Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Csak én látom rosszul, vagy a...

Csak én látom rosszul, vagy a mai filmek felépítése tényleg drasztikusan megváltozott?

Figyelt kérdés

A 2000-es évek előtt készült filmekre általában jellemző volt egy bizonyos felépítés, amit én ma hiányolok. A legtöbb film úgy épült fel, mint egy regény: jól elkülöníthető bevezetésre, tárgyalásra, és befejezésre. Egyértelműen fel lehetett osztani egy filmet, hogy melyik jelenet hova tartozik. Ma mintha ezek hiányoznának, vagy ha megvannak, akkor az arányuk rossznak érződik, esetleg nagyon egybefolynak. Sok filmnél pl. egyáltalán nincs is bevezetés, a hátteret és a konfilktust a tárgyalás során kellene felismerned, ami miatt az egész olyan össze-vissza filmnek tűnik.


Nagyon jó példa erre Christopher Nolan, aki sokszor össze-vissza ugrál az időben, és a film közepénél kezdi el magyarázni a szereplőket. A Memento c. filmben meg konréten ugye visszafele megy a cselekmény.


Csak nekem tűnt ez fel? Vagy esetleg nincs így és rosszul látom?


2021. júl. 26. 10:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért a ponyvaregény is igencsak 2000 előtti, de biztos akadnak példák korábbról is.
2021. júl. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Az a gond hogy az eredeti klasszikus felépítésben még nem volt meg a kötelező polkorrekt SJW szál (meleg, fekete szereplők stb.) így sajnos muszáj volt változtatni a filmek felépítésén.
2021. júl. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

#2


Egy film narratív-technikai felépítésének és a tartalmának nem feltétlenül van köze egymáshoz, de gondolom jó volt egyet feleslegesen SJW-zni.

2021. júl. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem alapból azzal, hogy valami nem lineárisan épül fel azz semmi baj nincs. Korábban is voltak ilyenek és most is vannak olyanok, amit te részleteztél. Én nem vettem ezt észre.
2021. júl. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!