Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a véleményetek az "Amerikai...

Mi a véleményetek az "Amerikai história X" című filmről?

Figyelt kérdés

Elsősorban olyanok válaszát várom, akik láttak a filmet.


Itt egy leírás a filmről:

[link]


2010. nov. 14. 14:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
19%

"A sok antilibsin csak röhögni tudok. Majd idővel rájönnek, hogy mennyire nem éri meg középkorias, ordas boldogságellenes ideológiákat követni."


Én meg a sok i.diótán rőhőgők, majd idővel rájönnek mi lesz a vége a nagy liberalizmusuknak. Majd ha a kölkét mindennap meglopják és jól elgyepálják az isiben, a lakásukba meg csak úgy beköltözik valami "család". Remélem akkor is marha boldogok lesznek.

2010. nov. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
0%

"Én meg a sok i.diótán rőhőgők, majd idővel rájönnek mi lesz a vége a nagy liberalizmusuknak. Majd ha a kölkét mindennap meglopják és jól elgyepálják az isiben, a lakásukba meg csak úgy beköltözik valami "család". Remélem akkor is marha boldogok lesznek."


Úgytűnik nektek meg az nem esett le, hogy mi egy teljesen más világrenden dolgozunk, ahol idővel nem lesz bűnözés, mivel mindenkinek biztosítani lehet a boldogságot amitől meg fog szűnni az aggresszió.

2010. nov. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
38%
Igen, azt szokás falanszternek nevezni.
2010. nov. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
45%

"Igen, azt szokás falanszternek nevezni."


Nem, a kommunizmus ellensége vagyok, mivel ott senki sem lehet boldog, mert állandóan másokért kell élnie.



Én arra gondoltam, hogy olyan tudományos kutatásokra kéne költeni a pénzt, amivel olyan gépeket lehet feltalálni, amik lebontják az anyagot protonokra, elektronokra és neutronokra és ezekből bármit össze tudnak rakni. Így mindenki azt csinálhatna magának, amit akar, és nem lenne szükség pénzre. Ezzel párhuzamosan ki kéne fejleszteni a fúziós erőművet, hogy "végtelen" energiánk legyen.


A bűnözőket és az egyéb háborodott elméjüket olyan intézetbe kell zárni börtön helyett ahol megtanítják velük, hogy hogyan kell boldognak lenni és miért nem éri meg bűnözni.

2010. nov. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Jó, de amíg ezt nem találták ki, addig egyelőre maradnak a bűnözők.
2010. nov. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
A kedvenc fimlem.
2010. nov. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
92%
Számomra ez a film egyértelműen a rasszizmus értelmetlenségéről szól. Ahogy olvasom a kommenteket, vannak akik viszont nagyon máshogy értelmezték. Nem minősítem őket.
2010. nov. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%

Már régen láttam,de az maradt meg bennem,hogy nem tudott a csóka alkalmazkodni a benti viszonyokhoz,okoskodott,meg magyarázott,beledumált más üzletébe és ezért meg-dug-ták.

Nem volt elég okos ahhoz,hogy tartsa a száját.

2010. nov. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
93%

Azoknak, akik nem értették meg a film lényegét, egy idézet belőle:


" A gyűlölet csak teher. Az élet túl rövid az állandó gyűlölködéshez. Egyszerűen nem ér annyit. Nem ellenségek vagyunk hanem barátok, nem szabad ellenségeskednünk. Lehetnek köztünk feszültségek, de a szeretet sosem törhet meg. Az emlékezet titkos húrjai meg-meg pendülnek midőn jobbik természetünk lágyan megérinti őket."

2010. nov. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
90%

Nekem a film más tanulságot is mutat:


- Tetteinknek beláthatatlan és súlyos következményei lehetnek

- Akit barátunknak hiszünk, azok sem fedhetetlenek mind.

- A súlyos ideológiákat - lásd a hájas rovarírtó - mindig a lecsúszott, szegény, sérült, kiszolgáltatott emberek követik.

- Az ilyen demagóg emberek a legsérülékenyebbek, szabadnak mondják magukat, de sosem voltak azok, mert túlságosan is megakarnak a "vezérüknek" felelni, aki tudason kihasználja a követőit.

- A demagógiára hajlam sokszor már a családban megjelenik (lásd Derek eleinte egekig magasztalta fekete irodalom tanárát, aki a fekete irodalmi műveket tanított, erre a tűzoltó apja n.igger lobbizik. Ezt tetézve apját munkája közben feketék ölik meg, így megerősídik ez a demagógiára való hajlam.)

- Vannak dolgok, amiket akkor értünk meg, ha velünk történnek, más különben sosem hinnének el hogy létezik.

- A filmet csak az érti meg igazán, aki az USA-ban él.

2015. dec. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!