Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a véleményetek az "Amerikai...

Mi a véleményetek az "Amerikai história X" című filmről?

Figyelt kérdés

Elsősorban olyanok válaszát várom, akik láttak a filmet.


Itt egy leírás a filmről:

[link]


2010. nov. 14. 14:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
10%
Ez egy erőszakos film. Sajnos sok félhü..lye emiatt lett náci!
2010. nov. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
27%

Nem rossz film, csak az vele a baj, hogy hülye a vége.


Az eredeti forgatókönyv szerint, amikor lelövi Danny-t a nigger gyerek, akkor az utolsó jelenetekben azt látni, hogy Derek - Danny bátyja - áll a tükör előtt és nyírja le a haját, hogy ő újra szkinder lesz.


Namármost, helyette olyan szar, lapos, sablonos vége lett, hogy az nem is igaz.


Ha az eredeti vége lett volna, akkor erre azt mondanám, hogy ez tényleg egy reális amerikai história lenne, ami az X jelzést kiérdemelve csak egy lenne a sok közül.

2010. nov. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
31%
Imádom :) egyszer nézd meg a Romper stompert ! am american historian x , meg american historian x 2 :P
2010. nov. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
2%

Az egész film hülyeség, logikátlan hazugságokat állítanak benne.


Arra jó, hogy az Amerika és nyugatellenes arabimádó jobbiknyikokat szórakoztassa, és próbálja bizonygatni velük, hogy nem elmebetegek.

2010. nov. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
48%

Az IMDB-n a 40. legjobb film. Szerintem ez mindent elárul róla.


Csak a sok libsinek nem tetszik a téma miatt, amit feldolgoz.

2010. nov. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%
A sok antilibsin csak röhögni tudok. Majd idővel rájönnek, hogy mennyire nem éri meg középkorias, ordas boldogságellenes ideológiákat követni.
2010. nov. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
84%
Ajánlom még nektek a Gran Torino-t is, az szerintem mégjobb. :)
2010. nov. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
70%

"Majd idővel rájönnek, hogy mennyire nem éri meg középkorias, ordas boldogságellenes ideológiákat követni."


Basszus, eddig én azt hittem, hogy ilyen baromságok csak a Náczivadászon vannak, ahol pont a liberálisokat parodizálják ki, de te valóban ilyeneket szajkózol és nem csak poénból, hanem őszintén. Ez hihetetlen. :)

2010. nov. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
69%
Nem tudom, mi baja lenne a liberálisoknak vele, én annak tartom magamat, a téma is jobban érint, mint másokat (félnémet vagyok, kint születtem, tehát ami másnak törikönyv, az nekem a családi történelem), és mégis az egyik kedvenc filmem. Szerintem nagyon jól mutatja be az erőszak és a rasszizmus értelmetlenségét, hogyan lehet elbutítani embereket... egyik legjobb film.
2010. nov. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
79%

Az eddigi hozzászólók közül gyanítom, hogy igazán csak a 14:30 értette meg, miről szól a film, ugyanis ő írta a legértelmesebb kommentet. A film valóban arról szól, hogy értelmetlen a fajgyűlölet, az általánosítás, mert az általad lenézett "faj" tagjai közt is fogsz találni teljesen normális, tisztességes embereket, és a barátaid sem biztos, hogy mindannyian feddhetetlenek. Még ha kissé túl is van színezve és színpadias alkotás, tele szimbólumokkal, a lényege vitathatatlan.


Ezzel szemben -mint fent is látható- a többség agyáig csak annyi jut el belőle, hogy "de jó fejek a skinheadek", vagy "az, hogy a vége nem is ez, hanem az, hogy pont úgy volt igaz, hogy utálni kell a négereket, mert ott áll a tükör előtt és leborotválja a fejét". Na igen, hiába vannak egy alkotásnak üzenetei, ha a nézők kb. 90%-a nem ért és tanul belőle semmit.

2010. nov. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!