Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szükség lenne idehaza ilyen...

Szükség lenne idehaza ilyen jellegű filmekre, a társadalmi nézetek átformálása miatt?

Figyelt kérdés

Ugye az utóbbi években sajna terjed az amerikai filmekben a pozitív, hősies, kedves, fekete karakter.


Ázsiában is van hasonló, de jobb, hihetőbb ilyesfajta társadalmi szemléletet befolyásoló/csiszoló, az elfogadást népszerűsítő film, ami külön műfaji nevet kapott Koreában, és ez a "NOONA ROMANCE", ami egy...vagyis inkább 2, ottani erős tabura utal. Egyrészt arra, hogy 25. éves koráig a nőnek meg kell házasodnia, másrészt, hogy a fiatalabb férfi szóba sem jöhet partnerként.


Szóval nem kéne több ilyen sorozatot adni, esetleg készíteni, idehaza?


https://www.youtube.com/watch?v=Vts8l10TW38


Ó igen!


- Tudom, volt ilyen hazai sorozat.

- Igen, innen "loptam" az inspirációt, egy korábbi kérdésben volt.:

https://www.youtube.com/watch?v=AWY5mKX6yGc (Ez valóban nagyon jó sorozat! Még a kínai feldolgozása is, de ez jobb.)



2023. okt. 7. 16:33
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
74%
Mark Fisher arról ír (Kapitalista realizmus című könyvében), hogy a kapitalizmus már a képzeletünket is gyarmatosította, és ezért vagyunk képtelenek elképzelni és megalkotni más társadalmi berendezkedést, ezért hunyunk szemet minden ordító hátránya felett és kapaszkodunk bele, hogy majd csak jó lesz egyszer minden általa. Ezt a gondolatot én minden társadalomban megbeszéltetném, akár még filmmel is. Mert ez a leglényegesebb kérdés korunkban szerintem.
2023. okt. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
37%
Ami most van kapitalizmus helyett nálunk, az sokszor rosszabb, mert kábít és kizsákmányol plusz seggig lecsupaszítja a népet. Az önző kapzsi kapitalizmus a szabadversenyével és a jólétre törekvésével sokkal jobb.
2023. okt. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
62%

“Harvey a neoliberalizmust úgy határozza meg, mint »a zavartalan tőkefelhalmozás feltételeinek és a gazdasági elit hatalmának visszaállítását célzó politikai projektet«, továbbá kimutatja, hogy sokszor posztpolitikusnak titulált korunkban az osztályharc folytatódik, de csak az egyik oldal, a gazdagok részvételével”


Mark Fisher

2023. okt. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

A társadalmi nézeteket csak akkor lehetséges átformálni, ha arra maga a társadalom is vevő.

Csinálhatsz te bármilyen filmet, ha az a kutyát nem fogja érdekelni.

Az Orbán rezsim is foggal-körömmel küzd azért, hogy megpróbálja minél fiatalabb korban és minél több gyerek szülésére rávenni a nőket, ennek ellenére nemcsak a szülési átlagéletkor, de még a házasságkötések átlagkora is csak egyre növekszik, miközben egyre erőteljesebben fogy a népesség (a fiatal, szülésre képes nők külföldre távozásával is).

Ez csupán annyit jelent, ha egy ideológiának nincsenek meg a megfelelő alapjai ls feltételei terjedni a társadalmon belül, bármennyire is akarják azt az ideológiát ráerőltetni a társadalomra, az alapok híján az nem fog sikerülni.

Nagyon sokan összekeverik a vágyakat a lehetőségekkel. Az előbbi korlátlan, az utóbbi viszont mindig szigorú korlátok között marad.

2023. okt. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Btw, Mark Fisher az egyik legidiótább, és legelutasítottabb "gondolkodó".

Kevesen tudnak annyi baromságot rövid idő alatt összehordani, mint ő egyedül.

2023. okt. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
A diktatura legfontosabb tulajdonsagai kozt van, hogy szoban mindig tobb gyereket akar, de gyakorlatban erdeke a lakossag letszamanak csokkentese.
2023. okt. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%
15# jó, ezt már múltkor is írtad, minden további konkrétum nélkül, úgyhogy így nem sokat tudok tanulni belőle. Vagy valaki más írta, de ugyanennyire blöffszerűen fogalmazott.
2023. okt. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Én most írtam erről először, de ezek szerint nem vagyok egyedül a véleményemmel vele kapcsolatban.

Nézz utána a neten ki ez az ember, és utána prédikálj róla! :D

2023. okt. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
# Idéztem tőle, és megadtam forrást is, ezzel járultam hozzá az igazság kereséséhez.
2023. okt. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Idézni bárkitől lehet. Még egy hülyétől is.

Egy idézet egyáltalán nem biztos hogy igazságot támaszt alá, lehet éppen ellenkezőleg: a hazugságokat akarja eladni igazságokként... ;)

2023. okt. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!