Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért nem fogyok, ha drasztiku...

Miért nem fogyok, ha drasztikusan megváltoztattam az étrendem?

Figyelt kérdés
Nem értem miért nem fogyok/gyorsabban fogyok. Idáig érettségiztem, és emiatt úgy éreztem, hogy megérdemlek mindennap minden kaját ezért kb. minden nap 2000-3000 kalóriát ettem és sajnos jól meghíztam. Egy hónapja nincs érettségi, és a napi kalóriabevitelem nem haladja meg a 900-at (inkább 500-700), mindennap legalább 1 órát sétálok, biciklizek, tornázok, és mégis egy hónap alatt 3 kilót sikerült leadnom, az is eleggé ingadozik (66-68 között). Mit kellene változtatnom, hogy sikeresebben fogyjak? Indulási súlyom 70 kg, 165 cm, célom 55 lenne. Hozzáteszem 6 éve szintén ennyiről fogytam 48 kg-ra, és pont ugyanezt ettem, csak mellette nem mozogtam.... (20L)

2020. jún. 9. 18:43
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
Az elején könnyen le megy pár kg mert ilyenkor a viz kiurul, de utana belassul a folyamat.
2020. jún. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Rettenetesen kevés kalóriát viszel be. Szintén 165 cm vagyok, 70 kilóról indultam és szintén minden nap sportolok. Ehhez én 1600-1700 kalóriát szoktam bevinni egy nap, ezzel havi két-két és fél kilót szoktam fogyni, ami a lehető legjobb, legegészségesebb ütem. Ne egy hónap alatt akarj 15 kilót lefogyni, az legalább egy hat-hét hónapos projekt lesz. És főleg ne 900 kalóriákkal, mert amint abbahagyod a duplája fog visszajönni. Egyél 1400-1500 kalóriát legalább, mozogj amennyit tudsz, és akkor szépen zsírból fogsz lefogyni nem pedig izomból, ami azt jelenti, hogy a végén szép izmos, tónusos tested lesz, nem pedig egy telesz@rt zoknira hasonlító valami.
2020. jún. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Wow. 500 kcal mellett sportolgatsz? Le a kalappal. Nem kellene. Sürgősen állj át minimum 1200 kalóriára. Ezzel fogyni nem fogsz, csak megalapozol egy fasza kis felnőttkori elhízásnak, ugyanis nem fogod sokáig bírni. Felnőtt ember vagy, gondolkodj kérlek!
2020. jún. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De nekem a napi étel szükségletemnek ez teljesen megfelel, nem igénylek több kalóriát. Nekem nem a fizikai munkához kell a kalória, hanem a tanuláshoz. Nem egy hónap alatt terveztem lefogyni, a kérdés arra irányult, hogy mit változtassak, hogy elkezdjek fogyni. Erősen kétlem, hogy ha többet eszek, akkor jobban fogok fogyni.
2020. jún. 9. 21:21
 5/9 csempéző vizipisztoy ***** válasza:

Szia!

A kevés kalória nem minden! Szénhidrát fogyasztásra is úgyanúgy figyelni kell

2020. jún. 10. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ohh, pedig de. Ha többet eszel, normális minőségben, az rengeteget segít a fogyásban.

Első körben, ha éhezteted magad, akkor a szervezeted be fog stresszelni, és még jobban ragaszkodni fog a kis zsírpárnáihoz. Az pedig egy másik, de nem elhanyagolható téma, hogy ennyi kalória mellett a minimális szükségleteidet sem fedezed (se makró, se mikro szempontból), ami haj hulláshoz, bőr/köröm minőség romláshoz, illetve a hormonrendszered felborulásához vezet. És egyébként, ha a hormonjaid nincsenek rendben, jobban is hízol, amellett,hogy meddő is lehetsz. Mint említettem, a szervezet bestresszel, a magas stresszhormon pedig tipikus hasi hízáshoz vezet.

Agybaj az ilyen ész nélküli koplalás. Semmi pozitívat nem érsz el vele. A szervezeted nem ellenség, nem ellene kell dolgoznod, és a végtelenségig kimerítened, hanem össze kell dolgoznod vele, hogy megkapjon mindent, megfelelő mennyiségben, arányban, hogy tudjon fogyni.

De majd megtanulod a saját károdon, ha másra nem hallgatsz.

2020. jún. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"De nekem a napi étel szükségletemnek ez teljesen megfelel, nem igénylek több kalóriát." Ez a BMR-ed alatt van jóval, azaz koplalsz, ami nagyon egészségtelen és hosszabb távon nem tartható fenn. Még akkor is így van, ha nem érzed magad éhesnek ennyivel (most még).

Nem csak a kalória számít. Napi 500-900 kcal-ból nem lehet bevinni az összes szükséges tápanyagot, ami bizony akadályozhatja a fogyást is, az egyéb káros hatások mellett. Az anyagcseréd lelassul, így egyre kevesebb kalóriát használsz fel. A tanulás se fog menni (az agyadnak is kellenek tápanyagok és energia), fázós leszel stb.

Ha ebből a súlyból 1500 kcal-val nem tudsz fogyni, akkor a makrókat változtasd koplalás helyett (a fehérjét, ha eddig kevés volt, emeld), és táplálkozz egészségesebben. A mozgást nem mondom, mert az már így is elég.

2020. jún. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha korábban is ilyen koplalással fogytál, akkor belassult az anyagcseréd, emiatt lett nehezebb a fogyás. Mivel most is koplalsz, még hízékonyabb leszel.
2020. jún. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Jó nagy hülyeséget csinàlsz azzal hogy koplalsz, semmi értelme és tönkre teszed az anyagcserédet..

Amúgy a tàpanyagok arànya, minősége sokkal fontosabb mint az összkalória.

2020. jún. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!