Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ha most kezdem először a Star...

Ha most kezdem először a Star Wars filmsorozatot, akkor tényleg az eredeti trilógiával érdemes kezdeni? (1977-)

Figyelt kérdés
Valahogy mindig kimaradt az életemből, most elhatároztam hogy bepótolom amiért egy generáció oda van :D Persze jeleneteket láttam már meg ilyesmi, de amúgy nem tudom a sztorit. Tehát így honnan érdemes elkezdeni?

2020. máj. 15. 13:22
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a klasszikus trilógiával jobb kezdeni.
2020. máj. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam én is szerintem az eredeti trilógia alatt. 1977,1980,1983-as filmek. Köszi a választ! Várok még véleményeket.
2020. máj. 15. 13:29
 3/27 anonim ***** válasza:
78%
Igen az eredetivel. Utána a az előzmény trilógia, a többit meg jobb hanyagolni mert az előzmény trilógia is elég gagyi lett, ezek a Disneys filmek meg kritikán aluliak.
2020. máj. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Köszi neked is!

És mi a helyzet a szinkronnal? Sok helyen olvastam erről, hogy a nagy star wars fanok egy szinkront tartanak eredetinek, vagy nem is tudom hogy mondjam, a többi elvileg gagyi. Olyat töltöttem le, amin ez a hangfájl van(mellesleg ezt szedték le legtöbben): Hungarian AC3 5.1 @ 448Kbps 5.1-ből gondolom, hogy ez nem a legelső szinkron. Vagy nem is a legelső a legjobb?

Esetleg mivel én először nézem, nekem teljesen mindegy?

2020. máj. 15. 14:02
 5/27 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem nem, mivel sokkal érthetőbb a történet ha az elejéről kezdik. Egyetlen nagyobb dolgot tudsz meg így hamarabb a kelleténél, de gondolom hallottad/láttad már máshol Vader híres "...én vagyok az..." mondatát, szóval lehet nem buksz semmit. Viszont hozzá is ad egy kisebb csavart a megjelenés szerinti első részhez azzal, hogy valószínűleg nem fogod sejteni, ki is az egyik szereplő valójában, és nagyobbat fog ütni, mikor elmondja.
2020. máj. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
70%
Attól függ, hogy miért szántad rá magad, hogy megnézd. Ha a filmek története érdekel, akkor kronológiai sorrendben jobb. Ha csak simán meg akarod nézni, akkor kezd az eredeti trilógiával.
2020. máj. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Én (nem ellened vagy bárki ellen szól) sosem értettem azt, hogy miért akarja valaki időrendben nézni a filmeket, ha nem úgy jöttek ki. Szerintem sokkal jobb a megjelenési sorrendben nézni, mert a készítők is így akarták elmesélni a történetet. Nem beszélve arról, hogy a Star wars hatalmas siker lett annak idején, ha valaki időrendben nézi, akkor nem is azokkal a színészekkel/karakterekkel találkozik először, mint akik alapján megismerték mások ezt az egész univerzumot, az meg nekem tök fura. Szerintem először mindenképp a megjelenési sorrendben érdemes nézni, másodjára vagy sokadjára már simán lehet időrendben is.
2020. máj. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
34%

Kérdező, ne hallgass azokra, akik szerint a 7-8-9-cel nem érdemes foglalkozni, meg akik szerint már az előzmény is elég gagyi. Nézd meg őket prekoncepciók nélkül, és alkoss magad véleményt. Kedves haterek, ti pedig a kérdésre válaszoljatok, ne pedig azt ecseteljétek, hogy szerintetek mi szar, meg mi nem. A kérdező is el tudja dönteni saját maga, hogy mik tetszenek neki.


Egyébként én a 6-os válaszolóval értek egyet. Ha érdekel a Skywalker Saga története, akkor kronológiai sorrendben nézd, mert úgy lesz a leginkább érthetőbb.

2020. máj. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
10%
A szinkront pedig úgy általában felejtsd el, mert sajnos sok helyen ferdít a szöveg, és nem mindenhol feltétlen az eredeti szöveget adja vissza, ami megmásítja az értelmezést, a mondanivalót, és néhol még apróbb ellentmondásokat is szül.
2020. máj. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Igen, először az eredeti trilógiát, majd az előzmény trilógiát.
2020. máj. 17. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!