Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért tartsák az előzmény...

Miért tartsák az előzmény triológiát olyan rossznak a Star Wars univerzumban, szerintem talán jobb is mint az eredeti triológia?

Figyelt kérdés

2020. dec. 30. 19:25
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
34%

"Nagyon mű az egész, minden számítógéppel van megoldva, konkrétan egy szék sem valódi egyik jelenetben sem"


Ez így konkrétan hazugság, amit kitalált valami fotelszakértő kritikus, és azóta fújják. A Baljós árnyak konkrétan a legtöbb praktikus effektet tartalmazó Star Wars film, nézz utána pár dokumentumfilmben, ha nekem nem hiszel.


Hoztam pár forgatási képet azért (gondolom ezek sem igaziak szerinted, hanem még a forgatási képeket is CGI-jal készítették :DDD)


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



Hozzak még? :)

2020. dec. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális válaszokat
2020. dec. 30. 23:18
 13/29 Alex Fly ***** válasza:
23%

Nekem alapvetően az összecsapott forgatókönyv volt az egyik problémám. Az egy dolog, hogy nagyon nehéz úgy megírni egy izgalmas sztorit, hogy a vége mindenki számára jól ismert; de ehhez képest tűl sok csavar volt benne, túl sok hatásvadász, ám lényegtelen szereplő és esemény, viszont hiányzott belőle az az ötlet és megvalósítás, amitől mindez működött volna.

A másik negatívum a párbeszédek... Olyan klisés, hogy sokszor egyetlen szó elhangzása után már előre tudta az ember a következő pár mondatot és olyan giccses, hogy szinte csöpögött belőle a tömény nyál. Sokszor a szereplők csak azért szólaltak meg, hogy elmondják azt, amit látunk és teljesen nyilvánvaló, életszerűtlen dialógusokkal töltötték ki a játékidőt. Vagy éppen ellenkezőleg: elmond olyan dolgokat, aminek semmi köze az adott helyzethez, csak annyi a szerepe, hogy az amúgy összefüggéstelen jeleneteket valahogyan egymás mellé tehessék.

Az az érzésem, ez a trilogia túl sok volt Lucasnak, jobba járt volna, ha a végső változat megírását rábízza egy profira.

De ne legyünk igazságtalanok: ha valaki nem azzal az elvárással nézi, hogy ez a Star Wars, maga a sci-fi legenda, hanem egy ettől független alkotásnak tekinti, akkor teljesen megállja a helyét a sablonos űroperák mezőnyében; a kivitelezés és látványvilág terén a jobbak között (és persze ott a ZENE, ami az egész film élvezhetőségének és értékének minimum a 80%-át adja)


Természetesen mindez szigorúan az én magánvéleményem, ami nem jelenti azt, hogy ne fogadnám el mások véleményét.

"de gustibus (non) est disputandum"...

2020. dec. 31. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
85%

nekem is az előzmény tetszik jobban.

leginkább az,hogy kézzel fogható,keretbe szabható alapot kreált az erőre a midikloriánokkal.

a másik a látvány,plusz jobb kaszkadőrök jobb vívók,zorall klónok.

és az alap karakterek is jobban tetszettek.


az alap trilogiából ami filmtörténeti az vader egész karaktere a kosztümtől kezdve a hangon át a testbeszédig.

az elképesztő fordulat a birodalom visszavág ban.

meg sidious oszkar díjas cinizmusa a jedi visszatérben,ami epic a mai napig.

2020. dec. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
Sokan támadták Hayden Christensen alakítását szerintem egész jól eljátszotta szerepet
2020. dec. 31. 12:17
 16/29 Alex Fly ***** válasza:
73%

@15: Hayden teljesen jó volt... Nem ő tehet rőla, hogy a szerepet nem írták meg normálisan.

Az a helyzet, hogy Lucas túl sokat akart... És mivel neki túl sok vesztenivalója nem volt a filmekkel, így túlvállalta magát.

2020. dec. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 Gyulai Dávid Dániel ***** válasza:
72%

Hát én minél többször nézem meg, nekem az jön le, hogy Anakin egyre többször csalódik a Jedi tanácsban. 1. Eleinte nem is akarták tanítani. 2. Akármit csinált, mindenért bírálták, és Kenobi mindig nyomatékosította hogy ő csak Padawan, de amikor "Duku" után kellett menni, akkor egyből jó volt, hogy ott van és egyből Anakin volt. 3. Windu sose bízott benne, meg amúgy csak 2 Jedi bízott meg benne teljesen. Qui Gon és Ashoka. 3. Amit a Jedi tanács Ashoka-val csinált. Anakinban bízott csak, és csak ő segített neki, a többi mind ellene volt. Ashoka helyében én sem maradtam volna. 4. Mindig az volt, hogy ő a nehezét megcsinálta meg minden, és mikor befejezhette volna a küldetést, egyből máshova küldték, és egy másik Jedi vette át azt, és úgybond ő aratta le a babérokat. Plusz sosem bíztak meg benne. Ezért se lett mester.

Röviden nekem az jött le, hogy nem bíztak Anakinban, és csak Qui Gon miatt let kitanítva, meg hogy szemmel tartsák, nehogy gonosz legyen belőle, és elpusztítsa őket. De a döntéseikkel azt érték el, hogy Sith lett. Palpatine sem környékezte volna meg, ha nem bántak volna így a Jedik Anakinnal. De ez csak az én véleményem.

2021. jan. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
Igazad van utolsó
2021. jan. 3. 12:18
 19/29 Gyulai Dávid Dániel ***** válasza:
80%

Én leginkább arra lennék kíváncsi, hogy milyen erős lett volna valójában, ha a teste épen marad. Ebből is lehetne filmet csinálni. Pl alternatív befejezés, hogy mi lett volna ha Jedi marad, és nem áll átt a sötét oldalra. Vagy Sith lesz, de legyőzi Obi Van-t a Mustafaron. Szerintem ez is sok mindenkit érdekelne. És tudom, hogy nem a kérdésre válaszoltam most.

Amúgy nekem mindegyik tetszik. De ha választani kell akkor az előzmény trilógia a legjobb szerintem. De mindenkinek szíve joga.

2021. jan. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
87%

Én imádom az előzmény trilógiát,de ez nem jelenti azt,hogy nem voltak vele bajaim:

- A környezet. Utáltam,hogy még egy gyümölcs felvágását és elfogyasztását is animálni kellett. Az új trilógia számomra megverte látvány terén.

- Túl semlegesek az amúgy fontos karakterek. Ott van Anakin,aki kiválasztottként indult,aztán meg az egyik legrettegettebb sith lett belőle. De egyiket sem igazán érzékelem rajta. "Jóként" nem érzem a jóságát. Legalább az elején,legalább egy picit írhatták volna tisztelettudóbbra,időm sincs együtt érezni vele,mivel nem látom a kontrasztot,nem jön át,hogy mi változott meg benne,mert kb idegbeteg volt az első jelenetétől kezdve. Ennél még Voldemort átalakulása is ütősebb volt,pedig ő sem volt az elején sem makulátlan,de legalább tudott úgy viselkedni,hogy mindenki el legyen ájulva tőle és nagyot üssenek a tettei.

- A szerelmi szál. Ez egy kicsit kapcsolódik az előző pontomhoz,mert ez is csak a karakterek szürkesége miatt nem működött. Padme a legsótlanabb és unalmasabb nő,akit valaha láttam. Nem tudott meggyőzni,hogy őérte érdemes volt Anakinnak mindent eldobnia,mert egyetlen olyan jellemvonást nem fedeztem fel benne,amitől különleges lenne,ami miatt így rabul tud ejteni valakit. Úgy volt túltolva a szerelmi szál,hogy egyikük sem volt túlságosan vonzó karakter. Ha többet tudnék a Star Wars világáról,simán írnék egy fanfictiont,amiben Padme személyisége is vonzó lenne,Anakin pedig méltóságteljesebb,jobb,az elején szelídebb karakter lenne és a pálfordulása kicsit hosszabb folyamat lenne,aminek a végén tényleg úgy kifordítanám önmagából,hogy az anyja se ismerne rá. Nekem ezekkel voltak a problémáim,és ha ez nekem,mint rajongónak feltűnt,akkor más sem fog mellette szó nélkül elmenni.

2021. jan. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!