Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mit szóltatok volna ahhoz, ha...

Mit szóltatok volna ahhoz, ha ilyen lett volna a star wars 9?

Figyelt kérdés

[link]


Őszintén nekem az egész új éra nem nagyon jött át, pedig kicsi korom óta a star wars szerelmese vagyok.


Elvarázsolt az egész univerzuma, szóval minden eggyes film elé (7,8,9) örömmel és bizalommal ültem le.


A 7 nem volt rossz bár ott sem éreztem azt a pluszt, a 8 már nem tetszett viszont fura hogy az idő most megszépitette és azt mondom rá hogy egész merész és ötletes volt, jó volt benne a párbaj, a hiperűrugrás meg woow volt, szóval ja.


Viszont a 9.. A látvány nagyon ott volt de sajnos látszott rajta hogy össze csapott volt, fél kész, nem az igazi, az érzelmi hullámvasút sem volt meg aminek egy saga lezárásánal illett volna meg lennie.


Olyan fanmade videókat is láttam YouTuben ahol anakin erő szelleme küzd meg végül palpival és rendes a hideg rázott annyira tetszett.


(itt két link

[link]

[link] )


Nehezen tudom elhinni hogy egy Disney hogy nem tudott jobbat csinálni, a zsivány eggyes pl nekem nagyon tetszett.


A kérdés lényege, ugye már tudjuk az eredeti rendező milyennek álmodta meg, fent linkeltem róla vázlatokat is hogy milyen lett volna, nos nekem az sokkal jobban tetszett volna, picit bánt hogy nem ez valósult meg, ti mit gondoltok?



2020. máj. 27. 04:33
A kérdező szavazást indított:
Jobb lett volna az eredeti rendező elképzelése
Jobban tetszik az elkészült verzió
21 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
40%

Az ep7 jó kezdés volt,az ep9 meg próbálta menteni a menthetőt(kevés sikerel).


De az ep8 az a világtörténelem legroszabb filmje,kb mintha a hírhedt asylum studió készítette volna.


Na de ott rontották el amikor 30 ével későbbre tették valami katyvasz történelemel,hogy a galaktikus birodalmat(!!!!) 1 ÉV alatt gyözték le.


Kár hogy nem a thrawn trilógiát dolgozták fel.

2020. máj. 27. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Tislerics Máté ***** válasza:
73%

Brutálisan menő lett volna ha Rey helyett Anakin erőszelleme győzi le Palpatint. Én is láttam a videót és ha nem lett volna annyira tré a kivitelezése még el is érzékenyültem volna rajta... Hayden Christensen visszatérésre önmagában is egy végtelenül epikus és (számomra) megható pillanat lett volna. Egészen biztosan ott lett volna a gombóc a torkomban, ha a moziban is így történt volna...


Emlékszem még éreztem is a film nézése közben, hogy milyen béna már, hogy Rey csak úgy legyőzi az uralkodót. A többi Jedi meg csak belesuttog fülébe. Nagyon olcsó és gyáva megoldásnak éreztem.


A TROS szerintem egyáltalán nem epikus film. A kincskeresés és a film végi lezárás is nagyon olcsónak érződik számomra. Nem éreztem azt a magasztos lezárás hangulatot. A karaktereket sem sikerült megszeretni, a történet pedig túl sablonos és ötlettelen volt számomra, hogy komolyan tudjam venni. Jó részek voltak benne: Pl.: amikor megjelenik Lendó flottája, vagy amikor Luke oktatja Leia-t vívni. Ja meg amikor a Kijimi felrobban. Baromira üdítő volt végre nem CGI robbanást látni (újra) SW filmben...


Az eredeti rendező filmje szerintem is sokkal jobb lett volna. Tekintve hogy a 9. rész egyáltalán nem jött át nekem. Lehet az is kuka lett volna, de legalább nem lett volna Rian Jhonson és JJ Abrams cicaharcának része. Számomra az Ébredő erő még tök jó volt (leszámítva a fantáziátlan settinget és az Új remény majmolást). Amin elhasalt az új trilógia, az számomra egyértelműen a TLJ volt. Ott bicsaklott meg az, amit JJ elkezdett. És a 9. részben nagyon érződik, hogy szinte ki akarja törölni az emberek agyából azt, amit a 8. rész elkezdett felépíteni. Ezzel totálisan hazavágták a filmek ívét. És ez miatt maradt el számomra a katarzis is. Talán Anakin megjelenése elérhetett volna egyfajta epikus kerek lezárás érzést. De Rey csak egy Disney által kitalált karakter. Semmi magasztosság nincs abban, hogy ő győzi le végleg a Császárt. Én kivenném a kánonból az új trilógiát úgy ahogy van. Egyszerűen ezzel lezárni azt, amit Lucas elkezdett, nagyon szánalmasnak és méltatlannak érződik számomra...

2020. máj. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
62%

2, szerintem maga a film (már amennyire emlékszem még belőle xdd) alkalmas lett volna egy epikus lezárásra, csak ahhoz felvezetés is kell, az meg tudjuk milyen lett.. mindenféle


,,Amin elhasalt az új trilógia, az számomra egyértelműen a TLJ volt. Ott bicsaklott meg az, amit JJ elkezdett."


Na ez az amiben nagyon nem értünk egyet. Szerintem az egész trilógia már az Ébredő Erőnél megbukott (előre ezt persze nem láthattam, kellett ehhez egy RJ is), mégpedig pont azért, mert JJ gyakorlatilag semmit nem kezdett el a 7. résszel. Gyakorlatilag semmilyen, zéró, NULLA kockázatot vállalt. Behozta a szereplőket akik már akkor is vagy semmilyenek voltak, vagy egyenesen gyűlölhetőek, lecopyzta az eredeti trilógiát, és átírta a neveket, nagyjából ennyit csinált. Ha az Ébredő Erőnek bármi koncepciója lett volna, akkor RJ nem tudja úgy átformálni azt, ahogy tette. Ha az Ébredő Erő mert volna bármit is kezdeni magával, vagy bármilyen irányt is kijelölni, szabályokat lefektetni, akkor azokhoz a szabályokhoz egyszerűen alkalmazkodnia kellett volna RJ-nek is.

2020. máj. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%

"Emlékszem még éreztem is a film nézése közben, hogy milyen béna már, hogy Rey csak úgy legyőzi az uralkodót."


Még szerencse, hogy nemcsak úgy legyőzi, hanem konkrétan segítik is a Jedik azzal, hogy átadják neki az erejüket.


Ha az egész végén Anakin csak úgy feltűnik, hogy legyőzze egyedül Palpatine-t, annak történetmesélés szempontjából semmi értelme, mert értelmét vesztik az új karakterek teljesen.


Én max úgy tudtam volna Anakin megjelenését elképzelni, hogy megmenti Bent a zuhanástól, illetve max segítő szerep jut neki Palpatine ellen, utóbbi meg is valósult.


"A TROS szerintem egyáltalán nem epikus film."


Még mindig epikusabb mint az endori csata az ewokokkal.


"És a 9. részben nagyon érződik, hogy szinte ki akarja törölni az emberek agyából azt, amit a 8. rész elkezdett felépíteni"


Semmi ilyen nincs benne, max Rey származása, de az meg pont annyira mond ellent az előző filmnek, mint az én vagyok az apád az Új reménynek.


A karaktereket amúgy nem a Disney találja ki, és a sztorit sem ők írják :D


Amúgy a kérdésre válaszolva: Mortis és Coruscant nagyon tetszetősek. Ennyit tudok róla mondani. Így, hogy nem láttuk a megvalósítást, nem tudom hogy tetszett volna-e. A 9. rész kapcsám spoileres voltam, ismertem előre a történetet, és nem tetszett. De amikor láttam a filmet, a hangulat és a megvalósítás elvitte a hátán az egészet. Egy igazi SW rajongó filmje, amiben minden benne van amitől SW a SW.

2020. máj. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
65%

"Még szerencse, hogy nemcsak úgy legyőzi, hanem konkrétan segítik is a Jedik azzal, hogy átadják neki az erejüket.„


Ja,csak ezt a film nem eröltette,csak valami könyvben irtak róla 2 sort.


"Ha az egész végén Anakin csak úgy feltűnik, hogy legyőzze egyedül Palpatine-t, annak történetmesélés szempontjából semmi értelme, mert értelmét vesztik az új karakterek teljesen.„


Hát ezaz,az új karakterek teljesen feleslegesek.


"Még mindig epikusabb mint az endori csata az ewokokkal„


Az ewokok meg a végső endori űr és földi csata még mindíg menő„



"A karaktereket amúgy nem a Disney találja ki, és a sztorit sem ők írják :D„


Nem,csak addig iratják újra a karaktereket amíg teljesen pc-k nem lesznek.


" Egy igazi SW rajongó filmje, amiben minden benne van amitől SW a SW.„


Inkább egy dizni és hux meg rey rajongó vágyálma volt az ep7-8-9,nem egy sw rajongóé.

2020. máj. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%

"Ja,csak ezt a film nem eröltette,csak valami könyvben irtak róla 2 sort."


Konkrétan a filmben is benne van: "I'm all the Jedi", nemcsak a könyvben. Figyelni kéne, meg értelmezni is a látottakat. Bár vannak akiknek részletesen a szájába kell rágni mindent. Nekik nem valók a SW filmek, főleg az újabbak, mert azok több gondolkodást igényelnek.



"Az ewokok meg a végső endori űr és földi csata még mindíg menő„"


Aham persze, mert a primitív ewokok legyőzik Palpatine "válogatott elit katonáit"


"Nem,csak addig iratják újra a karaktereket amíg teljesen pc-k nem lesznek."


Ezt a konteót hol olvastad? Redditen írta valami random hater? Tudom, hogy vannak ilyen legendák, hogy Abrams ötleteit elnyomta a Disney, csakhogy ezt egy olyan subredditen írta egy random reddit felhasználó, ahol kifejezetten az a cél, hogy győlölködjenek nap mint nap. Ugyanezen a subredditen azt is leírták egyszer konkrétan, hogy "Rian Johnson ölte meg Carrie Fishert". Mentálisan beteg emberek gyűjtőhelye az, csak sajnálni tudom azt, aki bármit is ad az ottani írások szavaira. A saltierthancraitről beszélek.


Egyébként minden hitelesnek számító szivárogtató (JediPaxis, MSW, BespinBulletin) cáfolta ezeket a baromságokat. Amit az ep9-ben látunk, az Abrams és Chris Terrio szüleménye, senki nem erőltetett rájuk semmit.


"Inkább egy dizni és hux meg rey rajongó vágyálma volt az ep7-8-9,nem egy sw rajongóé."


Ha ez így lenne, akkor a swsaga.hu-n utálná mindenki ezeket a filmeket, de hatalmas többségben vannak azok akik szeretik. A SW rajongók többsége szereti ezeket a filmeket is.


Persze az is egy jó kérdés, hogy miként definiáljuk a SW rajongó fogalmát. Aki pl. csak a filmeket látta, szvsz nem rajongó.

2020. máj. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
69%

"Konkrétan a filmben is benne van: "I'm all the Jedi", nemcsak a könyvben. Figyelni kéne, meg értelmezni is a látottakat.„


Ja,de egy összes jedi erőszellem vs palpi értelmesebb lett volna a "rey hangokat hall„ verziónál.


"Vannak akiknek részletesen a szájába kell rágni mindent. Nekik nem valók a SW filmek, főleg az újabbak, mert azok TÖBB GONDOLKODÁST IGÉNYELNEK.„


Na ezen jót nevettem.



"Aham persze, mert a primitív ewokok legyőzik Palpatine "válogatott elit katonáit"„


Azt a válogatott elit 3 inderno osztagost nem volt nehéz legyőzni az ewok+lázadó kommandós csapatoknak.



"Egyébként minden hitelesnek számító szivárogtató (JediPaxis, MSW, BespinBulletin) cáfolta ezeket a baromságokat. Amit az ep9-ben látunk, az Abrams és Chris Terrio szüleménye, senki nem erőltetett rájuk semmit„


Pfff,HITELES SZIVÁROGTATÓ,na ha lenne ilyen az már a sitten csücsülne.


Amiket TE szivárogtatónak képzelsz azok dizni dezinformátorok,de élj tévképzetekben.



"Ha ez így lenne, akkor a swsaga.hu-n utálná mindenki ezeket a filmeket, de hatalmas többségben vannak azok akik szeretik.„


Egy zárz kis csoport pár agymosott 5 éves kisgyereke meg bérkomentelője nem mérvadó.


" A SW rajongók többsége szereti ezeket a filmeket is.„


Mert azt is a dizni dönti el ki lehet rajongó,a többikek toxikusok.

2020. máj. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

Te most komolyan ennyire elmebeteg Disney-gyűlölő vagy? Ezek csak filmek ember... Én normálisan szóltam hozzád, de neked le kellett züllesztened a társalgást ilyen fröcsögő 5 éves szintre? Komolyan, az utolsó hozzászólásodban konkrétan nincsen értelmes mondat sem... Ezzel csak azokat járatod le, akik hozzád hasonlóan nem szeretik az új filmeket, de lehet velük értelmesen diskurálni. Veled nem lehet mert mindenre kb. csak annyit írsz "jajszarfosdizni" Szánalmas vagy.


"Na ezen jót nevettem."


Mivel a kommented tükrözi, hogy gondolkodni és tájékozódni sem tudsz, ezen nem csodálkozom.


"Azt a válogatott elit 3 inderno osztagost nem volt nehéz legyőzni az ewok+lázadó kommandós csapatoknak."


De ki beszélt az infernó osztagról ember? :DDD A Jedi visszatérben azt mondja Palpatine, hogy "válogatott katonáim EGÉSZ HADOSZTÁLYA vár rájuk" Szövegértés!!!


"Pfff,HITELES SZIVÁROGTATÓ,na ha lenne ilyen az már a sitten csücsülne.

Amiket TE szivárogtatónak képzelsz azok dizni dezinformátorok,de élj tévképzetekben."


JediPaxis konkrétan hónapokkal a film megjelenése előtt kitette netre a film teljes sztoriját, ami igaznak bizonyult. Szóval ja, ő egy hiteles szivárogtató. Nem tudom másnak nevezni. "Dizni dezinformátor"... Idióta vagy, már ne is haragudj.


"Egy zárz kis csoport pár agymosott 5 éves kisgyereke meg bérkomentelője nem mérvadó."


Többségében felnőttek járnak oda, és ezt igazolni is tudom, mert közös mozizáskor már találkoztam sokukkal. De így kell ezt, tudatlanul, ismeretlenül, agymosott 5 éveseknek kell titulálni egy társaságot. Te vagy 5 éves színvonalon ember...


"Mert azt is a dizni dönti el ki lehet rajongó,a többikek toxikusok."


Nem Disney dönti el, hogy ki toxikus meg ki nem. Soha nem is mondtak ilyesmit. Az emberek viselkedése dönti el, hogy ki mennyire toxikus, és te bizony az vagy. Nem azért, mert nem szereted a filmeket, hanem mert értelmetlenül, rinyálós, 5 éves stílusban beszélsz.


Menj fel amúgy bármilyen általános SW fórumra, azt fogod tapasztalni, hogy a rajongók többsége szereti a filmeket.


Na meg egyéb statisztikák is vannak, amik bizonyítják, hogy az általános filmnézők többsége is szerette őket.

2020. máj. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Hehe,5 éves diznigyűlölő toxikus vagyok,végre.



Ezek szerint normális ember vagyok,kössz a megerősítést.

2020. máj. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
71%

Csak összehasonlításképp: a kérdezőt egyáltalán nem tartom toxikusnak, értelmes formában leírta a véleményét.


Közted és közte ég és föld a különbség.

2020. máj. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!