Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Voldemort vagy Hermione volt...

Voldemort vagy Hermione volt a tehetségesebb roxforti éveik alatt?

Figyelt kérdés

Azért Hermione is már 2.ban el tudta készíteni a Százfűlé főzetet, amit csak 6.(!) ban tanultak, és a Próteusz bűbájt is, meg még jó sok mindent, gondolom

Ezért vagyok bizonytalan, mert mindkettőt zseninek tartják.



2021. febr. 22. 14:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Erről van egy videó ahol összehasonlítják őket.


Amúgy szerintem Voldemort, azért tehetségesebb volt. Hermione nem csinált horkrukxszokat meg ilyesmi.


:D

2021. febr. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hermione inkább szorgalmas volt, ezért sikerültek neki a dolgok, Voldemortban viszont sokkal több volt szerintem.

Ettől függetlenül Hermione is egy nagyon erős boszorkány, de azért nem ér fel a Nagyúrhoz :D

2021. febr. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hermione annyit tud, amit könyvekből meg lehet tanulni. Azt viszont, mint egy Eső Ember, megjegyezte egy életre. Saját magától nem talált ki semmit. Azt sem tudta, hogy hogyan alkalmazza azokat. Amikor első könyvben elkapja a növény szépen tudja, hogy tűzzel a gyengesége, de Ron nélkül rá nem jött volna, hogy tud tüzet varázsolni.


Minden, amit megmutattak neki, elmondtak egyszer, azt tökéletesen tudja alkalmazni. Tehát ügyes és tehetséges és okos. Csak kreativitása nincs sok. Utolsó könyvben is, amikor olyanokat varázsol, mint a DS-érme, és a védő bűbáj, akkor azokat is máshonnan veszi, mint ötlet. Nem magától jön rá, hogy milyen összefüggések vannak, de ekkor már legalább tudja alkalmazni, amiket megtanult.


Tudjuk ki ezzel szemben mielőtt iskolába megy, már olyan szinten van, hogy saját varázslatokat talált ki oktatás nélkül. Ezzel a hozzáállással és nagyra törő tervek elérésével nem csak a roxfortos tananyagnak felelt meg, de saját magát tovább fejlesztette és sokkal többet ért el ezáltal.

2021. febr. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat!

#3

Igen, szerintem is a vizuális memóriája kiemelkedő, az anyagot felmondja szó szerint stb...

Viszont 3.ban az svk vizsgan nem tudta legyőzni a mumust, mert nem volt túl kreatív

Mondjuk a mumus lehet rossz példa, mert szerintem az Voldinak se ment :D

De a Baziliszkusz titkát is pl ő fejtette meg, és az sem volt tananyag :D

2021. febr. 22. 15:57
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

Érdekes, hogy nagyon jó összefüggéseket meglát eseményekben, de a varázsvilágban nem. Ennek talán azért is van jelentősége, mert neki nincsenek meg az alapjai, hiszen mugli származású. Nehéz úgy elmerülni a varázslatokban. Nem úgy vesz észre összefüggéseket, hogy azok az agyában pattannak ki, hanem úgy, hogy azokat látja érzékeli a világban. Ezáltal van egy olyan tulajdonsága, hogy nem feltalál új dolgokat, hanem inkább felfedezi őket. Voldi meg feltaláló volt inkább, mint felfedező.


A vizuális memóriáján kívül a kézügyessége és a kiejtése is kifejezetten kiemelkedő. A pálca mozdulatokat kis el tudja sajátítani és a többiek mozdulataiban és varázsige "akcentusában" is tud javítani. Tehát nem csak azt tudja, miként kell jól, de azt is, hogy mik a hibás pontok. Azért ez egy magas intelligenciára vall, de inkább megfigyelő, observer, (MBTI szirint magas "Si" és "Te", tehát egy ESTJ vagy egy ISTJ. Majd ránézek, biztos vannak róla cikkek.)


Eleve neki a "rend a lelke mindennek" hozzáállása van. Ha már kicsit rendetlen volt valami, rögtön megzabolázta a többieket érte. Kicsit őrmesteres.

2021. febr. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem Voldemort tehetségesebb volt


Viszont én (és szerintem a legtöbben) Hermionét kedvelem jobban

2021. febr. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát, szerintem Voldemort tehetségesebb volt. Hermione inkább csak szorgalmas volt, és sokat tanult.

Igazából elég nehéz összehasonlítani őket, mivel míg Voldemort anélkül volt kitűnő, hogy komolyabban tanult volna, addig Hermione a könyvekből rengeteget készült, és minden órán igyekezett jól teljesíteni. És szerintem az más, ha valaki azért nagyon jó tanuló, mert sokat tanul az órákra, vagy azért mert, tehetséges. Mindazonáltal Hermione sem volt egy hülye lány, ő is elég ügyes volt magától is, de szerintem Voldemort azért jobb volt nála.

Bár én is Hermionét szeretem jobban :)

2021. febr. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

Szerintem mind2en tehetségesek de talán Voldemort 1 kicsivel jobb

Vagyin nem tudom meg határozni mert nekem Hermione a kedvencem!

2021. ápr. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
7%

Szerintem Hermione a tehetségesebb.

Tom Denemet csak a fekete mágia érdekelte. Hermione meg mindent megoldott sötét varázslatok nélkül

2021. jún. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az előzőek is írták, Hermione inkább szorgalmas volt.

Ezenkívül a párbajozás pl. nem ment neki annyira, mint mondjuk Harrynek, aki pedig Hermionéhoz képest nagyon lusta volt, nem nagyon tanult, mégis tehetséges volt - tehát Hermione a pálcahasználatban azért nem volt olyan ügyes, inkább a lexikális tudása volt nagy.

febr. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!