Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Hobbit Magyarországon...

Metemer kérdése:

A Hobbit Magyarországon eredeti hanggal, magyar felirattal, vagy anélkül, HFR 3D-ben vagy IMAX 3D 4K-ban, és HOL?

Figyelt kérdés

szóval... már KB fél órája keresgélek és erre jutottam:

IMAX 3D 4K-ban, ahogyan TALÁN van is értelme, tudom megnézni Pesten illetve Siófokon

IMAX 3D 2K-ban sok más helyen, de szerintem az rossz üzlet, nem hinném, hogy ez közelébe érne a dupla FPS élményének. Nyilvánvalóan nem tudhatom, hiszen ez új dolog, ez másik ok amiért inkább azt preferálnám.

HFR 3D-ben Budapesten látom elérhetőnek csak.

Továbbá az igaz-e, hogy HFR-ben csak és kizárólag 1K-ban vetítik?


Ami engem izgat viszont az az, hogy angolul, magyar felirattal, vagy anélkül hol tudnám megnézni HFR 3D-ben, vagy rosszabb esetben IMAX 3D 4K-ban. A Cinemacity honlapján van egy olyan, hogy "A Hobbit - feliratos verzió", VISZONT! nem írja, hogy ez most mégis miféle.. 3D egyáltalán? és ha igen, hát HFR vagy IMAX? és ha IMAX akkor 2K vagy 4K??? hjaj.. nagyon jó lenne tudni. Valaki valahol máshol, azt hiszem SG fórumon azt írta, megkérdezte valahol a pénztárban és még ott sem tudtak ilyesmi információkat.. úgy érzem kissé rossz a rendszerük..

Note: nem kell a flame war arról, hogy a 48 FPS ér-e valamit, én tudom hogy ér, mert játszottam életemben videójátékot, és mindenki aki ezzel hasonlóan van érzi a különbséget 30 és 120 FPS között.


Ja és még valami, az, hogy magyarul nézzek egy filmet nem opció, már ennek a mondatnak a gépelése közben is majdnem elhánytam magam =D



2012. dec. 7. 22:32
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Istenem *előveszi a zsepit >.> * oly megható találkozni egy feltehetően rokon lélekkel xD Nos komolyra fordítva a szót, én is feltettem már ezt a kérdést, de használható választ nem kaptam. Infót nem találtam többet mint az általad említett feliratos verziót. :/ Azon gondolkozom, hogy majd felhívom őket, de még nem vettem rá magam.
2012. dec. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
=D én is örülök így, hogy nem vagyok egyedül ezzel a gonddal, kérlek, ha jutsz valamire írd le ide is =) én mára feladtam, azt hiszem, amennyiben neked sem sikerül jutnod valamire, az ágyacskámból nézem meg, van 3D-s monitor, 5.1 hangfal meg meg lehet állítani ha wc-zni kell(mégiscsak 3 órás lesz :D), teljesen jól megvan a HFR csak a méret nem lesz jó(de a felbontás igen) és mennyi pénzt spórolok :D
2012. dec. 7. 23:15
 3/10 A kérdező kommentje:
oh csak egy dologról feledkeztem meg, hogy nem ugyanakkor jön DVD-re, mint amikor moziba ahjajjjajjj...
2012. dec. 7. 23:23
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a számok számítanak, a minőség ugyan olyan fontos.

nézheted te az ágyacskádból, de a te 5.1 es hangrendszered semmilyen a legegyszerűbb mozi minőségét sem éri utól, és hidd el hogy a felbontás sem. De én segíteni akarok neked, ezért megpróbállak felvilágosítani e téren.

Az IMAX egy filmformátum, és egy kanadai cég. Ezek a mozik a legkomolyabbak, bár volt egy kis visszafejlődés, tudni illik itt minálunk mo-n átálltak digitálisra ami nem tudja azt a minőséget hozni, mint az analóg elődje, de Magyarországon mindössze egy ilyen terem van. Hatalmas vászonnal rendelkezik ez a terem (18x24 méter). Egész Közép-Eu. legnagyobb vászna.

HFR (high frame rate) ez a 48 fps-es formátum. 2 teremben vetítik az országban (Westendben és az Arénában). mind a két helyen szinkronnal és 3Dben játszák. Angolul nem tudod megnézni sem IMAX-ben sem HFR-ben, csakis 2D-ben, vagy egy másik országban.

A felbontásukról én sem tudok biztos információt ezért nem is írok semmit (én voltam az aki megkérdezte, de biztos nem az sg-n olvastad)

2012. dec. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszod.


én időközben rájöttem, hogy egy elég fontos, és alap információnak nem voltam birtokában, ugyanis én nem tudtam, hogy Mo.-on csak egy IMAX van. na most, mivel ez a "feliratos verzió" nem az arena-ban van ezért úgy néz ki nem IMAX, de viszont szerintem nem is 2D, mert [link] - itt azt írja, kell hozzá a 3D szemüveg. és ha igaz, hogy csak a westendben és az arena-ban van 48 FPS akkor ez itt nem is HFR, hanem csak egyszerű 3D.

a hang-gal kapcsolatban úgy döntök, hogy nem hiszek neked, azt meg hát végülis tudom, hogy egy 10x20 méteres vászon mégis másabb mint egy monitor :D

végülis azt hiszem, talán megnézem abban az egyszerű 3D-ben, még átgondolom ugyan, végülis nem nagy dolog, egyszerűen olyan jó lesz, mint bármi más eddig, csak már úgy vártam hogy fúú dupla FPS mekkora királyság, de szerencsére nem hetek óta álmodozom erről, csak max néhány napja, szóval nem halok bele.


Köszönöm mégegyszer a válaszod.

2012. dec. 7. 23:49
 6/10 anonim ***** válasza:
De ez egy általános információ, mindenhova odaírják...
2012. dec. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A feliratos verzió 2D-s. Az amit te láttál az mindig ki van írva, csak általános információ.
2012. dec. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

basszus hát az akkor nagyon gáz :( bocsi, hogy nem tudok ilyen alap dolgokat, igen ritkán mozizok, vagy moziztam eddig, de mostanában mivel egyre több a CGI, lassan én is járatos leszek a dolgokban :)


mégegyszer köszönök minden választ!

2012. dec. 8. 12:37
 9/10 anonim ***** válasza:

Feliratos verzió tényleg csak 2D-ben lesz.


de mielött hamis infókat terjesztenétek

HFR 3D Nem csak az Arénában meg a Westendben lesz.

Több nem cinemacity-s mozi is vetíti. itt egy példa:

[link]

2012. dec. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Már elnézést lehet hogy rosszul tájékozott vagyok,de IMAX 3D csak az Arena Plázában van Magyarországon
2013. jan. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!