Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ha most kezdem először a Star...

Ha most kezdem először a Star Wars filmsorozatot, akkor tényleg az eredeti trilógiával érdemes kezdeni? (1977-)

Figyelt kérdés
Valahogy mindig kimaradt az életemből, most elhatároztam hogy bepótolom amiért egy generáció oda van :D Persze jeleneteket láttam már meg ilyesmi, de amúgy nem tudom a sztorit. Tehát így honnan érdemes elkezdeni?

2020. máj. 15. 13:22
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Az eredeti trilógiával, és ha rám hallgatsz, nem a felújított, hanem az eredeti változatot nézed. Az Új remény és a Birodalom visszavág esetében mindegy melyik szinkron, A Jedi visszatér esetében viszont a második ('95-ös) szinkron ajánlott, mert az első ('93-as) elég gyenge.
2020. máj. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
Ja, és ha megnézed valaha a klasszikus trilógia rendezői változatát (végülis meg lehet, csak én kezdésnek az eredeti változatot ajánlanám), akkor a Birodalom visszavágot semmiképp ne szinkronnal nézd, mert azt ott elcseszték, nem hallani Darth Vader szuszogását.
2020. máj. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Hát ha a teljes Sagát akarja megnézni, akkor felesleges az "eredeti" változatot megnézni. A felújítottak sokkal jobban illeszkednek a Saga-ba látványilag
2020. máj. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
13: Az eredeti változat viszont korhűbb, jobban átadja azt a feelinget, amit az emberek a premierekkor érezhettek. Meg szerintem a felújítottban alkalmazott CGI avult már az évek alatt.
2020. máj. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Hát én semmi elavultságot nem érzek, a feelingben sincs semmi különbség. Képileg viszont jobban illeszkedik. A galaxis is sokkal "élőbb" benne
2020. máj. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Én is inkább a felújított változat megtekintésével értek egyet. Ha valaki ma kezd bele a sorozatba, számára semmilyen jelentőséggel, érzelmi töltettel nem jár a klasszikus változat megtekintése, cserébe hiányozni fog pár látványelem, ami jobban illeszkedik a mai fogyasztói igényekhez.
2020. máj. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
0%
16: Most akkor evvel az erővel a 2001:Űrodüsszeiát vagy a Nyolcadik utas a halált már senki ne nézze meg, mert látványban nem a mai fogyasztói igényekhez illeszkednek?
2020. máj. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
60%

Egyáltalán nem erről van szó. Ha SW még mindig csak 3 film lenne, akkor azt mondanám én is, hogy az eredetit nézze. De nem így van, az univerzum kitágult 6 (8) újabb filmmel, amibe már semmilyen szinten nem illeszkedik az a szinte kihalt világ, amit az eredeti bemutat.


Egyébként is a felújított változat sokkal jobban tükrözi az alkotó eredeti elképzeléseit, csak a 70-es évek végén, 80-as évek elején nem tudta még ezeket megvalósítani.


Egy 9 (11) részes filmsorozat részeként már felesleges korhűségről beszélni.

2020. máj. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

17: sikerült jól félreértelmezni a válaszomat. Az általad említett két filmnek van felújított változata?

A Star Wars filmek minden változatukban látványos, élvezetes filmek, de ha van olyan, ami egy kicsit ki van pofozva, akkor szerintem egy "szűz" fogyasztó számára az megfelelőbb.

2020. máj. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
56%
Mondhattok bármit, a klasszikus trilógián a különféle újítgatások, utólagos toldozgatások dacára látszik, hogy mikor készült ('77, '80, '83). És épp ezért a CGI-s részek feltűnően idegennek hatnak, elütnek a környezettől. És belemehetnék abba is, hogy egy részük felesleges volt, akár mert vizuálisan gagyi, vagy pedig dramaturgiailag felesleges. Példaul Jabba szerepeltetése az Új reményben mindkettőt kimeríti. Persze ez csak az én véleményem, lehet ott a gond, hogy én '82-es születésű lévén az eredeti verzión nőttem föl.
2020. máj. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!