Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Harry Potter filmsorozatból...

Harry Potter filmsorozatból van pár kérdésem Dumbledore-ról (ami gondolom a könyvekből derül ki) (?)

Figyelt kérdés

1. Dumbledore és Igor Karkaroff között milyen kapcsolat volt? Amikor köszönti őt a Tűz Serlege c. részben, akkor eléggé baráti hangulat volt köztük, de miért kedvelte őt ha tudjuk róla hogy halálfaló (vagy az volt)?


2. Az önoltó pontosan milyen tárgy? Dumbledore hogy csinálta? Van belőle több is? Mire jó pontosan, miket lehet vele csinálni (azon kívül amit a film megjelenít, hogy a fényt eloltja:D), pl. Ron hogy talált vele vissza a Halál Ereklyéi c. részben?



2020. jún. 5. 18:03
 1/2 anonim ***** válasza:
30%
Olvasd el a könyveket!
2020. jún. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

1: Karkarov nem kedveli Dumbledoret. Két idézettel bizonyítom:


"– Bíztunk benne, hogy a maga korhatárvonala kizárja a kiskorúak jelentkezését, Dumbledore. – Karkarov még mindig mosolygott, de szeme az addiginál is fagyosabban fénylett. – Ha nem így lett volna, természetesen mi is szélesebb körből válogattuk volna ki a saját jelöltjeinket."


"– Aljas csalás! – ordította Dumbledore-ra mutatva. – Összeesküvés! Maga meg a minisztere csapdába csaltak! Ez nem tisztességes verseny! Azzal kezdte, hogy becsempészett egy kiskorút a bajnokok közé! Most pedig a minisztériumi cinkostársa megpróbálja likvidálni az én bajnokomat! Alattomos, becstelen ármánykodás! Építsük a nemzetközi varázslókapcsolatokat? Újítsuk fel a barátságot, felejtsük el a régi sérelmeket? Hát ez a véleményem magáról meg az üres szólamairól, Dumbledore!

Karkarov odaköpött Dumbledore lába elé."


2. Az önoltóból egyetlen egy darab van, amit Dumbledore csinált. Így talált vissza vele Ron:


"– Elővettem a zsebemből – folytatta Ron az önoltót nézegetve –, és nem látszott rajta semmi különös, de mégis biztos voltam benne, hogy téged hallottalak. Úgyhogy kattintottam vele. A szobámban sötét lett, viszont megjelent egy fény kint az ablak előtt.

Ron szabad kezével maga elé mutatott, és merőn nézett valamit, amit se Harry, se Hermione nem láthatott.

– Egy fénygömb volt, olyan lüktetős és kék, amilyen a zsupszkulcsok körül szokott lenni, tudjátok.

– Aha – felelte gépiesen Harry és Hermione.

– Rögtön tudtam, hogy indulás van. Gyorsan bedobáltam a holmimat a hátizsákba, és kimentem a kertbe.

– A fénylabda ott lebegett, várt rám, és mikor odamentem, elindult, bevezetett a sufni mögé, és ott meg… ott meg belém ment.

– Tessék? – Harry biztosra vette, hogy rosszul hallotta a végét.

– Lebegve felém jött – magyarázta Ron mutatóujját lassan a mellkasa felé közelítve –, így, és aztán… aztán simán bement. Itt. – Rábökött egy pontra a szegycsontja fölött. – Éreztem is, hogy bennem van, forró volt. És rögtön tudtam, hogy mit kell csinálnom, tudtam, hogy a fény oda irányít, ahova mennem kell. Azonnal dehoppanáltam, és egy domboldalra érkeztem. Csupa hó volt minden…"

2020. jún. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!