Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Angol tanulás szempontjából...

Angol tanulás szempontjából milyen feliratú angol filmet lenne jó nézni?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, 4. osztály óta angolt tanulok, de úgy érzem, hogy nem igazán megy és rémes a kiejtésem. Arra gondoltam, hogy néznék angol filmeket. Milyen felirattal lenne érdemes? Ha magyar felirat, akkor tudok majd figyelni az angol kiejtésre? Ha angol felirat, tudom nagyjából követni, hogy mi megy a filmben, vagy egyátalán felfogom, hogy mi mit jelent? És milyen filmmel lenne érdemes kezdeni?

Lehet, hogy elég fogyatékos kérdésnek tűnik, de tényleg fogalmam sincs, hogy kezdjek hozzá. Haladó csoportba kerültem, de a felmérőm 50 pontból 20 pontos lett...



2013. nov. 15. 18:49
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Egy nap 1 részt megnéztem magyar felirattal, majd következő napon megnéztem angol felirattal. Majd egy nap kimaradt. Így az értelmét is megértettem és nem voltak idegenek a szavak már.

Aztán a második évadot már csak felirattal néztem és megállítottam, ha volt benne idegen szó, és kiszótáraztam és visszatekertem, hogy rögzüljön szövegkörnyezetben.

Egy-két részhez angol összefoglalót is írogattam 5-10 sorban. De az hamar abba maradt.

Nyáron külföldre utaztam, vagy külföldiekkel csináltam itthon programot (amerikai intézet ebben sokat lehetőséget adott) és próbáltam erőltetni az angol használatát.

2013. nov. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
ja értem, köszönöm a választ
2013. nov. 19. 20:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!