Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Angol tanulás szempontjából...

Angol tanulás szempontjából milyen feliratú angol filmet lenne jó nézni?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, 4. osztály óta angolt tanulok, de úgy érzem, hogy nem igazán megy és rémes a kiejtésem. Arra gondoltam, hogy néznék angol filmeket. Milyen felirattal lenne érdemes? Ha magyar felirat, akkor tudok majd figyelni az angol kiejtésre? Ha angol felirat, tudom nagyjából követni, hogy mi megy a filmben, vagy egyátalán felfogom, hogy mi mit jelent? És milyen filmmel lenne érdemes kezdeni?

Lehet, hogy elég fogyatékos kérdésnek tűnik, de tényleg fogalmam sincs, hogy kezdjek hozzá. Haladó csoportba kerültem, de a felmérőm 50 pontból 20 pontos lett...



2013. nov. 15. 18:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szerintem fokozatosan kezdj ráállni a dologra. Itt az elején leszögezném, hogy a szókincs elég fontos, úgyhogy tanulni mindenképp kell majd a szavakat, kifejezéseket, az elkerülhetetlen.


Na de segítségképp először eredeti angol nyelvet és magyar feliratot ajánlok ismeretlen filmeknél, lesznek kifejezések, amik benned maradnak majd és a felirat miatt tudod a jelentésüket is.


A másik ajánlat, hogy a kedvenc filmjeidet, amiknek a szövegét majdhogynem kívülről fújod, nézd meg angol felirattal és akkor nem fogsz elveszni az "ismeretlen erdőben", hanem van fogalmad miről van szó.


Ha végképp nem értesz egy szót vagy mondatot, állítsd meg a filmet vagy írd ki magadnak és keress utána, miről lehet szó.


Én régen úgy fejlesztettem magam, hogy angol fórumokra regisztráltam, olvastam és később írogattam (mikor már éreztem, hogy megy), ami olyan témával foglalkozott, ami érdekelt. Ez lehet sport, lehet filmes/sorozatos/humoros fórum vagy bármi, ami nem hagy hidegen és leköt. A nem ismert szavakat ott is kikeresed, láthatod hogy beszélgetnek egymással, új kifejezésekkel találkozhatsz, röviden elleshetsz jónéhány dolgot.


Az a kérdés, hogy az alapod mennyire van meg, még ha haladó csoportban is vagy. Igeidők, alap mondatok, azok rendezése mennyire megy? Ezeket le kell fektetni, az "alap témák" alap szavait kívülről fújni, alap, egyszerű mondatokat értelmesen összerakni. Utána jöhet majd a többi.


Még egy dolog, annyira nem kell izgulni. Látszik az írásodon, hogy eléggé bepánikoltál és csalódott vagy, gyakorlás és tanulás kérdése az egész. Fel a fejjel.

2013. nov. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, nagyon kedves vagy, kapsz egy zöldet :DD

Egyébként igen, mert alsó ponthatárral jutottam a haladó csoportba és én vagyok ott a legrosszabb... :D Egyébként az angoltanárunk rendesen rámegy a szótanulásra, szóval igen sok szót tanultam már meg, de egy idegen szöveghez képest elenyésző. Az igeidőkkel nincs bajom az megy, csak épp megszólalni nem tudok xD

köszönöm a választ, hasznos volt :)

2013. nov. 15. 19:22
 3/12 anonim ***** válasza:

a 20 perces sorozatokat nézzed szerintem. igy jártam anyátokkal vagy valami hasonló. egyrészt rövidebb, ezért megnézheted kétszer (egyszer simán majd felirattal, vagy ahogy akarod)

másrészt viszont ezeknek egyszerűbb a nyelvezete, sok mindennapi szót hallhatsz

sok sikert :)

2013. nov. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi, most a Gossip girlt kezdtem el nézni, az 40 perces, és magyar felirattal néztem. Az elején jobban tudtam koncentrálni, hogy összekössem azt amit hallok meg amit látok, végül csak simán olvastam :D persze a kiejtést attól még hallottam :D

Lehet, hogyha mondjuk már megnéztem egy évadot vagy valami akkor keresek olyat, ami van angolul angol feliratba is

2013. nov. 15. 21:37
 5/12 Vörösnefelejcs ***** válasza:

[link]


Ha eltűnne a link, a collinsdictionary.com/dictionary/english/mama -t bemásolod és úgy tanulsz szavakat, hogy meghallgatod és u-tá-no-zod a kiejtésüket.

Vagy akármelyik más hangos szótárral... egyébként nekem mindegy, hogy melyik felirattal nézem, ugyanúgy csak egy részét értem, pedig ha olvasok, szinte mindent értek. Ismert filmet nézz, felirat nélkül. Jó egy dvd, amit már láttál felirattal és még egyszer megnézed felirat nélkül, meg-megállítva a filmet, hogy visszahallgathasd.

2013. nov. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Vörösnefelejcs ***** válasza:
100%

Továbbgondolva, még két dolog.

A tévé amúgy is a legnehezebb része a nyelvnek, már élőben jól elvoltam, mikor a tévét még szokni kellett (orosz, franciával jártam így). Úgyhogy ne öld magad.


A másik, hogy ha már megérted, amit mondanak a tévében, még az mindig a passzív része - te nem biztos, hogy mondani tudod. Úgyhogy a legjobb valakivel beszélgetni, angol nyelvű fórumokra járni.

2013. nov. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, ment a zöld
2013. nov. 17. 13:31
 8/12 anonim ***** válasza:

Igen, ahogy írták előttem is TV-ből nehéz, mert bonyolult a nyelvezet meg gyors a beszéd is.

Ha szókincset akarsz bővíteni, vegyél egy könyvet, vannak direkt ilyen szintekre osztott könyvek szókincsnek megfelelően. Vehetsz még egynyelvű szótárat is ha szeretnél (meg ha telik), én az Oxfordost ajánlom, nekem is az van (Oxford Advanced Learners Dictionary).


Ha filmet nézel, akkor angolul angol felirattal, mert akkor hallod, hogy mit mond, és látod leírva is a szót. Nem kell minden egyes szót megértened benne, elég ha a lényegét érted. Sok sikert!

2013. nov. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 20 évesen fél év angol tanulás után a dr.House-ból tanultam meg angolul. Azt mondják jól beszélem. Persze az írással akadtak gondjaim egy időben.
2013. nov. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Utolsó: volt felirat benne vagy csak szimplán?
2013. nov. 19. 17:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!