Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ha most kezdem először a Star...

Ha most kezdem először a Star Wars filmsorozatot, akkor tényleg az eredeti trilógiával érdemes kezdeni? (1977-)

Figyelt kérdés
Valahogy mindig kimaradt az életemből, most elhatároztam hogy bepótolom amiért egy generáció oda van :D Persze jeleneteket láttam már meg ilyesmi, de amúgy nem tudom a sztorit. Tehát így honnan érdemes elkezdeni?

2020. máj. 15. 13:22
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Jabba szerepeltetése pont egy remek összekapcsolás a Birodalom visszavággal, sokkal jobban érthető, hogy miért van Solo fején vérdíj.
2020. máj. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
21: Szerintem pedig dramaturgiailag tökéletesen a helyén volt úgy, hogy az első két részben csak hallunk róla, mint rejtelmes, negatív karakterről, és csak a harmadikban jelenik meg. És a Greedo-jelenet elég infót ad a vérdíjról meg a többiről.
2020. máj. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
A Jabba jelenet pont nem jó példa, hiszen azt Lucas le is forgatta annak idején, csak valamiért végül nem tette be a végső változatba (talán mert ott még egy ember játszotta Jabbát). Azóta amúgy a felújított változat gagyibb Jabbáját is felújították.
2020. máj. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
23: Olyan meg szokott esni, hogy leforgatnak egy jelenetet egy filmhez, de végül azért nem teszik be, mert végül úgy gondolják, felesleges. Nem kizárt, hogy itt is bejátszott ez, akkor Lucas még másképp gondolkodott. Tudom, hogy felújították, de én avval sem vagyok kibékülve.
2020. máj. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Köztünk szólva az a jelenet nekem sem hiányozna, ahogy a szikla sem, ami mögé R2-D2 bújik a buckalakók támadásakor - talán a blue-ray kiadáson... Vannak ilyenek, persze.
2020. máj. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 Puffinlekvár válasza:
Nem sorrendben néztem/ olvastam, összeáll bárhogy, van amelyiket jobban szeretem, ha mar eleve az eredeti,múlt századbeli részekhez húz a szíved, akkor nézd azt először.
2020. jún. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
62%

+1 ötlet, ami még nem hangzott el: az úgynevezett flashback-sorrend. Elkezded nézni a klasszikus trilógiát, de a második film (Birodalom visszavág) végén lesz egy csavar, ami enyhe "miafaszvan" érzést okozhat; magyarázatként megnézed az előzményeket, majd lezárod az eredeti trilógia utolsó darabjával.


Vagyis a sorrend:

1. Csillagok háborúja / Új remény (IV. epizód)

2. A birodalom visszavág (V. epizód)

3. Baljós árnyak (I. epizód)

4. A klónok támadása (II. epizód)

5. A sithek bosszúja (III. epizód)

6. A Jedi visszatér (VI. epizód)


Az új filmek meg utána jöhetnek, gyakorlatilag bármilyen sorrendben (nyilván a VII-IX. epizódok sorban, de a Solo és a Zsivány Egyes akármikor jöhet a 6 film után).

2020. júl. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!