Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miről írjak? "Alkotói válság"

Miről írjak? "Alkotói válság"

Figyelt kérdés
Tudom, hogy már egy tucat ilyen kérdés van ezen az oldalon, de sehol nem találtam megfelelő választ. Majd megveszek, hogy írhassak, de nincs semmi ötletem. Fantasy témakörben vagyok leginkább érdekelt. 11/L

2015. febr. 28. 18:16
 1/7 anonim ***** válasza:
43%
11 évesen még nem alkotói válságban szenvedsz. Az írást nem kell erőltetni, ha nem megy, akkor nem megy.
2015. febr. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

De aranyos vagy :)

Figyelj! Vegyél elő egy-két fantasy könyvet, belőlük vehetsz ihletet.

2015. febr. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ne erőltesd, mert a végeredményén meg fog látszani, hogy csak "kínlódtál".

Inkább olvass valamit! :D

2015. febr. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Első válaszoló, éppen ezért tettem idézőjelbe. Túl rövid volt a kérdés :)

Tudom, hogy ha nem jön ihlet, az egész csak egy nagy kínlódás lesz, már tapasztaltam ilyet. Elsősorban azért írtam ki ezt a kérdést, mert már rengeteg ideje nem írtam, és kicsit kijöttem a formából. A régi történeteimet nem nagyon tudom folytatni, mert mindtől elkedvtelenedtem, és/vagy nem jutott eszembe semmi. Másodsorban meg összegyűlt felettem egy csomó pályázat, amire szeretnék írni, már csak a nyeremények és a jó jegyek miatt is. Tudom, tudom, így nem szabadna nekilátni. Összefoglalva tehát: azért írtam ki a kérdést, mert egy íráskényszeres tizenegy éves vagyok, akitől elszállt az ihlet. SEGÍTSÉG!

Egyébként nem azzal van a baj, hogy keveset olvasok. Már vagy két hónapja ezeket a könyveket bújom a könyvtárban :(

2015. márc. 1. 11:23
 5/7 Kingacorbi válasza:
Csukd be a szemed. Képzelj el egy lányt és kezd el a saját fantáziád szerint vezetni akármerre. Próbáld meg érdekesen.
2015. márc. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nézz híradót! Komolyan mondom. :D Olyan dolgok történnek a világban, hogy sokszor el sem akarod hinni. De egy kis fantáziával az egészen hétköznapi dolgokat is könnyen át lehet ültetni fantasy környezetbe. A másik tippem: hallgass zenét! Inspiráló, kicsit olyan misztikus dalszöveggel rendelkező dalokra gondolok. Ilyenek például Florence and the machine és a 30 seconds to mars zenéi. Én mindig zenét hallgatok, ha ihletre van szükségem, és őket nagyon tudom ajánlani fantasy témára (ha nem ismered őket). Még egy: keresgess képeket pinterest.com-on "fantasy" "photography" "inspiration" "writing" stb. kulcsszavakkal. (ez pl egy nagyon szép tábla: [link] Egyébként pedig járj nyitott szemmel, az egész világ tele van történetekkel. Csak észre kell venni őket. :) Sok szerencsét!!
2015. márc. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2015. márc. 3. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!