Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Nektek tetszett Joker? Van...

Nektek tetszett Joker? Van aki egyetért velem (Túlzott hype, túlértékeltség stb)?

Figyelt kérdés

FONTOS! PÁR DOLGOT ELŐRE LESZÖGEZNÉK!


1. A Jokert jó filmnek tartom.

2. Kérlek olvasd el és csak akkor válaszolj ha sikerült, ha válaszolsz kulturáltan tegyed, ne felesleges vitákba menjünk, vagy ne adj isten egymás szidásába.


3.Előre is TISZTELET A KIVÉTELNEK!!!


Őszintén nem értem, hogy még mindig mi ez a Joker mánia.


Félreértés ne essék, nem mondom, hogy rossz film sőt, jónak tartom, csak idegesít amit a "rajongók" köré húznak.


Az én véleményem, hogy semmi újat nem mutatott a film, semmi olyan témát, gondolatot nem feszegetett, amit más film ne dolgozott volna fel. Az emberek nagy része csak a körülötte kialakult hype miatt nézte meg, meghallgatott, elolvasott pár kritikát átlag hírportálokról (Amik azt írják, amit hallani szeretnének, amit egyébként előtte egyvalaki már lehozott.) amikből elkapta őket a hév, önálló véleménye egyiknek sincs és csak az ő szavaikat ismétlik. Ezek az emberek többségében nem néznek filmeket, vagy ha néznek is, leragadnak a Dwayne Johnson kategóriájú filmeknél, esetleg megnézik kötelezőből (Hogy példával éljek) az Interstellart, Remény Rabjait és Bammm., hirtelen értenek a filmekhez és ennyi. Megannyi klasszikust nem is ismernek, vagy ha esetleg mégis, akkor lesz@rozzák, mert "régi" és más piszlicsáré indokok miatt (pl.: Taxisofőr).


Ezeken kívül ha megkérdezem milyen más indokokat tud felhozni, hogy miért olyan fantasztikus a film, ezeket válaszolják: "Nagyon tanulságos a mondanivalója, felemeli azokat az embereket akik mélyben vannak, motiválja őket."


A mondat első felével még egyet is értek, de ebben mégis mi a franc motiváló? Mire tanítja meg azt aki átérzi a helyzetet, netán benne él? Arra, hogy saját erejéből talpra álljon, helyrehozza életét, kapcsolatait, teljes értékű életet éljen és segítse a társadalmat? Hát rohadtul nem. Csak látszik, hogy az emberek nem gondolkodnak és más szavát ismételgetik, miközben nem is tudják miről beszélnek. Ráadásul a "rajongóknak" nincs ilyen betegségük, mert ugye egy beteg emberről szól a film, aki átesett pár traumán és komolyan sérült mentálisan. A "rajongóknak" Milyen traumájuk lehetett? Leszidták kiskorában a szülei egy két rossz dologért, egyszer-kétszer kicikizték a pattanás miatt, netán a mai fiataloknak elvették a telefont egy rossz jegy után és depresszióba estek? Szóval hagyjuk már, ezt nem tudja teljesen átérezni senki, csak az apró kis problémáit belemagyarázza és azt ismerteti magára.


És igen. A filmnek van mondanivalója, de rohadtul nem az amit belemondanak és ezzel a valójában hamis indokokkal próbálják isteníteni.


Többi indok a filmzene és fényképezés. Nem is tudom, de a filmzene bennem nem maradt meg, de oké legyen. Nem mintha nem lenne kismillió másik filmnek is kiemelkedő zenéje, de elfogadom.


A fényképezés oké, szép, de atyaúristen aki ezt hozza fel látott vajon már 3-nál több filmet???


A színész? Elismerem, zseniálisat alakított Joaquin Phoenix. Egy nagyon jó színész, de nem hiszem, hogy mondjuk más ne tudta volna ilyen jól eljátszani a szerepet, akár egy Jake Gyllenhaal aki legalább ennyire bele is illett volna a szerepbe. Szóval a karakter is inkább a forgatókönyv és a rendező érdeme.

Az pedig, hogy hirtelen most Joaquin Phoenix lett a "legjobb színész", "oscart neki" - igen, megérdemli, de nem is kell visszamenni ilyen zseniális alakításokban sokáig.


Csak idén Adam Driver amit lehozott a Marriage Story-ban, Robert Pattinson mit művelt a Lighthouse-ban, LDC is egyszerűen mindig annyira zseniális, most is hozta az elvárhatót, amit mindig és emiatt annyira nem is feltűnő, de így is az egyik legjobb, vagy említhetném akár

Jonathan Pryce-ot, De Niro-t és Christian Bale-t akik most akkorát nem is alakítottak mint az előző említettek, de közel olyan jót idén is alakítottak.


És végül azért jó mert képregényfilm. Ez a legdurvább. Az a legviccesebb, hogy aki ezt hozza fel általában képregényt sem fogott élete során a kezében. Nem is tudják, hogy ez a Joker story képregényben nem is létezik.

Oké az eddigi képregényfilmekhez képest teljesen más irány, amire így még nem volt példa, de ez miért meglepő? Miért ne lehetne ilyet csinálni képregényes alapon? Tény, hogy eddig nem készült, de nem kéne így emiatt odalenni. Ebből igazából az jön le amit mondanak ezzel kapcsolatban, hogy képregényfilm révén és a többi képregényfilmhez képest ez a film nagyon jó, viszont hogy sima önálló filmként semleges, teljesen átlagos. Mert végül is egy nagyon jó NEM képregényfilm a képregényfilmekhez képest zseniális és milliószor jobb mindegyiknél, viszont ezekből a szavakból, ha ezt hozzák példának, a Joker csak képregényfilmhez képes zseniális, szóval nem erre kéne hivatkozni, úgyhogy ez az érv is bukott.


Amellett sem szeretnék elmenni, hogy ha a Joker nem képregényfilm lett volna, sőt, nem Joker lett volna a címe, hanem mondjuk Arthur és tegyük fel, hogy ugyanúgy pozitív kritikákat kap, akkor rohadtul alig nézték volna meg. Ha nincs mellette az, hogy képregényfilmekhez képest és, hogy Joker, akkor egy átlag film lett volna, ami egy mentálisan sérült, beteg emberről szól, amely mély problémákat feszeget. És annak ellenére, hogy ugyanezt a filmet kapnánk, mindenki elfelejtené, egy lenne a sok között és ennyi. Vajon a mi lett volna, ha a Ház amit Jack épített egy képregényfilmnek lenne titulálva egy tfh. fiktív képregénykarakterrel? Akkor kb. ő is ebben a helyzetben lenne.


Tisztelet a kivételnek!!!


Tehát végül leszögezném, hogy nem tartom rossz filmnek a Jokert, csak ha nem lett volna ez az egész körülötte (Ami amúgy várható volt, már megannyi példából ismerve.) egy sokkal jobb hatást elérő film lenne!


Köszönöm ha elolvastad!


Ha valaki egyetért akár részben, akár teljesen kérem jelezze. Aki pedig nem, az kérem próbálja kulturáltan megfogalmazni az ő véleményét, írja le miért nem ért egyet, vagy próbáljon meggyőzni, saját gondolatokkal, saját érvekkel, csak ne veszekedésbe és felesleges egymás szidásába, vitákba menjünk át. Bár aki idáig elolvasta úgy gondolom nem okozna neki ez alapból problémát.



2020. jan. 7. 20:19
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
65%

Mi az, hogy "Megérdemli az oscart, de nem ennyit"? Egyet sem kapott még meg.

A jelzmez és smink pedig nem egy adott emberre vonatkozik csak, hanem a filmben feltűnt jelmez/smink. Persze itt nyilván a Joker karaktere a legfőbb. Egy az, hogy mondj másik filmet, ami nincs a jelöltek között és jobban megérdemli a jelölést vagy az esetleges díjat, mint a Joker (mármint abban a kategóriában, amiben szerinted nem érdemli meg, mert ugye 11 jelölést kapott, pl jelmez). A másik pedig, hogy ezek még mindig csak jelölések. Sok sok film van, ami csomó jelölést kapott, de egyet sem vitt haza, vagy csak párat.


1917, Házassági történet még bőven közbeszólhat egy pár kategóriában, de talán még a Volt egyszer egy Hollywood is.


Szerintem 3-5 díjat fog kapni. A főszereplő színész az egyetlen tuti.

2020. jan. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Így van. Például a Félszeműt 10 oscarra jelölték és egyet sem tudott beváltani. A Volt egyszer egy Hollywood, Házassági történet, Az Ír, 1917, Jojo Rabbit és az Éősködők is nagyon erősek voltak ebben a szezonban.(Személy szerint remélem, hogy az első kettő bele is fog szólni) Idén lesz kiért izgulni és tényleg ezek közül a filmek közül mindegyik megérdemli, filmként, színészekben, rendezőkben és minden egyébben egyaránt.
2020. jan. 15. 20:03
 13/19 anonim ***** válasza:
55%

Én is jó filmnek tartom a Jokert, de egyetértek, túl van hypeolva. Kapta is a reklámot rendesen, bárhova mentél, mindenhol láthattad róla a hirdetéseket, cikkeket róla a mediában, ha akartad, ha nem.

Ott van a Marriage Story, a legtöbb ember azt se tudja hogy ilyen film is létezik, nagy mozik nem is játsszák, csak a kis art-mozikban bukkan fel alkalmanként. Még csak le sem szinkronizálták. Pedig Adam Driver hatalmasat alakít benne, kirázott tőle a hideg, jó értelemben. Phoenix játékától nem éreztem semmi ilyen "bizsergést", jó színész, de egyszer sem éreztem olyat, hogy most könnybe lábadna a szemem tőle, pedig sajnálatra méltó embert alakít. Mégis ő kapta a Golden Globeot. Nem tudom mi hat ilyenkor a bírákra amikor kiválasztják a díjazottat, de van olyan érzésem, hogy a "közönség kedvencet" veszik inkább figyelembe, nem pedig azt hogy ki a tehetségesebb. Kíváncsi leszek az Oscarra is, bár gondolom azok kapják ott is a díjat, akik a GG-on.

Lehet, hogy úgy választanak, mint Laura Dernnél, aki a legjobb mellékszereplő kategóriában nyert, megnézték a fenekét meg a hosszú lábait, és eldöntötték, hogy nyilván ő a "legjobb"(=legdögösebb) női mellékszereplő. :D

2020. jan. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Az Oscarnak kb. 6000 tagja van. (Színészek, akik szerepeltek legalább 3 filmben az elmúlt 10 évben, rendezők, akik rendeztek legalább 2 filmet, emberek, akiket Oscarra jelöltek, vagy olyanok, akiket legalább 2 tag beajánl.)


A jelölések eldöntését is ők végzik, elég bonyolult a rendszer. Arról, hogy kik kaphatnak jelölést, csak az adott kategórián belüli tagok szavazhatnak. Pl.: A legjobb rendezőre csak a rendező tagok.


Miután megvannak a jelöltek, arra, hogy ki nyerjen már mind a 6000 tag szavazhat. A legjobb film kategóriáját kivéve, a többi kategóriából az nyer, aki a legtöbb szavazatot kapja. A legjobb film kategóriában más a helyzet. Hozok egy példát, hátha úgy egyszerűbb megérteni. Itt úgy szavaznak, hogy rangsorba állítják a jelölteket.

Tegyük fel, hogy a Jokert 100-an írják első helyre, 70-en másodikra és mondjuk 30-an utolsóra. A Házassági történetet 40 első helyre, 160 másodikra írják. (Tehát a példa alapján 200 tag van, az egyszerűség kedvéért.) Ebben az esetben a Házassági történet nyer, mert statisztikailag előrébb van a Jokertől a listán. Tehát ha 9 jelölt van, akkor az első helyre írt szavazatok értéke 9, a másodiké 8, a harmadiké 7, stb. A Joker ennek alapján úgy jön ki, hogy (100*9+70*8+30*1)/9 (Azért osztva 9-cel, mert 9 jelölt van.) ez = 165,55. A Házassági (40*9+160*8)/9 = 182,22. Vagy másik példa, hogy a szavazatok számával osztjuk le, tehát 200-al. Ebben az esetben a Joker 7,45, a Házassági 8,2. A (165,55/182.22) = (7.45/8.2)= 0.908. Megegyezik az arányuk, ezért jó mindkét módszer. Mivel a Házassági ért el így több pontot, ezért ő nyer.

2020. jan. 17. 19:14
 15/19 anonim ***** válasza:
18%
Igen tetszett .Tegnap neztem de csak kósza plakátokon láttam nem olvastam stb semmilyen ajánlást . Nem számítottam semmire gyanítottam hogy vérengzés lesz de ez is elmaradt . Meglepett hogy a vígjátékrendező dobott egy nagyot . Alakitások jelenetek helyeszínek hangulat tartalom 100as . Ez film és alkotás . A bugyuta sorozatok és értelmetlen starvárz 15 mellett tökeletes egyedi mű . Túlfavorizálva indokolatlanul a Tarantino filmjei meg a Ház amit Jack épített van .
2020. jan. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
46%
#9-es.Igen, van akinek az állapotarol a tarsadalom tehet, de mégis ezközzel az egyénre probaljak rátenni még ennek a terhét is (régen ott volt az eleve elrendeles, a karma, a joisten,majd a párt) szóval az elmult kb 20 évben kaptak az emberek elöször a kepükbe, hogy MINDEN a TE hibád. Ha nem tanultal, ha nincs menö jol fizetö állásod ,es 35 éves korodra 2 kölköd, hazzal autoval es az elmaradhatatlan golden retriever rel.Ehhez képest más Arthur (Joker) mert nincs olyan pont a filmben amikor azt mondhatnad Nyugodt lelkiismerettel,hogy az ö hibaja.Van egy súlyos, született (gyermekkorban szerzett?) mentalis betegsege. Ez van ezt dobta a gép ...még tenni is probált ellene ,mert volt orvosnal járt tanacsadasra, szedi a gyogyszereit (még is jegyeze,mert szeretne végre jobban lenni).Furasága ellenére eljárt dolgozni ,de kiszurtak vele, elloptak a tabaljat, megvertek. Aztán a bohocdoktoros dolognal véletlenül eljtette a pisztolyt (amit nem is igazan akart elfogani). Erre kirugta a fönök Persze kért mégegy esélyt mert szerette azt a melot de nem kapott. minden csak nem munkakerüö (es beteg anyukajat is lelkismeretesen ápolja az elejen.) Aztán bezarjak az ellato Központot es már a gyogyszert sem kapja meg többet.Mikor volt ö hibás ebben a sztoriaban? Mikor lett volna esélye normális életre?Ha ki is marad a metros gyilkossag (mert valahol az is a veletlen egybeesések következménye). mi lett volna? Elismerem, nem Joker, hanem elöbb-utobb egy csöves aki meghal az utcán, de semmiképp sem a mai szemmel sikeres, de legalábis normalis ember....
2020. febr. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

A filmet még nem láttam, úgyhogy azt nem akarom értékelni, de tény, hogy mindig van egy-egy film vagy művész, akit egyszercsak nagyon felkapnak és az egekig hájpolnak. De szerintem az nem jelenti feltétlen azt, hogy a mű vagy a személy nem érdemelné meg a felhajtást valóban, csak hát néha kicsit nevetségessé válik.


Az Oscar esetében szerintem sosem az számított, hogy a végén ki vitte el a szobrot, inkább a jelölések, mert általában mindegyik jelölt egyformán jó, aztán a zsűri kénytelen benyögni egy nevet a végén.


Joaquin szerintem is fantasztikus színész, és nagyon sokoldalú, kiismerhetetlen. Ő maga és mindenki más is tudja, hogy helyette kismillió másik színész kiválóan el tudta volna játszani Jokert, Johnny Depp, Leo, vagy valami kevésbé ismert színész. De örülök, hogy végre Joaquin is megkapta a megérdemelt elismerést, mert szerintem eléggé háttérbe volt nyomva sokáig, ahhoz képest, hogy mekkora fazon. Mondjuk ahogy látom a filmográfiáján, lehet direkt olyan kisebb filmeket választott, amikről ő is tudta, hogy nem lesz nagy felhajtás belőlük.

2020. febr. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 benzin14 válasza:
72%

Én például pont abba a körbe tartozom, akik azért nem nézték meg anno a filmet, mert azt gondoltam, hogy a 2008-as Heath Ledger-féle Jokert nem lehet überelni, és azt gondoltam, hogy ez valami gagyi folytatása a Ledger-féle karakternek. Aztán csak megnéztem a filmet. Először is: Joaquin Phoenix zseniálisan alakítja a karaktert! Ez nem is kérdés! Megérdemelten kapta meg a legjobb főszereplő Oscart, ahogy a mellékszereplőit annak idején Ledger is.


Az, hogy más ne tudta volna? Ennyi erővel az összes Oscar-díjast kétségbe vonhatjuk, mert más is el tudta volna akármelyik szerepet így játszani. :D Vicc.


Nem értem, a kritikáid gyakorlatilag ilyen "más is vót már jó" szintre épülnek. Nem az a kérdés, hogy mekkora a hype körülötte, vagy hogy mi a címe a filmnek. Adott egy film, ahol a főszereplő zseniálisat alakít. Pont. Érvelési hiba, hogy "más is el tudta volna játszani". :D Nem más játszotta így el, hanem ő, és egyáltalán nem biztos, hogy így el tudta volna játszani.

2020. febr. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Hmm...

Végig olvastam a kiírásodat, az összes kommenttel együtt.


Azt szűrtem le belőle, hogy neked tetszett a film, de zavar hogy másoknak is, mert az ő véleményük nem olyan megalapozott, mint a tiéd, netalántán, még csak nem is a saját véleményüket mondják, hanem amit másoktól olvastak, hallottak, tehát nekik nem is tetszhet igazából.


Nem véletlenül keresgetek bármiféle írást a neten, hogy olvashassam, hallgathassam mások véleményét. ( Sajnos az én barátaim nem látták, vagy ha igen, egyszavas értékelés telik tőlük)

De én nem is értem mi a kérdésed, meg hova vársz értelmes válaszokat.

Csak azt látom, amit általában, fáj az egódnak. Tetszik, de ennyi embernek nem tetszhet, mert ők nem rendelkeznek olyan filmes ismeretekkel mint te. Mégis honnan gondolják, hogy joguk van a tetszés nyilvánításhoz, mert hogy persze mindenki tudatlan, piszlicsáré gondokkal küzd, és tutii biztooos hogy csak 3 filmet látott, és szigorúan csak bénákat, és a szegényes film ismeretük és értelmi képességeik miatt, csak is emiatt tetszhet ez a film szegény szerencsétleneknek.


Élek halok a szuperizgalmas eszmecserékért, és alap igazságnak tartom, hogy nem feltétlen van igaza egy valakinek, főleg ha vélemény nyilvánításról van szó, számomra izgalmas megismerni és megérteni más nézőpontját.

De itt tőled csak egy tipik

"Te nem lehetsz igazi rajongó, mert nem is olvastad a könyvet, csak a filmet láttad, bezzeg én!" - szerű parádét bogarásztam végig.

És ne haragudj, de olyan bosszantó és fárasztó volt ezt a vergődést olvasni, hogy ennyi tellt tőlem:'D Ha olyasmit írtál volna mint a második kommentelő, és megkérdezed nekünk mi a véleményünk, boldogan ugrottam volna fejest az eszmecserébe.

De arra baromira nem tudok mit írni, amit oly hosszan ecseteltél "kérdést"

"Van ez a tök jó film, de hogy képzeli a sok korlátolt hogy nekik is tetszik, hiszen ééén mindent tudok, és senkinek nem lehet olyan gondja, hogy képzelik hogy átértik, hiszen éééén tudom hogy nem érezhetik át...blabla"

Bocs, a mai napom fáradt és feszkós, jól esett ezt kiírni, pedig általában csak továbblépek az effajta hisztiken amit itt levágtál.

2020. máj. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!