Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ezt olvasva az új SW filmek...

Ezt olvasva az új SW filmek fotelkritikusai valójában eléggé képmutatók és kettős mércét alkalmaznak, nem?

Figyelt kérdés

Azt tudjuk, hogy napjainkban bizonyos emberek mennyire istenítik a Birodalom visszavágot és mennyire fikázzák az újakat. A Birodalom visszavág azért lett kult film, mert 1980-ban még nem volt elterjedt az otthoni számítógép, az internet, nem volt közösségi média és nem voltak jelen a fikázó szapulók. Ha ezek mind jelen lettek volna már 1980-ban ugyanolyan aktívan, mint 2020-ban, akkor A Birodalom visszavág sem úszta volna meg a szapulást. Figyelembe véve, hogy napjaink kritikusai miket kifogásoltak az elmúlt 21 évben, elképzeltem, hogy 1980 trolljai mit fikáztak volna:

- A film elejétől a végéig egy nagy menekülés, semmi több. A Felkelés és a Birodalom konfliktusa semmivel sem halad előre.

- A lépegetők. Lábakon járnak. Mekkora hülyeség egy ilyen világban ilyen gépeket alkalmazni, ahol űrben és felszínen legebnek a járművek.

- Az exogorth. Az űrcsiga az aszteroidán. Az űrben hogyan élhet? Ugyanez a mynockokkal.

- Luke a film elején még kínlódik azzal, hogy az Erővel magához vonzza a fénykardot. Yoda gyorstalpalójának köszönhetően a film végére már Vader-rel is képes párbajozni. (Még ha kissé esetlenül is.) Hogyan lehetséges ez? Ráadásul a dagabahi képzésen is vannak olyan jelenetek, mikor nehezen tudja használni az Erőt, de mielőtt elmenne már egész jól megy. Micsoda hülyeség ez is.

- Vader Luke apja. Szembeköpték az előző filmet. Mi ez a fura szappanoppera fordulat? Miért kellett ezt a plusz fordulatot beleerőltetni?

- Megcsonkítják a főhőst? Miért, minek? Hogy fog így harcolni?

- Han Solot miért nem mentették meg már itt?

- C-3PO. Annyira idegesítő. Már szét kellett volna lőni. Nem is kellett volna szerepelnie ebben a filmben. Minek tették bele? Mit ad hozzá a filmhez? (Lucasék később C-3PO-t Jar Jar-hoz hasonlították.)

- Mi ez a függő végkifejlet? Le se zárták ezt a filmet rendesen.

- Nos, kb. ezek lettek volna a pontok, melyek nyomán szanaszéjjel szapulták volna a filmet.


Érdekes volt belegondolni, még akkor is, ha nem tartom a fentebbi részeket komoly dolgoknak. És nem látok ilyen típusú kifogásolni valókat A Birodalom visszavágon.


A fentieket nem én írtam, hanem valaki a swsaga.hu-n.



2020. ápr. 24. 13:45
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Erre milyen választ vársz? Alapból provokatív maga a kérdés megfogalmazása, majd a végén bedobod, hogy nem is te írtad a felette lévő dolgokat. Akkor mi értelme?

Meg sem tudjuk, hogy te mit gondolsz?!

Arról nem is beszélve, hogy valószínűleg nem voltál ott 1980-ban, nem is tudhatod, hogy hogyan reagált a közönség a filmre. Minden filmnek vannak utálói attól függetlenül, hogy jó-e vagy sem. Mostanában is jönnek ki jó filmek, amik többnyire elismertek a kritikusok és a laikusok számára is, de azokat sem szereti mindenki. Meg lehet akár nézni a Jokernél is, hogy mennyi vitát szült. Azt is szereti a többség, de mégis szapulták sokan. Biztos ez volt 1980-ban is, csak nem a neten.

2020. ápr. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

Van néhány újságcikk, ami szerint nem volt valami kitörő a Birodalom visszavág fogadtatása 1980-ban, de azért internet nélkül ezt eléggé nehéz lehetett felmérni akkoriban :) ezért szerintem nem érdemes nagyon komolyan venni ezt.


Egyébként, én is azt gondolom, amit a szöveg írója.

2020. ápr. 24. 15:19
 3/30 anonim ***** válasza:
75%

Ezt úgy kérdezed, mintha a régi trilógiát mindenki szeretné. Pedig bőven vannak olyanok, akiknek már az sem tetszett. Nincs mindenki elájulva a Star warstól.

Szóval a fotellovagok is el elgondolkodhatnának egy picit.

2020. ápr. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
89%

Bocs, de aki ezt írta, már azzal lejáratta magát, hogy trolloknak meg fikázóknak hívta azokat, akik nem értenek vele egyet, utána meg úgy próbál felmagasztalni egy filmtrilógiát, hogy lehúz egy másikat. Meg cakompakk kinyilvánítja, hogy persze a Birodalom visszavág csakis az ő általa felvázolt módon vált elismert filmmé, mintha valami szaktekintély vagy filmtörténész lenne. Ez vagdalkozás, csúsztatás, vergődés és képmutatás, és érvelési hibák sorát követi el, például az új filmekkel szemben felhozott nagy, átfogó kritikákat az eredeti filmek ellen felhozott jelentéktelen trollkritikák szintjére próbálja redukálni. Érdekes mód ma is készülnek nagy sikerű filmek és kultművek, amik még az internet világában is képesek megállni a lábukon, pedig azokat is rengeteg troll támadja.

Egyszerűen nem értem, hogy miért próbálnak bizonyos rajongók (és ez alatt nem csak a Star Wars rajongókat értem, hanem mindenféle rajongót) állandóan ilyen mondvacsinált, nyakatekert indokokkal magyarázni, hogy másoknak miért tetszik vagy nem tetszik egy adott film. Miért olyan nehéz elfogadni, hogy valakinek tetszhet egy régi film, de egy új film vagy filmek nem? Miért olyan lehetetlen belátni, hogy bizonyos filmek egyszerűen rosszak, és ezért kritizálják őket?


Egyébként a poszt írója nézze csak meg a tényszerű adatokat, és látni fogja, hogy itt nem csak pár internetes trollról van szó, hanem már a nagyközönséget sem vonzza annyira az új trilógia. A bevételi számok rohamosan zuhantak, öt év alatt kvázi felére esett vissza a nézettség, ami egészen döbbenetes egy ilyen nagy nevű márkánál. A nézői és kritikai visszajelzések nagyon ingadozóak voltak. Az új Star Wars filmek hátterében lezajlott produkciós káosz közismert tény, a merchandise nem fogy úgy, ahogy a gyártók szeretnék. Az utóbbi kapcsán pont a napokban jött ki egy sokatmondó cikk, amiben egy figuragyártó cég vezetőjét interjúvolták meg. Ő bevallotta, hogy a Mandalorian és a Clone Wars sorozatok jól teljesítenek, a főfilmek szereplői közül azonban csak párat terveznek kiadni gyűjtői figuraként, mert azok egyszerűen nem népszerűek, nem kelendők. [link] Itt az idevágó idézet.


"Star Wars: The Rise of Skywalker hit theaters last December and it looks like there are just three pieces up for Pre-Order at this time…those being the Sith Trooper Mini Bust, the Kylo Ren Dreamer Premier Collection Statue and the Kylo Ren Legends in 3-Dimensions Bust. I would imagine there are some very requested characters, especially in the ever popular Mini Bust line, that fans would love to see. Names like Emperor Palpatine, Poe Dameron, Zorii Bliss, Babu Frik, Lando Calrissian, C-3PO and more. Can you speak on when we might see more characters from the final chapter in the 9-film Star Wars Saga?"

"As I mentioned before, we are working on some, but I have to ask..are you SURE there is lots of demand for these “very” requested characters? The overall demand for busts and SW products is not what it was 10 or even 5 years ago. It's not just a GG issue either. The brand is VERY strong with The Mandalorian & The Clone Wars and more new content to come, but you all know what the production runs on collector products were in the past compared to now. We would very much love to make more products from the new movie. It’s not like we’re sitting behind our desk wringing our hands thinking how can we stick it to fans and not make busts they want that will make us money…right?? We just, as of yet, have not seen enough fans that would want to buy a bust have that personal affection for some of those new characters that makes sense to justify going to production, but for sure we’re watching it and perhaps as more time passes, fans affection for those characters will grow."



Ezek tudatában nem lehet, hogy nem az emberekben, hanem a filmekben van mégis a hiba, "trollok" meg "fikázók" ide vagy oda? Szóval nem értem, miért izzadnak egyes fanok ennyire, hogy lehordjanak másokat, akiknek nem jönnek be a nekik tetsző filmek. Tényleg annyira felfoghatatlan még ennyi év elmúltával is, hogy az új Star Wars filmek nagy része egyszerűen nem fogott meg olyan sok embert, és hogy sokan vannak, akik jogosan kritizálják őket? Ez már nevetséges, nem is tudom, hogy kik a nagyobb megszállott akadékoskodók, az utálók vagy a fanatikus imádók.

2020. ápr. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Te 90%-os folyton ezzel a merchandise baromsággal jössz, de már húszmilliószor le lett rágva ez a csont. A figurák iránti kereslet úgy en bloc csökkent az elmúlt években, ez nem SW specifikus jelenség. Egyszerűen csak ma már a szülők inkább vesznek a gyereknek okostelefont vagy tabletet, mint figurát. Ezt olyantól tudom, aki ebben a szakmában dolgozik ;) A média rengeteget ferdít ezzel kapcsolatban, mert a SW-t halottnak akarja beállítani.


Valamint senki nem próbált felmagasztalni semmit. Az író csak rámutatott, milyen ordas nagy képmutatás az, amikor ehhez hasonló indokok miatt állítják azt, hogy ezek a filmek "szarok". Nem azzal van a baj, hogy valakinek valami nem tetszik, az egy teljesen természetes dolog. De amikor túl megy azon a dolog, hogy ez neki nem tetszik, és egyenesen "szarnak" titulál valamit, ami egyébként az általa egekig magasztalt eredeti trilógiában is jelen van egyébként, na az gáz.


Egyébként senki sem érvelt semmi ellen, és nem próbált védeni semmit. Valamit itt nagyon félreértettél, hogy rögtön érvelési hibákról kezdesz beszélni.


Ez csak rámutat egy hatalmas nagy képmutatásra és kettős mércére.


"Egyébként a poszt írója nézze csak meg a tényszerű adatokat, és látni fogja, hogy itt nem csak pár internetes trollról van szó, hanem már a nagyközönséget sem vonzza annyira az új trilógia. A bevételi számok rohamosan zuhantak, öt év alatt kvázi felére esett vissza a nézettség, ami egészen döbbenetes egy ilyen nagy nevű márkánál."


Miért is? Az új trilógia minden filmje sikeresebb lett pénzügyileg, mint az előzménytrilógiájé (inflációt figyelembe véve is), pedig utóbbi nem 10, hanem 16 éves szünet után jött. Ráadásul az a 10 év is meg volt töltve egy kis anyaggal, míg abban a 16-ben kvázi semmi sem történt a SW-szal.


A Force Awakens túlságosan kiugró számai miatt itt sokan azt hitték, hogy a SW-nak a Marvellel kellene versenyeznie, holott a SW-nak sose voltak űrbéli számai a 77-es filmet és a Force Awakenst leszámítva.


Ebben a kommentben többet olvashatsz erről: [link]

2020. ápr. 24. 18:25
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Oksa, akkor az új trilógia valójában a filmuniverzum origója, az alkotás példaértéke, és a Star Wars univerzum legfényesebben ragyogó csillaga, a legékesebb smaragd a Star Wars aranykoronáján.



Nem érzed szánalmasnak magad?


A lenti kritikák közül egyedül a Luke edzése a valid kritika, a többi szánalmas, ennek a csúcspontja az, hogy ,,Megcsonkítják a főhőst? Hogy, minek?" Gyakorlatilag nincs ember a Föld nevű bolygón, aki ezt a kérdést feltenné magának, vagy aki emiatt kiakadna, ne legyél már hülye :DDD És a kutyát nem érdekli hogy nem te írtad, te idézed és teszed bele a kérdésbe ezáltal a felelősség is téged terhel.


Ráadásul ahogy felettem is írták, közel sem szerette mindenki a Birodalom visszavágot, meg úgy általában az eredeti trilógiát mikor kijött, mégis kultfilm lett belőle, és a SW mégis óriási franchise lett ezen filmek miatt, ami talán azt jelzi, hogy aránylag nagyon sokan imádták és sokkal kevesebben gyűlölték.



Fotelkritikusnak hívni több MILLIÓ, arányában mérve hihetetlenül sok (több az előzménytrilógiánál, ez egyértelmű) elégedetlenkedőt nemcsak hogy arrogáns és buta, de egyenesen szánalmas is. Ezzel azt mutatod, hogy már csak a diskurzusra sem vagy hajlandó, az új filmek utálói "trollok" és "fotelkritikusok".


Ezzel a stílussal azokkal bánsz el elég keményen, akik szeretik az új filmeket és akik tényleg hajlandóak érvelni és tényleg hajlandóak meghallgatni a másik oldal érveit (mert hogy ilyenből is van jó néhány)

2020. ápr. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

"Oksa, akkor az új trilógia valójában a filmuniverzum origója, az alkotás példaértéke, és a Star Wars univerzum legfényesebben ragyogó csillaga, a legékesebb smaragd a Star Wars aranykoronáján."


Ilyet senki nem állított.


"A lenti kritikák közül egyedül a Luke edzése a valid kritika, a többi szánalmas, ennek a csúcspontja az, hogy ,,Megcsonkítják a főhőst? Hogy, minek?""


Pedig hasonlóan szánalmas "kritikákkal" illetik az új filmeket is, pl. "mi az már, hogy Luke kecskét fej?"


A többi miért is lenne szánalmas? Az új trilógia ellen nem szánalmas? Amikor pl. azzal van baja az embereknek, hogy Rey mégse senki? Ez is ugyanaz.


"Fotelkritikusnak hívni több MILLIÓ, arányában mérve hihetetlenül sok (több az előzménytrilógiánál, ez egyértelmű) elégedetlenkedőt nemcsak hogy arrogáns és buta, de egyenesen szánalmas is. Ezzel azt mutatod, hogy már csak a diskurzusra sem vagy hajlandó, az új filmek utálói "trollok" és "fotelkritikusok"."


Rohadtul nem ezt mondtam. Olvasd el az előző válaszomat: "Nem azzal van a baj, hogy valakinek valami nem tetszik, az egy teljesen természetes dolog. De amikor túl megy azon a dolog, hogy ez neki nem tetszik, és egyenesen "szarnak" titulál valamit, ami egyébként az általa egekig magasztalt eredeti trilógiában is jelen van egyébként, na az gáz."


Mellesleg ezt a "több millió" számot tudod igazolni valamivel? Meg azt, hogy többen vannak, mint az előzménytrilógia elégedetlenkedői? Ha ennyire egyértelmű, akkor nyilván alá tudod támasztani :) De pl. az imdb-t alapul véve már meg is dőlt az állításod.

2020. ápr. 24. 19:52
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Tipikus swsagás, nektek az is 10/10 lenne, ha egy darab fekália lebegne a világűrben 2 és fél órán keresztül John Williams zenéjére.


Mondjuk ezzel kb. a TROS-t írtam le.

2020. ápr. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Nyilvánvalóan túloztam az első bekezdésben, hogy érzékeltessem, hogy mennyire ugyanazzal a mentalitással véded az új filmeket, mint ahogy az elvakult idióták savazzák azt. Ugyanaz a mentalitás, csak a kötél két ellentétes végén.



,,Pedig hasonlóan szánalmas "kritikákkal" illetik az új filmeket is, pl. "mi az már, hogy Luke kecskét fej?"



Ez az az alibikritika, amivel besöpröd a valid kritikákat is, ez az a mentalitás amiről az előbb épp beszéltem, tehát ha létezik egy idióta a földön akinek gond, hogy Luke kecskét fej, ez azt jelenti, hogy nyugodtan megbélyegezhetjük azokat akik nem szeretik a filmeket, mondván ilyenekbe belekötnek.. Meg se próbálsz tudomást venni a valóságról. Épp te vagy az aki kettős mércét alkalmaz, már a kérdésed maga is szánalmasan provokatív.


Melyik kritikáról gondolod azt, amelyik szerinted ugyanazon a színvonalon van mint a kérdésedben szereplő ,,Megcsonkítják a főhőst? Miért, minek? Hogy fog így harcolni?", és amelyiket több ember írta le kritikaként, mint mondjuk 10 ember? Jó lenne, ha a beskatulyázás helyett esetleg el lehetne kezdeni konkrét dolgokról vitázni.



Ne mondd már azt nekem, hogy az, hogy Rey karaktere senki, aztán mégsem senki majd hirtelen Palpatine vére csörög benne (spoiler, hupsz), ugyanakkora probléma, mint az, hogy Luke kecskét fej :DDD Előbbi egy valós probléma ami a karakter megírásának folytonosságának a hibájából ered. Ha Rey nem tűnt volna röhejesen erősnek már egyből a 7. részben, nem lett volna szükség megmagyarázni, hogy ki ő, aztán mikor jött a válasz hogy a szülei "senkik voltak" (ahogy a történelem során az ÖSSZES JEDINEK VALAHA, a Skywalkereket meg egy-két kirívó esetet kivéve a Legendsben) jött a felháborodás hogy akkor miért tűnt annyira OP-nak, majd az alapból felháborodott emberek megint kapnak egy wtf-ot hogy akkor ő mégis valaki.

De te megint Luke kecskefejését emeled ki, hogy ez az, amivel a trilógia utálóinak baja van.



Ismétlem, az általad felhozott, általad is nevetségesnek tartott "kritika" közül, egyedül a Luke kiképzése dolog problémás az univerzum szabályainak szempontjából. (Amit megbocsáthatunk, hiszen ekkor még konkrétan az univerzum sem létezett maga, azt évtizednyi irodalom és még több film tette azzá, ami, azokkal a szabályokkal, amiket ez alatt az idő alatt lefektettek)

Mi az, ezen kívül, amivel kapcsolatban az új filmeket fikázták, a régieket meg trónra emelték? (Mellesleg SOHA, SENKI nem mondta, hogy a régi filmek vagy akár a Birodalom Visszavág hibátlan lenne. Vagyis biztos mondták néhányan, de ők ugyanúgy szélsőségesek mint ti)



Én továbbra is egyetértek azzal, hogy az új filmek utálói egy hangos kisebbség de ti szerintem nagyon elnézitek az arányokat.

Nézd már meg imdb-n az User Reviews-eket a TLJ alatt, meg a Baljós árnyak alatt :DDD Értem, hogy összességében többen szeretik az új filmeket és talán még egyet is értek vele, de valóban többen utálnák arányaiban az előzményfilmeket?


Hogy lehet az, hogy legörgettem 6 oldalt az User Reviews-eknél az Utolsó Jedik alatt, és EGYETLEN egy ember nem adott rá 4-nél több pontot? Hogy lehet az, hogy az User Reviewseknél 2200 ember adott 1 csillagot, míg összesen 1900 (nagyon kerekítve) adott rá ezek közül 7-nél többet? Értem, hogy szerintem ez egy nagyon hangos, de nagyon kicsi kisebbség, de mondd, miért van az, hogy ez az ennyire kicsi kisebbség ennyire hangos, és miért van az, hogy az ennyire nagy többség ennyire halk?


Még a Baljós Árnyak is megosztó és összességében kevesebb pontot is kapott, de azok közül az emberek közül akik valóban "kézzel foghatóak", akik valóban kritikát is írtak vagy bármit, sokkal kevésbé megosztó a film mint pl az Utolsó Jedik (arányaiban kevesebben imádják de jóóval kevesebben is gyűlölik, leginkább egy konstans középszerű valami)



Ki írta kritikaként, és hol, hogy Luke kecskét fej? Erre külön kíváncsi vagyok.

2020. ápr. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

"Tipikus swsagás, nektek az is 10/10 lenne, ha egy darab fekália lebegne a világűrben 2 és fél órán keresztül John Williams zenéjére.

Mondjuk ezzel kb. a TROS-t írtam le."


Egyrészt a TROS nincs ilyen szinten, komolytalan egy ilyen összehasonlítás, de még Holiday Special szinten sincs. Amit amúgy a swsagán sem szeretnek az emberek :) ahogy pl. a Resistance-t sem szereti a többség. Nem kell úgy csinálni, mintha ez egy szekta lenne, ahol mindenki debilen tapsol valaminek, ha SW van ráírva. De pl. van ott egy író, akinek van nyomtatásban megjelent regénye, emellett újságíró is a PC Gurunál. Meglepő módon a Klónok támadását és az Utolsó Jediket tartja a két legjobb SW filmnek, pont azt a kettőt, amelyek talán a legmegosztóbbak. És ő pl. író, szóval picit jobban ért a történetíráshoz, mint mi a fotelből.


"Ne mondd már azt nekem, hogy az, hogy Rey karaktere senki, aztán mégsem senki majd hirtelen Palpatine vére csörög benne (spoiler, hupsz), ugyanakkora probléma, mint az, hogy Luke kecskét fej "


Nem ezt mondtam. Az ezzel párhuzamos kritika az "én vagyok az apád" lenne. "Előbbi egy valós probléma ami a karakter megírásának folytonosságának a hibájából ered." - az idézett mondatod egy az egyben ráhúzható Luke-ra is, utóbbival valamiért mégsincs problémája senkinek, sőt, egyenesen a filmtörténelem legzseniálisabb húzásának tartják egyesek :DD


"Hogy lehet az, hogy legörgettem 6 oldalt az User Reviews-eknél az Utolsó Jedik alatt, és EGYETLEN egy ember nem adott rá 4-nél több pontot? Hogy lehet az, hogy az User Reviewseknél 2200 ember adott 1 csillagot, míg összesen 1900 (nagyon kerekítve) adott rá ezek közül 7-nél többet? Értem, hogy szerintem ez egy nagyon hangos, de nagyon kicsi kisebbség, de mondd, miért van az, hogy ez az ennyire kicsi kisebbség ennyire hangos, és miért van az, hogy az ennyire nagy többség ennyire halk?"


Miért nyeri el a kormánypárt a szavazatok 50%-át a választáson, miközben a csapból is az folyik, hogy minden mennyire sz*r? Ha ezt a kérdést meg tudod válaszolni, akkor a sajátodat is. Ha valaki elégedett, akkor nem érzi azt, hogy fel kellene szólalnia. Ez egy általános jelenség, ami jelen van az emberiségben a kezdetektől fogva.


Egyébként Retroshock-nak volt azzal problémája, hogy kecskét fej Luke :D

Illetve tipikus, minden szir-szarba belekötő kritika az Otherworld féle, ahol a filmben minden percben beleköt valami jelentéktelen hülyeségbe, de legalább még tartalmi hibákkal is tele van :D

2020. ápr. 25. 14:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!