Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Jó sorozat a Trónok harca?

Jó sorozat a Trónok harca?

Figyelt kérdés
Tudom, hülye kérdés, mert millióan imádják. De én még nem láttam, és érdekelne, hogy érdemes-e belekezdeni. Mi benne a jó, miért szeretitek? Milyen más sorozatokhoz, filmekhez hasonlít?

2020. jún. 8. 19:00
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
41%

Nem érdemes elkezdeni, a készítők elrontották. A történet nem fut semerre, minden szál a nagy semmibe vezet és a dolgok nagy részének semmi jelentősége nem lesz. Időpocsékolás.

Várd meg inkább a House of the dragont, azon már mások dolgoznak és Martin is visszatér.

Vagy addig olvasd el a könyveket.

2020. jún. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%

A trónok harca alapvetően A Tűz és Jég dala könyvsorozaton alapul, ami kib@szott jó, minden túlzás nélkül:

-bemutatja az alapvető emberi természetet

-nagyon jól kidolgozott karakterek vannak benne

-megmutatja, hogy nem csak egyféle igazság létezik, hanem mindenkinek megvan a saját nézőpontja az eseményekről

-meg amúgy izgalmas, fordulatokkal teli fantas


Na most. Ezek a könyvekre, meg a sorozat első 4-5 évadára vonatkoznak, utána a sorozat fokozatosan leépül, átmegy egy ilyen közönségvadász, logikátlan szarba. Ennek ellenére szerintem megéri megnézni és elolvasni is, ha szeretsz olvasni.

2020. jún. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
Ez a sorozat többféle szempontból is rendhagyó volt. Itt szembementek a nézői elvárásokkal, szerethető karakterek hulltak el,eléggé nyílt szexualitás és erőszak van benne,és viszonnylag jó a színészi alakítás. Ám a sorozat a könyv hiánya miatt eltér az író terveitől és egészen sajátos ámokfutásba kezdenek, látványosan szembetűnő hibákkal. A sorozat elején misztikum és félelem övez egy jól felvezetett ellenséget, ám olyan nevetséges módon zárják le a leszámolást hogy az nevetséges. A főszereplő lebutításáról nem is beszélek. Az egyik legnagyobb televíziós csalódás volt amit az utóbbi időben megléptek . Ettől még te nyugodtan nézd, mert elég jelentős sorozatról beszélünk.
2020. jún. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem megéri megnézni, mert jó. Amíg ki nem jött a nyolcadik évad, elvétve lehetett csak olvasni negatív kritikákat róla (legalábbis arányában nézve, mivel nagyon ismert).


Tehát, szerintem egy teljesen elrontott évad miatt nem érdemes kihagyni, mert a karakterek, de leginkább maga a világ, amit az George R. R. Martin megalkotott, az zseniális!

Eléggé összetett, jó hangulatú sorozat. Én meghagytam 10/10-re imdb-n az értékelést, hiába lett elcseszve a vége, mert odáig imádtam!

2020. jún. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
90%
3-as vagyok és még csak annyit hogy az író egész más befejezést szán a könyvnek, már ha egyáltalán befejezi valamikor. Abban pedig igaza van az előttem szólónak, hogy egy elcseszett évad miatt kár lenne kihagyni.
2020. jún. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
67%
Hol olvastátok hogx a könyvnek más vége lesz (nem kötözködés, csak kíváncsiság)? Mert nekem eddig az van meg hogy "olyan is lesz meg mégse", szóval szerintem kb megegyezik majd. Vagy van valami új infó?
2020. jún. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
88%
Maga az öreg nyilatkozta ezt amikor véget ért a sorozat Persze lehet hogy azért mondta, mert brutális felháborodást keltett a két író befejezése.
2020. jún. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem is csak a 8. évad rossz, abból is inkább csak az utolsó 4 epizód. A 7. évadban is volt mondjuk pár hülyeség, de az betudható volt annak, hogy haladni akartak a sztorival most már, és kicsit mellőzték a logikát, hogy ne húzzák az időt. De ott alapvetően a történet úgy egészében működött, a karaktereket nem herélték ki, hanem a felépített jellemüknek megfelelően viselkedtek. A 8. évadban ezt sajnos minden főbb karakterrel megtették.
2020. jún. 9. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
66%
Az hogy elrontották a sorozatot nem csak a szereplők személyiségének az elrontását jelenti. Sőt, szerintem a szereplők személyiségént nem is változtatták meg, mint ahogxan az eredetileg lett volna, csak éppen annyira (pl sokan mondják hogy Jont elrontották mert mindeg csak a "ö a kiránynőm" szöveggel jött és nem akart király lenni, ami szerintem teljesen helytálló, mivel ő sosem akart semmit: nem akarta megölni Félkezű Quorint és beállni a vadak közé, nem akart az Éjjeli Őrség parancsnoka lenni, nem akart Észak Királya sem lenni. A másik ilyen az Daenyeris de abban inkább ne menjünk most bele). Szóval ha nem sietnek a 6-7-8. évaddal, akkor nagyon jól kijött volna a történet, nincsenek benne logikátlanságok, a szereplőknek lett volna idejük kibontakozni, átalakulni olyanná, ahogyan a történet végén látjuk őket. (Megjegyzem, a könyvek írója legalább 12 évadot akart, az HBO is 10et legalább, dehát a két idióta író úgy gondolta hogy legyen az 8. Mint látjuk ez nem volt elég)
2020. jún. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

Ha olvastad a könyveket az első 4 évad akkor is kiemelkedő szintű alkotás, az 5-8. évad pedig egyre inkább összecsapott f*shalmaz. De ezekben is vannak fantasztikus részek/jelenetek természetesen. De a történetvezetés egyre hülyébb és logikátlanabb lesz. Az írók a kiadatlan könyvek nélkül nagyon bénák ehhez a történethez de sok történetszálat ki is hagytak ami még simán adaptálható lett volna. És ahelyett, hogy belementek volna a könyvek írója által preferált 12-13 évadba(ő ezt látta reálisnak a történetének, de elmondta, hogy még ennyi évad se tudta volna bemutatni azt a történetet amit a könyvek, mert tényleg nagyon komplex) vagy az HBO által ajánlott 10 évadba, inkább összecsapták életük munkáját mert Star Warst akartak rendezni, ahonnan kirúgták őket miután ezt tönkretették. :D Irónikus. Azóta a Netflixes munkájuk is úszott pont emiatt és a Westworld egyik részében ki is parodizálták őket(meg saját magukat) egy cameoban mint ''kirúgásra váró mérnökök''. A sorozat két írója elmondta, hogy szándékosan butították le a történetet, hogy ''Az anyukák és az NFL játékosok is megértsék.'' Ha valaki ismeri ezeket a híreket nem tudom felfogni ép ésszel hogyan képes még mindig dícsérni azt amivé vált a sorozat.


Ha nem olvastad a könyveket tovább is fogod tudni élvezni, de az utolsó 2 évad nagyja akkor se tetszik a legtöbbeknek ahogy olvasgattam a véleményeket mindenfelé. A kreatív történetvezetés lecserélődött értelmetlen és valótlan sokkjelenetekre. A karakterekről csak állítják, hogy okosak, de csupa baromságot csinálnak. Vizuálisan nagyon szép lett, de tartalom már nem nagyon található mögötte.


De mint mondtam, az első 4 évadért megéri megnézni az egészet.

2020. jún. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!