Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért tartsák az előzmény...

Miért tartsák az előzmény triológiát olyan rossznak a Star Wars univerzumban, szerintem talán jobb is mint az eredeti triológia?

Figyelt kérdés

2020. dec. 30. 19:25
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
35%
Mert meg vanbak róla győződve, hogy az eredeti filmek 100%-ig tökéletes műalkotások, és ehhez a hamis prekoncepcióhoz hasonlítják.
2020. dec. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
83%
Mert némileg másabb a stílusa, így aki az eredeti trilógiát szereti, annak nem biztos, hogy az előzmény-trilógia is tetszik. Innentől már csak egy lépés, hogy ráhúzzák, hogy ezzel elrontja az egész történetet, szembeköpi az eredeti mesterművet, stb, stb. Igazából vihar a biliben. Mellesleg nekem is jobban tetszik az előzmény-trilógia, már csak azért is, mert itt már (még) nincs kőbe vésve, hogy ki a jó, és ki a gonosz, és pont az egyik legszimpatikusabb szereplő (Anakin) válik a későbbi hírhedt gonosszá, nagyrészt az őt ért negatív hatások miatt. Ezzel egyébként felrúgja azt a klasszikus dramaturgiai szabályt, hogy a jó az mindvégig jó, a gonosz pedig mindig is gonosz volt. Ez sem tetszik sokaknak.
2020. dec. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
De amúgy ezt a fanatikusok állítják vagy ilyen filmszakértők? én szerintem mai szemmel nézve a régi részek már bocsánat ha ezzel bárkit megbántok olyan nevetséges az effektusról ne is beszéljünk , na meg néhány szereplő pl: Jabba, vagy Yoda mester bábja, a hab a tortán azok kis mackószerű valamik a jedi vissza térben de persze a sztori maga kiváló
2020. dec. 30. 19:34
 4/29 anonim ***** válasza:
90%

Nem egy konkrét dolog miatt utálják sokan az előzmény filmeket, inkább sok kis dolog összeadódik. (A következőek nem az én véleményemet képezik, hanem fórumokról, illetve innen-onnan látott/hallott kiritikák alapján kerültek felsorolásra) Mint például:

- Nagyon mű az egész, minden számítógéppel van megoldva, konkrétan egy szék sem valódi egyik jelenetben sem.

- Jar Jar karaktere sokaknál kiverte a biztosítékot, nagyon gyerekes és idegesítő volt. Az esetlenségből és tudatlanságból fakadó humor forrására már ott volt C3PO.

- Ebben a 3 részben együtt kellett volna érezned Anakinnal, de sokak számára visszataszító volt a nyavalygó stílusa, illetve az, mennyire naiv volt Palpatine-nal kapcsolatban.

- A romantikus szál nagyon gyengére sikerült, melynek a hírhedt, homokról szoló szerelmi vallomása adta meg a kegyelemdöfést.

- A midikloriánok létezésének ötlete veszélyes egy fantasy-ra nézve, mert tudományos alapot ad a misztikumnak. Ha biológiai feltétele van az erőérzékenységnek akkor az tudományos módszerekkel reprodukálható, ami által a Saga elveszti a lényegét.

- Yoda képviselte az eredeti trilógiában a transzcendens, bölcs figurát aki idős (900 éves) mivolta miatt sem alacsonyodik le az erőszak szintjére. Az előzmény filmekben, ahol alig 20-30 évvel fiatalabb (tehát 870-880 körül van), könnyedén ugrál és különböző akrobatikus mozdulatokkal vesz részt egy olyan háborúban amiről teljesen homályosak a látásai. Ezen felül minden párbajban sikertelen, Dooku-t hagyja meglépni, csak ahogy Sidious-t is.

2020. dec. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Ezek csak apróságok szerintem alapjában véve remekek ezek a részek is, most elkanyarodok az eredeti kérdéstől anakin azért tért át a sötét oldalra mert félt hogy elveszti Padmét és megígérte Palpatine hogy megmenti a haláltól vagy két színűnek tartotta a jediket(mert ez ugye ellenkezett a jedi kódexszel, mikor OBI Wan Kenobi is mondta hogy ők nem nyomozhatnak merénylettel kapcsolatban....) illetve bogarat ültetett Palpatine a fülébe hogy a jedi is hatalomra törekszenek azért kérik tőle hogy jelentsen mindent a kanxellárról vagy azért mert mondta neki Sidios hogy a jedik félnek tőle azért ment OBI Wan helyette a klónok háborújába?
2020. dec. 30. 20:18
 6/29 anonim ***** válasza:
91%

Nem közösítették ki, vagy néztek különösebbn rossz szemmel Anakinra mert szerette Padmét. Obi-Wannak is volt szerelme aki a karjai közt halt meg, Ki-Adi-Mundinak ugyan speciális körülmények miatt, de rengeteg felesége volt továbbá Grogu létezése is érdekes dolgokat vet fel tekintve hogy volt a tanácsban egy Yaddle is.

Anakin átállását a sötét oldalra leginkább Padmé elvesztésének félelme segítette elő, akit egyébként a népszerű teóriák alapján maga Sidious ölt meg sith mágiával a nyakláncán keresztül. Anakin bármit elhitt és megtett annak reményében hogy megakadályozza rémálmának beteljesedését.

A tanács is érezte, hogy Anakinnak vaj van a füle mögött, kettős ügynököt játszik, sok időt töltött a kancellárral akit régóta fenntartással kezeltek a Mesterek. Persze, hogy nem akarták rábízni a háború kimenetelét eldöntő küldetéseket.

2020. dec. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
A másik nem kapta meg a mesteri címet szerintem ez sem tetszett anakinnak, de ha azt vesszük így tudta beteljesíteni a jóslatot így jött egyensúlyba az erő, két sith és két jedi maradt ugyebár
2020. dec. 30. 20:48
 8/29 anonim ***** válasza:
30%
Nekem sem tetszett annyira az előzménytrilógia. Nem mondom, hogy bűn rossz volt, de nekem nem hozta azt a színvonalat, mint az eredeti trilógia.
2020. dec. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Hát kinek a pap kinek a papné
2020. dec. 30. 21:54
 10/29 anonim ***** válasza:
40%

Ha magamból indulok ki akkor azért, mert kezdett sok lenni benne a "misztikum".

Túl harsány lett,túl modern. Rengeteg cgi.

A régi filmek története olyan volt, mint akár egy népmese.

A kiskirályfi nyer, a gonosz királyt elnyeli a föld. Fehér-fekete.

2020. dec. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!