Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Észrevettetek hibák a hobbit:...

Észrevettetek hibák a hobbit: Smaug pusztasága c. filmben?

Figyelt kérdés

Nem azért, hogy kötekedjek, imádom Tolkien világát, a filmeket és a könyveket is. MINDET! De a filmben van jó pár baki és nem tudom, hogy a fordítók hibája, vagy P. Jackson volt figyelmetlen, de mondok pár példát, ami így hirtelen eszembe jutott: amikor a törpök Beornnál vannak, azt mondja, ő az utolsó bőrváltó, de A gyűrűk ura könyvben ott van Grimbeorn, aki Beorn fia, így pedig akkor nem lehetett ő az utolsó. Ez az egyik. Ott a másik, amikor Thorin és Thranduil beszélgetnek és Thranduil azt mondja Thorinnak, hogy "Jómagam egy prózaibb indítékra gyanakszom." Már nem azért, de akkoriban még nemhogy a prózai szó jelentését nem tudták, hanem még csak nem is létezett a szó. Bár ez szerintem inkább fordítási hiba... (Légyszi javítsatok ki, ha tévedek és feleslegesen pattogok xd) Ja és ha esetleg ti is találtatok hibát, akkor írjátok le. Azért azt leírom még egyszer, hogy ÉN SEMMIKÉPPEN NEM KRITIZÁLOM A FILMET, MERT EGYSZERŰEN IMÁDOM, de ezek a dolgok mégis kicsit szembetűnőek voltak.

Ne támadjon le senki, hogy "ha nem tetszik, rendezz jobb filmet", mert én csak kíváncsi vagyok ^^



2014. jan. 22. 20:58
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
Nem is kapott egy oscart se :D
2014. márc. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
65%

"Én azt nem értem mit keresett Legolas ebben a filmben."


Pénzt.

2014. márc. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 A kérdező kommentje:
Hát igen az oscar... mondjuk mostanában az emberek elég szkeptikusak már ami Tolkien műveit illeti, mert kétféle ember van... aki látta a gyűrűk urát és szereti, és aki még nem látta, de már utálja -.-" de megértem hogy nem kapott... ajj pedig olyan hihetetlen jó filmet lehetett volna ebből csinálni, csak mondjuk nem kellett volna ilyen hosszúra csinálni és akkor nem vált volna ilyen vontatottá... pedig az effektek is olyan jók hogy a tv előtt estem össze, de mégsem az igazi ennyi toldás-foldással a történeeeet :/ Orlando Bloom meg... igen, pénzt keres :D
2014. márc. 5. 21:10
 24/47 anonim ***** válasza:
100%

Srácok ha már ennyire az oscarhoz méritek a minőséget, akkor mondjatok egy racionális indokot amellé, hogy miért számít egy film minőségének az oscar. Szerintem ti is tudjátok, hogy semmit nem jelent. Mint ahogy régen az indián elnyomó sajnálkozó filmek kaptak oscart, aztán a feketéknél ugyan ez. Pár éve a háborús propaganda és ál tolerancia filmek. Azt hogy idén minek hódoltatják a sznobokat nem érdekel.


A hobbit és Leo nem kell hogy oscart kapjanak ahhoz hogy egyértelműen megmondjam, hogy számomra tetszenek. Csak szomorú látni, hogy tepernek érte.

2014. márc. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 A kérdező kommentje:
Nem értem mi bajuk van az embereknek ezzel a filmmel... Bár én akkor is többre számítottam, most is túl sok tünde, túl kevés Smaug :/
2014. márc. 6. 16:15
 26/47 anonim ***** válasza:

Nekem tetszett, de:

Legolast, hamár belerakták a filmbe, akkor könyörgöm, legalább a karakterét ne gyúrták volna már át! A LotR-ben nem dumál sokat, aranyos, elvan magával, ha KELL, akkor harcol, nem beképzelt annyira, és ez szerintem így volt jó, ez a karakter számomra így vált szerethetővé.

Erre Hobbit 2: barbikék szemmel pattog (azért GyU-ban nem volt ennyire kék a szeme!).

http://www.youtube.com/watch?v=g_uMkrxTLeM

1.45-től majdnem sírtam :D

És hiba: ha a LotR-ben kijelentik, hogy a tündék nem tudják leinni magukat, akkor a Hobbit 2-ben hogy részegednek le a tündeőrök (amikor Bilbó kiszabadítja a törpöket)??

Egyébként tetszett a film, szeretem Tolkient (és Legot is, bármit is művelt a Hobbit 2-ben).

2014. márc. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 A kérdező kommentje:
A gyuruk uraban Legolas volt a kedvencem<33 de s hobbitban nekem se tetszett hogy ennyire megvaltoztattak... oke az jo hogy kemenyebb lett meg minden de azert... az orrverzos jelenet hatalmas volt! Jot rohogtem :D Viszon amikor a tundek reszegek az borzalmas... bar az nem derult ki hogy mitol reszegedtek le, vegul is ki tudja, lehet a tundeknek is van valami italuk amitol lereszegednek.. vagy nincs xd
2014. márc. 22. 10:45
 28/47 anonim ***** válasza:
Vagy nincs :D
2014. márc. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
25%
3 sàrkàny van mièrt pont smaug?
2014. márc. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 A kérdező kommentje:
Smaug van a könyvben is gondolom ezért :P
2014. márc. 25. 17:44
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!