Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Harry hogy szerezte meg a...

Harry hogy szerezte meg a bodzapálcát Malfoytól?

Figyelt kérdés
Értem én, hogy lefegyverezte Harry Malfoyt, ahogy előtte Malfoy is így szerezte meg Dumbledore-tól a pálcát...De akkor nem is a bodzapálca volt Draconál, mikor Harry lefegyverezte... És a Roxfortban, mikor gyakorolták a lefegyverző bűbájt akkor hogyhogy nem kapták meg a másik pálcáját a lefegyverzés miatt? Itt gondolok például arra mikor Neville a Szükség szobájában lefegyverezte a Patil nővérek egyikét.

2020. nov. 15. 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mikor Draco a toronyban (6. Rész) lefegyverezte Dumbledore-t, onnantól őt szolgálta a pálca. Ezt Draco nem tudta, meg hát Voldemort viszont úgy tudta, hogy nem kell lefegyverezni, hanem egyenesen meg kell ölni valakit ahhoz, hogy az övé legyen a másik pálcája. És mivel Piton ölte meg Dumbledore-t, így azt hitte, hogy övé a pálca. Na szóval, amikor a 7. 1 részében Harry Draco-éknál lefegyverezte Draco-t, így az övé lett a pálca. Nem kell ahhoz Draco-nál lennie a bodzapálcálcának, hogy le tudja más fegyverezni. Hiszen nem a pálcát fegyverezed le, hanem magát a mágust, aki a tulajdonosa. Hogy ez miért van így, vagy hogy amikor gyakorolták a lefegyverző bűbájt, miért nem kapták meg a másik pálcáját, azt nem tudom. Biztos ez is egy olyan dolog, amire senki más nem tudná a magyarázatot, csak Rowling.
2020. nov. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
9%

"palca donti el kit valaszt - es ez vitan felul all"


lattad a filmet nem:D


a Bodza Harry t valasztotta

de ezt nem tudta senki csak vegul mikor legyozi es kezebe repul

vagy meg ott nem tartasz? Spoiler veszely elmult mert mar megtortent...

2020. nov. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért kell egy sima kérdés miatt seggfejkedni. Végignéztem a filmet, csupán nem értettem a logikáját, hogy csupán a lefegyverzés miatt miért kerül át a pálca valaki máshoz. Azért köszönöm a késő esti seggfejkedést és a választ.
2020. nov. 15. 20:41
 4/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
10%

ha neked ebben s-fejseg volt akkor csak sajnalni tudlak


Xy4

2020. nov. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
86%

Rowling sok értelmetlen dolgot rakott a történetbe. Például hogy miért nem jelent meg a technikai fejlődés a varázslóknál. Ha csontokat, levágott végtagokat vissza tudnak növeszteni/gyógyítani akkor Harry és dumpledore stb.( akik szemüvegesek voltak) szemét miértnem hozták rendbe?

De talán ami a legnagyobb baromság az egész filmben hogy ha van időutazás amit a hármas részben láthattunk akkor meg mi a francért nem használták ezt ki ?

2020. nov. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A bodzapálcáról jól leírták előttem, a többi pálcáról viszont annyit, hogy amikor kiválasztották gazdájukat, rájuk nem biztos, hogy ugyanígy érvényes volt a szabály, hogy aki lefegyverezte, azé lett. Egyébként meg a legtöbbször a pálcák mindig visszakerültek a tulajdonosukhoz. Harmadik részben Sirius lefegyverzi Harryéket, aztán Lupin lefegyverzi Harryéket majd Harryék lefegyverzik Pitont, de a pálcák visszakerültek utána gazdájukhoz. Ugyanez a Szükség Szobájában a gyakorlások alatt. Kivétel a Malfoy-házban volt, mert akkor sikerült elvinni Bellatrix, Malfoy, és Pettigrew pálcáját. Utána ugye már nem kapta vissza a sajátját Harryn kívül senki. Az idegen kökénypálca se szolgálta rendesen Harryt, mert nem ő szerezte meg, hanem Ron.
2020. dec. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!