Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Alkotói válság?

Alkotói válság?

Figyelt kérdés
Fanfictiont szeretnék írni a saját szórakoztatásomra, nem romantikus hanem akció és fantasy lenne. Eddig jól ment, de most mondhatni alkotói válságban szenvedek. A történet szerint egy szervezet tagjai megölik a főszereplő terhes feleségét. Ennek hatására csatlakozik ahhoz a szervezethez, ami ellenük harcol. A végkifejlet az lenne hogy győzelmet aratnak, és a főszereplő létrehoz egy árvaházat ami a felesége álma volt és együtt akarták megvalósítani. A fő problémám az, hogy fogalmam sincs, milyen akciójeleneteket tehetnék a történetbe. Mármint a filmekben szokott lenni olyan, hogy kémkednek, meg bázisokat támadnak meg... És nyilván ezt úgy kéne felépíteni, hogy lassan haladjanak is a győzelem felé. De nekem ezekhez nincs ötletem, bármilyen bénán hangzik is ez :/ Bármilyen tippnek örülök mert eddig nagyon szeretem ezt a történetet, és nem szeretném abbahagyni...

2023. aug. 14. 22:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Lehet csak nekem nem világos, de a történet amit mondtál, már a fanfiction része, vagy az eredeti történeté? Illetve mi benne a fantasy? (Bocsi, nem akarok kötöszködni)

Én egyébként olyan akciójeleneteket tudnék elképzelni, hogy követnek valakit az ellenség közül, majd sarokba szorítják, hogy kiszedjenek belőle valamit; megpróbálják megállítani a ,,gonosz oldal" terveit (pl: tudják, hogy valaki ellen merényletet terveznek, és azt megmentik) - tehát ilyen macska-egér játék módjára.

Nyilván elkél néhány harcjelenet is, csak ne felejtsd el, hogy a karakterek is emberek (azaz felteszem), és vannak határaik. Illetve ne ess a klisék csapdájába.

2023. aug. 15. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#1 Az akció elemekre vonatkozott a kérdés, emiatt nem tértem ki a fantasy elemekre mert itt tulajdonképpen nem lényegesek, plusz az a tapasztalatom, hogy online fórumokon azt szeretik a népek, ha minél rövidebben fogalmaz az ember 😅 És ez a fanfiction története lenne. Az ötleteket és tippeket köszönöm, megfogadom. Ment a zöld :)
2023. aug. 15. 01:33
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
ChatGPT-t kérdezd meg, hogy milyen ötleteket ajánl, általában elfogadhatóak amiket mond.
2023. aug. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes abból a filmből ihletet meríteni, amelyiknek a szereplőit is használod a történethez.

Vagy egy plussz tipp, nem tudom, szoktál-e olvasni, de az olvasás az, ami a legjobban tudja bővíteni az írói eszköztáradat, és inspirációval is szolgálhat. Olvass ebben a témában könyveket, és figyeld meg tudatosan, hogyan épül fel egy-egy ilyen jelenet, hogyan építik a cselekményt, a dramaturgiai ívet.

febr. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!