Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Észrevettetek hibák a hobbit:...

Észrevettetek hibák a hobbit: Smaug pusztasága c. filmben?

Figyelt kérdés

Nem azért, hogy kötekedjek, imádom Tolkien világát, a filmeket és a könyveket is. MINDET! De a filmben van jó pár baki és nem tudom, hogy a fordítók hibája, vagy P. Jackson volt figyelmetlen, de mondok pár példát, ami így hirtelen eszembe jutott: amikor a törpök Beornnál vannak, azt mondja, ő az utolsó bőrváltó, de A gyűrűk ura könyvben ott van Grimbeorn, aki Beorn fia, így pedig akkor nem lehetett ő az utolsó. Ez az egyik. Ott a másik, amikor Thorin és Thranduil beszélgetnek és Thranduil azt mondja Thorinnak, hogy "Jómagam egy prózaibb indítékra gyanakszom." Már nem azért, de akkoriban még nemhogy a prózai szó jelentését nem tudták, hanem még csak nem is létezett a szó. Bár ez szerintem inkább fordítási hiba... (Légyszi javítsatok ki, ha tévedek és feleslegesen pattogok xd) Ja és ha esetleg ti is találtatok hibát, akkor írjátok le. Azért azt leírom még egyszer, hogy ÉN SEMMIKÉPPEN NEM KRITIZÁLOM A FILMET, MERT EGYSZERŰEN IMÁDOM, de ezek a dolgok mégis kicsit szembetűnőek voltak.

Ne támadjon le senki, hogy "ha nem tetszik, rendezz jobb filmet", mert én csak kíváncsi vagyok ^^



2014. jan. 22. 20:58
1 2 3 4 5
 31/47 Bogyó0513 ***** válasza:
77%
1,
2014. márc. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 Bogyó0513 ***** válasza:
77%

Jajj bocs szarakszik a telom. Tehát:

1. Amikor Tauriel és Legolas orkokat öl akkor egyet meghagynak. Nem is tudtak volna megolni, ugyanis Tauriel az elevel kifele tette a tort a nyakahoz. El nelkul pedig nehez vagni.

2. Kili sebe valtoztatta a helyet

3. Amikor Bilbo el akarja mondani Gandalfnak hogy van gyuruje akkor a jibb zsebeben van. Amikor Smaug elol menekul akkor a bal zsebebol szedi ki.

4. Amikor mutatjak az erdot mielott bemennek ritka a lomb valamelyik fan nincs is level. Viszont amikor Bilbo kiemelkedik megnezni a napot egy csodalatos voros suru erdot lathatunk pillangokkal

5. Legolas es Bolg harca utan Legolas honnan szerez lovat? Egy tovarosban tuti nem tartanak viszont nem is lehet azzal odamenni. Ennyi.

2014. márc. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
100%
szerintem jò film a hibài ellenère is. 2018 ra tervezik a Silmarilok megfilmesìtèsèt, na ott lesz làtvàny az izzò harag hàborújàban mikor több szàz Balrog tàmad a Valàkra Tulkas meg fèl kèzzel szedi õket szèt, meg mikor Gandalf legyõzi Sauront, sokkal jobb lesz mint a gyûrû hàborû.
2014. márc. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 A kérdező kommentje:

Bogyó0513 igazad van ezek tényleg így voltak, nekem is feltüntek, főleg a Taurieles dolog.. xd

Akkor most megfilmesítik a Szilmarilokat vagy nem? de jó lenne :D de én hallottam olyan is, hogy a hobbit lesz Peter Jackson utolsó Középföldéhez kapcsolódó filmje.. áá összezavarodtam xd

2014. márc. 29. 16:00
 35/47 anonim ***** válasza:
De Gondolin királyága nem középföldén helyezkedik el vagy rosszul tudom?
2014. márc. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
Gondolin közép földén van
2014. márc. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 A kérdező kommentje:
Szerintem is Középföldén van... :)
2014. márc. 31. 21:16
 38/47 anonim ***** válasza:
Hol máshol lenne?! Pontosabban "lett volna".
2014. ápr. 1. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
Mittudomén Jobbraföldén :DD
2014. ápr. 8. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:

Akkor már inkább "balraföldén". Gondolin Beleriand-ban volt, ami Középföldétől nyugatra helyezkedett el. Tehát nem középföldén volt.

OFF

Utolsó előtti vagyok, nemtom miért helyeseltem, a kommnetem datálásából következtetek rá h valószínűleg részeg voltam... :D (viszont az már elég gáz h mikor valaki hajnalban hazaesik bekapcsolja a gyakorikérdéseket)

2014. ápr. 8. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!