Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ezt olvasva az új SW filmek...

Ezt olvasva az új SW filmek fotelkritikusai valójában eléggé képmutatók és kettős mércét alkalmaznak, nem?

Figyelt kérdés

Azt tudjuk, hogy napjainkban bizonyos emberek mennyire istenítik a Birodalom visszavágot és mennyire fikázzák az újakat. A Birodalom visszavág azért lett kult film, mert 1980-ban még nem volt elterjedt az otthoni számítógép, az internet, nem volt közösségi média és nem voltak jelen a fikázó szapulók. Ha ezek mind jelen lettek volna már 1980-ban ugyanolyan aktívan, mint 2020-ban, akkor A Birodalom visszavág sem úszta volna meg a szapulást. Figyelembe véve, hogy napjaink kritikusai miket kifogásoltak az elmúlt 21 évben, elképzeltem, hogy 1980 trolljai mit fikáztak volna:

- A film elejétől a végéig egy nagy menekülés, semmi több. A Felkelés és a Birodalom konfliktusa semmivel sem halad előre.

- A lépegetők. Lábakon járnak. Mekkora hülyeség egy ilyen világban ilyen gépeket alkalmazni, ahol űrben és felszínen legebnek a járművek.

- Az exogorth. Az űrcsiga az aszteroidán. Az űrben hogyan élhet? Ugyanez a mynockokkal.

- Luke a film elején még kínlódik azzal, hogy az Erővel magához vonzza a fénykardot. Yoda gyorstalpalójának köszönhetően a film végére már Vader-rel is képes párbajozni. (Még ha kissé esetlenül is.) Hogyan lehetséges ez? Ráadásul a dagabahi képzésen is vannak olyan jelenetek, mikor nehezen tudja használni az Erőt, de mielőtt elmenne már egész jól megy. Micsoda hülyeség ez is.

- Vader Luke apja. Szembeköpték az előző filmet. Mi ez a fura szappanoppera fordulat? Miért kellett ezt a plusz fordulatot beleerőltetni?

- Megcsonkítják a főhőst? Miért, minek? Hogy fog így harcolni?

- Han Solot miért nem mentették meg már itt?

- C-3PO. Annyira idegesítő. Már szét kellett volna lőni. Nem is kellett volna szerepelnie ebben a filmben. Minek tették bele? Mit ad hozzá a filmhez? (Lucasék később C-3PO-t Jar Jar-hoz hasonlították.)

- Mi ez a függő végkifejlet? Le se zárták ezt a filmet rendesen.

- Nos, kb. ezek lettek volna a pontok, melyek nyomán szanaszéjjel szapulták volna a filmet.


Érdekes volt belegondolni, még akkor is, ha nem tartom a fentebbi részeket komoly dolgoknak. És nem látok ilyen típusú kifogásolni valókat A Birodalom visszavágon.


A fentieket nem én írtam, hanem valaki a swsaga.hu-n.



2020. ápr. 24. 13:45
1 2 3
 21/30 Tislerics Máté ***** válasza:
87%

,,Sikeresebbek lettek az új filmek, mint az előzménytrilógia."

A Disneyt nagyon ért a pénzcsináláshoz. Természetesen Senki sem gondolta, hogy nem lesz rekord döntögető bevétele a 789 filmeknek. Még akkor is, ha azok teljesen átlagos, egyszer nézős tucatfilmek lesznek. Szóval miért csak az anyagi bevétel alapján ítéled meg ezt? A többi mutató nem tetszik? :)


,,Nem is értem ezt hogy gondolhattad komolyan, hogy akkoriban nagyobb hatással volt az emberekre a média :D"

Tudom! Olvass figyelmesebben, és akkor megérted.


,,mi rá a garancia, hogy az újak nem lesznek azok?"

Az hogy az új trilógia filmjei átlagosak, felejthető tucatmozik. Semmi sem indokolja, hogy erre kéne emlékezniük az embereknek. Az eredeti trilógia újszerű és lehengerlően innovatív volt. Megváltoztatta a filmipart...


,,aki a művészfilmeket szereti, annak eleve nem is nagyon való a SW." Ez hogy jön ide? Senki sem beszélt művészfilmekről. Kérlek kicsit próbáld meg a lényeget megragadni a mondandómban. :/


,,Épp ezért azt várni, hogy valaki majd történelmet ír új SW filmmel, egyszerűen nem fair."

Nem vártam el... Az SW megismételhetetlen sikere és egy tök átlagos űrfantazy film között még azért lennének szintek...


,,Talán ezek az irreális elvárások a te problémáid." Nincsenek irreális elvárásaim. Az Ébredő Erő az egyik kedvenc SW filmem...


,,Ma pedig jobb SW rajongónak lenni, mint korábban bármikor. Annyi új tartalom van, hogy mindenki megtalálja magának azt, ami tetszik neki. Ez nem lejáratás... ma a SW a harmadvirágzását éli."

Pont ez a baj: A mennyiség a minőség rovására ment. Ahogy ezt Bob Iger is bevallotta... :)

2020. ápr. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

"Szóval miért csak az anyagi bevétel alapján ítéled meg ezt? A többi mutató nem tetszik?"


A többi mutatóban is sikeresebbek xD


"Olvass figyelmesebben, és akkor megérted." - megindokoltam, hogy miért nincs semmi értelme annak amit írtál.


"Semmi sem indokolja, hogy erre kéne emlékezniük az embereknek. Az eredeti trilógia újszerű és lehengerlően innovatív volt. Megváltoztatta a filmipart..."


Az előzménytrilógia sem változtatta meg a filmipart, mégis kultfilmek lettek mára, pedig még nagyobb fikaáradat vette körül a saját idejében, mint ma az újakat :D


"Senki sem beszélt művészfilmekről. Kérlek kicsit próbáld meg a lényeget megragadni a mondandómban."


Akkor te is ragadd meg a lényeget! Arról beszéltem, hogy az emberek 99%-át az élvezet érdekli. Egy jót akar szórakozni a moziban, nem a művészetért megy a moziba.


"Nincsenek irreális elvárásaim. Az Ébredő Erő az egyik kedvenc SW filmem..."


Minő meglepetés, az majmolta a legjobban a szent trilógiádat :D

2020. ápr. 28. 10:15
 23/30 Tislerics Máté ***** válasza:
100%

,,A többi mutatóban is sikeresebbek xD"

Ez aranyos! :)


,,Az előzménytrilógia sem változtatta meg a filmipart, mégis kultfilmek lettek mára, pedig még nagyobb fikaáradat vette körül a saját idejében, mint ma az újakat :D"

Nem lettek kultfilmek! Sőt a pop kultúrába sem sikerült úgy beépülniük, mint az eredeti trilógiának. Az új trilógia minden tekintetben egy tök átlagos filmtrilógia. Semmiben nem egyedi, semmiben nem mutat újat. Te se tudod megindokolni, hogy miért emelkedhetne kultikus státuszba.

Nyugodtan engedd el és lépj tovább.


,,Egy jót akar szórakozni a moziban, nem a művészetért megy a moziba."

Azért szórakozik jól, mert a film művészeti értéke magas: Tehát jó színészi játék, jól megírt forgatókönyv, korunk esztétikai igényeinek megfelelő setting és vizuális effektusok, stb. ezek és még nagyon sok más kell, hogy élvezze a néző a filmet. Még akkor is ha gőze nincs arról hogyan készült és milyen művészeti munka van mögötte...


,,Minő meglepetés, az majmolta a legjobban a szent trilógiádat :D"

Akkor itt egy másik meglepetés: Ez a majmolás zavart benne a legjobban! Amúgy meg nem szent trilógia. Csak egyszerűen annyira zseniális volt, hogy megváltoztatta a szórakoztatóipart. Ennél többet nem akarok belelátni...


Amúgy meg miért van az, hogy a magadfajta swsaga fanok sosem az új trilógia erényeivel jöttök, hanem a kettős mércével meg hogy a többi trilógiát is sokan fikkatnották?! Miért nem azt hallom, hogy Rey eredettörténete mennyire szuperül fel lett építve? Vagy, hogy Rose mennyire hatásos és eredeti monológot szavalt el a TLJ végén. Vagy, hogy mekkora öltet már visszahozni egy régi fő gonoszt, akit a kiválasztott megölt és ezzel beteljesítette a próféciát? Nem értem... mindig csak az a fránya kettős mérce, meg a bevétel, meg a díjak meg orosz trollok, stb... Mintha nem is szeretnétek igazán az új részeket... LOL

2020. ápr. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

"Ez aranyos! :)"


Meg igaz is.


"Nem lettek kultfilmek! Sőt a pop kultúrába sem sikerült úgy beépülniük, mint az eredeti trilógiának. "


Nahát, nem is te lennél, ha néhány hete ne mondtad volna ennek a totális ellentétjét....


"Amúgy meg miért van az, hogy a magadfajta swsaga fanok sosem az új trilógia erényeivel jöttök, hanem a kettős mércével meg hogy a többi trilógiát is sokan fikkatnották?! Miért nem azt hallom, hogy Rey eredettörténete mennyire szuperül fel lett építve? Vagy, hogy Rose mennyire hatásos és eredeti monológot szavalt el a TLJ végén. Vagy, hogy mekkora öltet már visszahozni egy régi fő gonoszt, akit a kiválasztott megölt és ezzel beteljesítette a próféciát? Nem értem... mindig csak az a fránya kettős mérce, meg a bevétel, meg a díjak meg orosz trollok, stb... Mintha nem is szeretnétek igazán az új részeket... LOL"


Túl sok erénye van a filmeknek, nehéz felsorolni. De a swsaga.hu-n te magad is végig tudod olvasni ezeket, és mivel minden filmnek külön alfóruma van, nem is nehéz megtalálni. Sőt, hozzá is szólhatsz! Nem leszel elhajtva, ha kulturáltan teszed. Vannak ott olyanok is, akik hozzád hasonlóak: pl. Kargarosz, akinek csak az Ébredő Erő tetszett és örült volna ha Abrams viszi végig a trilógiát.

2020. ápr. 28. 14:30
 25/30 Tislerics Máté ***** válasza:
100%

"Meg igaz is."

:D:D:D okos vagy... :)


,,Nahát, nem is te lennél, ha néhány hete ne mondtad volna ennek a totális ellentétjét...."


Jajjj már megint félreértettél valamit... Na de lássuk! Mutasd meg kérlek mikor írtam ennek az ellentettjét! Ja nem találod? Túl nehéz megkeresni? Bla bla bla.. :D


,,Túl sok erénye van a filmeknek, nehéz felsorolni."


jaaaaa azt tudom, hogy sok erénye van... természetesen! :D De akkor miért nem hallom soha? Nem jut idő rá, amíg regényeket írogatsz ide és próbálod megvédeni a kis álláspontodat? :D:D:D:D


:)))))


viszlát! :)

2020. ápr. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

"D:D:D okos vagy... :)"


Valami cáfolat esetleg? Vagy csak ennyire futja?


"Mutasd meg kérlek mikor írtam ennek az ellentettjét! Ja nem találod?"


Dehogynem találom! https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__filmek-sorozatok_..


11-es számú válasz.


"De akkor miért nem hallom soha? "


Mondtam, hogy hol találod őket. Egyébként jó sokszor megpróbáltam már, cáfolni is cáfolom évek óta baromságaidat, amiket összehordasz a filmekről (rengetegszer olyan dolgot rósz fel nekik, amik vagy nem is történtek meg benne, vagy pedig másképpen történtek, de te vagy szándékosan, vagy véletlenül rosszul emlékszel rájuk - ugyanígy csinálja RetroShock is pl., meg annak idején Szirmai Gergő meg a RedLetterMedia is ezt csinálta a prequelekkel).


Egyébként segítek egy kicsit:

[link]

[link]

[link]


Jó olvasást! De akár regisztrálhatsz is, és kommentelhetsz is, ha már annyira vered magad arra, hogy "Én kiléptem a komfortzónámból, mert tárgyalok veletek. Megismerem a kis közösségeteket. Tudom hogy vagytok ti HC rajongók." Mutasd meg, hogy tényleg tárgyalóképes vagy! :))

2020. ápr. 28. 15:31
 27/30 Tislerics Máté ***** válasza:
100%

Te most direkt be akarod égetni magad?!


Tessék: Meg is találtam a mondatot, amit félreértettél:


,,Az előzmény trilógia is a pop kultúra része lett, ahogy az eredeti, mert nagyon szépen és elegánsan, epikus módon összekapcsolta a Sithek bosszújával az eredeti trilógiát."


És a másik szövegem, ami szerinted a totális ellentéte:


"Nem lettek kultfilmek! (Az előzmény trilógiára utalok éppen) Sőt a pop kultúrába sem sikerült úgy beépülniük, mint az eredeti trilógiának."


Totálisan félreértetted amit írtam! De akkor tisztázzuk is: Az előzmény és az eredeti trilógia is beépült a pop kultúrába, de az eredeti jobban! Ezt kellett volna dekódolni, de ez nem hogy nem sikerült, még meg is vádoltál azzal hogy totális ellentettét írom magamnak...


köszönöm... :/


,,Mondtam, hogy hol találod őket."

ööööö te most viccelsz ugye? :O


Direkt írtam, hogy nem ez érdekel! Hanem hogy te miért nem hívod fel a figyelmet ezekre soha? Ha mindig írsz egy regényt ide, akkor hogyhogy nem esik szó sosem az új trilógia erényeiről??? Miért hárítasz át most is csak egy oldalra? Miért csak a szokásos: kettős mérce, orosz trollok, díjak, kritikák duma megy?

2020. ápr. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

"Az előzmény trilógia is a pop kultúra része lett, ahogy az eredeti"


vs.


"Sőt a pop kultúrába sem sikerült úgy beépülniük, mint az eredeti trilógiának."


Sőt, később még azt írtad, hogy ha az átlagnéző SW maratont akar tartani, akkor csak az 123456-ot fogja megnézni. Szóval mégiscsak kultfilmek lettek, ha szerinted ezeket mindenki megnézi a 456-ttal :D


"Hanem hogy te miért nem hívod fel a figyelmet ezekre soha?"

->

"Egyébként jó sokszor megpróbáltam már, cáfolni is cáfolom évek óta baromságaidat, amiket összehordasz a filmekről (rengetegszer olyan dolgot rósz fel nekik, amik vagy nem is történtek meg benne, vagy pedig másképpen történtek, de te vagy szándékosan, vagy véletlenül rosszul emlékszel rájuk - ugyanígy csinálja RetroShock is pl., meg annak idején Szirmai Gergő meg a RedLetterMedia is ezt csinálta a prequelekkel)."


Ehhez hozzáraknám azt is, hogy ebbe belefáradtam, mert kb. bármit mondok, azt te lesöpröd az asztalról :) most nem konkrétan a filmébéli dolog, de a legjobb példa a mai napról ez volt:


én: "Sikeresebbek lettek az új filmek, mint az előzménytrilógia."


mire először sikerült viszonylag normálisan írnod: "szóval miért csak az anyagi bevétel alapján ítéled meg ezt? A többi mutató nem tetszik?"


Majd mire ezt megcáfoltam: "A többi mutatóban is sikeresebbek"


Erre ennyit bírtál kinyögni: "Ez aranyos!" ":D:D:D okos vagy... :)"


Na látod, ilyen vagy te :) ha valamiben megcáfolnak, arra te totálisan fittyet hánysz. Nem is érdekel. Te csak azért írogatsz SW-os kérdésekhez, hogy mindenhova beírd azt, hogy "az új trilógia sz*r, George Lucas meg egy isten", és mindezt kiszínezed egy jó adag hisztériával. Mások meg nem érdekelnek.


Miért? Én sem írom be mindennap Trónok harcás kérdésekhez, hogy mennyire sz*r a 8. évad és hogy D&D mekkora kóklerek. Mert továbbléptem.

2020. ápr. 28. 16:29
 29/30 Tislerics Máté ***** válasza:
100%

Nem sikerült úgy beépülniük a pop kultúrába mint az eredeti, de attól még beépült! Tehát: Beépült az is a pop kultúrába (,,ugyan úgy" mert beépült) De nem annyira mint az eredeti!


Simán félreértetted. Most már világos, vagy írjak egy oldalt arról, miért értetted félre? :)


Aztán:


,,A többi mutatóban is siekresebbek!" Ezt mondtad! Tehát minden tekintetben sikeresebb az új trilógia, mint az eredeti. Ez szerinted egy okos gondolat? :)


Ja és továbbra sem kaptam választ arra, hogy eddig miért nem írtál az új trilógia érdemeiről. De már nem is fogok, ahogy látom... :(

2020. ápr. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:

Te el is olvasod egyáltalán, amiket írok?


"Tehát minden tekintetben sikeresebb az új trilógia, mint az eredeti. Ez szerinted egy okos gondolat?"


Igen, ezt ugyanis számok igazolják. Nemcsak a bevételekre gondolok.


"Ja és továbbra sem kaptam választ arra, hogy eddig miért nem írtál az új trilógia érdemeiről"


Akkor most ismét beidézem magam, mert látom nem sikerül elolvasni. Lehet csúnyán írtam eddig :)


"Egyébként jó sokszor megpróbáltam már, cáfolni is cáfolom évek óta baromságaidat, amiket összehordasz a filmekről (rengetegszer olyan dolgot rósz fel nekik, amik vagy nem is történtek meg benne, vagy pedig másképpen történtek, de te vagy szándékosan, vagy véletlenül rosszul emlékszel rájuk - ugyanígy csinálja RetroShock is pl., meg annak idején Szirmai Gergő meg a RedLetterMedia is ezt csinálta a prequelekkel).

Ehhez hozzáraknám azt is, hogy ebbe belefáradtam, mert kb. bármit mondok, azt te lesöpröd az asztalról :)"


Példéul most hiába írnám le, hogy Rose mondata mennyire egybecseng az eredeti trilógia mondanivalójával (ahogy azt már amúgy milliószor megtettem neked az elmúlt két évben), téged úgy sem érdekel :) Ráadásul a szinkronnak gúnyolt ferdítést idézgeted folyton, ami tényleg hülyén hangzik, de nem is ugyanazt jelenti, mint az eredeti xD Legalább ahhoz vennéd a fáradságot, hogy angolul nézd meg a filmeket, mert egyedül az angol szövegek tükrözik azt, amit eredetileg mondani akart a film.

2020. ápr. 28. 17:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!