hater miatt, ráadásul a gyűlölködésük még csak nem is következetes: ha a sztori másol a régiektől, akkor az a baj hogy nem eredeti, kópia, (Ébredő erő) ha a sztori mer újszerű, merész lenni meglepő húzásokkal, akkor az a baj hogy "tönkreteszik az univerzum szabályait" (Utolsó jedik), ha új karaktereket hoznak be, akkor az SJW meg érdektelenség, ha visszahoznak régi karaktereket akkor az felesleges fanservice meg a klasszikus karakterek meggyalázása stb. Igazából ebből is látszik hogy szándékos gyalázkodásról van szó, és nem arról hogy tényleg ne lennének jók a filmek (pláne hogy sok ilyen komment és "kritika" már a film bemutatása előtt megjelenik). Érdekelne hogy ezek a szánalmas emberek miért pont a Star Wars-t pécézték ki maguknak, és miért nem a már említett Marvelt vagy bármi más egyéb népszerű filmet/sorozatot?

2019. dec. 26. 12:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/86 anonim ***** válasza:
59%

#58

"A másik tábor meg milyen hisztit csap ha egy film "túl feminista" vagy "túl sok fekete/ázsiai" van benne. Hány meg hány kritika van, ami annyira megy ki hogy "fúj nem fehér férfi akkor libsi szar". Szerinted az ilyen túlkapásokra nem reagálnak és Rose karaktere csak úgy véletlenül csökkent le statisztaszintre és nem a végtelen hiszti miatt?"


A kritikusok nem szoktak libsizni, ők általában a teljesítményt és a minőséget nézik. Akkor tör ki egy fél maréknyi kvótarajongó felől a felháborodás, hogyha az adott film tényleg rossz. Erre írtam címeket is.

Az pedig, hogy a közönség is kiszúrja, hogy kissé agresszívan "modernizálnak", és azt is tök bénán, arról azok tehetnek akik bólogatnak az ilyen erőltetett módra.

2019. dec. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/86 anonim ***** válasza:
27%

"Nem írsz tényeket, és pontosan te kritizálsz mindenkit. Sőt, aki veled nem ért egyet, azt pontosan te fikázod. Nem bizonyítottál semmit sem. Az összefüggéseid az írásokban full logikátlanok. Ki is hazudozik itt akkor? Mindenféle alap nélkül, gyártasz teóriákat ami alapján lejárathatod, a neked nem tetsző részeket. A tényeket pedig te nem veszed figyelembe. És még te érzed magadat itt megsértődve. Ha nem értesz a témához, húzz el innen. Ennyi."



-Idézet a meleglobbitól, hogy az lmbt szereplők aránya növekedjen (válasz a nincs semmiféle kvótára)


-Idézet John Boyegától, hogy X sorozat túl fehér (válasz szintén a nincs kvótára)


-Külföldi kritikusok meglátása (válasz a nincs kvótára)



Ömm...ezek mik is voltak, ha nem tények? Ha ennyire szelektíven olvasol, akkor lépj le."


Te olvasol szelektíven. Mert nem érted azt, hogy itt páran mit akarnak megértetni az okos kis elméddel.

1. Ilyen (na jó nem teljesen ilyen, de hasonló) kvóta régebben is volt.

2. Amiket te nagy büszkén felhoztál bizonyítékokat, az még mindig nem bizonyítja azt, hogy kimondottan AZOKTÓL rossz a film.


John Boyega véleménye egyes fehér központú sorozatokról, még mindig nem befolyásolja egy SW film minőségét. Mert egy rajongó - köztük én is - teszek rá, hogy mi a véleménye Boyega-nak az olyan sorozatokról, amiben több a fehér ember. Attól még mások tarthatják jó filmeknek az SW újabb trilógiáit, sőt akár magának Boyega-nak az alakítását is tarthatják jónak az SW filmekben. Telibe teszek rá magasról, hogy mi Boyeganak a véleménye. Engem az adott SW film tartalma érdekel, valamint az, hogy ha megnézem lekössön és szórakoztasson. Jót szórakoztam rajta? Igen. Érdekvédelmi szervezetek nyomására kvóta alapján válogattak színészeket a filmforgatásához? Igen. Na és??! Ki a bánatos hímtagot érdekli ez? A film legyen jó, amiért fizetek a mozijegyért, vagy a DVD lemezért.


És te ezt nem érted! Az új trilógia az SW-nak nem ezektől a kvótáktól lett KÖZVETLENÜL rossz.

A SW univezumnak nem árt semmit az, hogy megfilmesítve milyen színészek játszák.


Bebizonyítottad, hogy van ilyen kvóta. És? Ez nem nyom bélyeget egy film minőségére. Az igen, hogy egyes rendezők és forgatókönyvírók mit csesztek el.

2019. dec. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/86 anonim ***** válasza:
68%

"A kettőnek nincs sok köze egymáshoz. Nem a kvóta miatt lett rossz az új trilógia, attól mert egy színész nő még nem lesz automatikusan rosszabb a film.


A játék meg remek példa, tényleg, a Bioware további játékai tele vannak különböző származású és nemi identitású karakterekkel és azokat dicsérik. De nyilván, ha van egy kvóta akkor a történet már csak pocsék lehet."


Arról nem írtam, hogy azért rossz mert a főszereplő egy nő. Már kétszer leírtam, hogy nem egy film van, ahol a főszereplő nő, és mégis jó.

A játékokat pedig azért hoztam fel példaként, mert a történetük erős, és a bennük szereplő karakterek jól meg lettek írva, mély alappal rendelkeztek. Ennek kapcsán a mai film pedig gyenge mint a harmat. De ahogy nézem, az elvárás az, hogy akkor is lássam kiválónak a filmet, hogyha a történet gyengesége kiüti a szememet (még ha szemet hunyok a belevert kvóták felett, akkor is).

2019. dec. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/86 anonim ***** válasza:
0%
Ha elismered, hogy a film minőségének nincs köze a "kvótához" akkor pontosan miért kell "szemet hunyni" felette és belekeverni a film minőségének kritizálásába?
2019. dec. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/86 anonim ***** válasza:
72%

"Amiket te nagy büszkén felhoztál bizonyítékokat, az még mindig nem bizonyítja azt, hogy kimondottan AZOKTÓL rossz a film."


Eddig azon ment a vita, hogy nincs kvóta, ezt kellett nagy nehezen felfognotok, hogy van. Bár nem értem, hogy ez elsőre miért nem volt hihető, vagy érthető.

Szerintem most írom le negyedjére, hogy ha a kvótákat nem számítom bele, a történet és a karakterek gyengék (függetlenül attól, hogy nő vagy férfi), ami miatt a film kvóták nélkül is sz*r.

2019. dec. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/86 anonim ***** válasza:
72%

"Ha elismered, hogy a film minőségének nincs köze a "kvótához" akkor pontosan miért kell "szemet hunyni" felette és belekeverni a film minőségének kritizálásába?"


A kvóta annyiban került szóba, hogy masszívan tagadtátok, hogy lenne ilyen.

2019. dec. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/86 anonim ***** válasza:
30%

" De ahogy nézem, az elvárás az, hogy akkor is lássam kiválónak a filmet, hogyha a történet gyengesége kiüti a szememet (még ha szemet hunyok a belevert kvóták felett, akkor is)."


Ez ugyanígy fordítva is igaz. A régi trilógiát istenítő fanok is azt várják más rajongóktól, hogy lássuk rossznak az újabb SW filmeket. Holott a régi trilógia sem erősebb történetben, és szintén sok logikai buktató van benne.

Most akkor én is tartsam rossznak mondjuk az Ébredő erőt, mert egy hardcore SW-fan, szerint csak az 1-6. rész az igaz Star Wars? Holott a 2-3. rész nyálas ömlengésétől majdnem elhánytam magamat. Bocsi nem szeretem a romantikus szappanoperákat. Ahogyan az sem nyűgözött le, ahogyan az 5. részben C-3PO mondja az esti mesét a tábortűz előtt az evokoknak. Holott, sürgeti őket az idő, és ki kellene kapcsolni a védőpajzsot. Igaz addig a bajtársaikat ott lövik le halomra az űrben. :D Ott sem erős(ebb) sztori.

2019. dec. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/86 anonim ***** válasza:
41%

"Az Utolsó Jediket a kritikai buktákhoz szántam"


RottenTomatoes: 91% (tehát a kritikusok, a szakma imádta azt a filmet)


CinemaScore: A (ennél csak az A+ jobb)


IMDb: 7,1


Bevétel: Több mint 1,3 milliárd dollár


Te milyen buktáról is beszélsz? :D

2019. dec. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/86 anonim ***** válasza:
20%
Jézusom, ti betegek vagytok :D
2019. dec. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/86 anonim ***** válasza:
0%
Hagyjad már! A 47%-os egy fogyatékos gyökér. Egyszerűen nem ismeri be, hogy ő értetlenkedett végig. Most itt duzzog és próbálja bizonygatni az igazát, ami nincsen. És még félre is értelmezi a dolgokat. Leírtuk neki kismilliószor, hogy mi mit hogyan értünk. Erre még ő írja, hogy mi nem értjük őt. Holott, pont fordítva van. :D
2019. dec. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!