Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Észrevettetek hibák a hobbit:...

Észrevettetek hibák a hobbit: Smaug pusztasága c. filmben?

Figyelt kérdés

Nem azért, hogy kötekedjek, imádom Tolkien világát, a filmeket és a könyveket is. MINDET! De a filmben van jó pár baki és nem tudom, hogy a fordítók hibája, vagy P. Jackson volt figyelmetlen, de mondok pár példát, ami így hirtelen eszembe jutott: amikor a törpök Beornnál vannak, azt mondja, ő az utolsó bőrváltó, de A gyűrűk ura könyvben ott van Grimbeorn, aki Beorn fia, így pedig akkor nem lehetett ő az utolsó. Ez az egyik. Ott a másik, amikor Thorin és Thranduil beszélgetnek és Thranduil azt mondja Thorinnak, hogy "Jómagam egy prózaibb indítékra gyanakszom." Már nem azért, de akkoriban még nemhogy a prózai szó jelentését nem tudták, hanem még csak nem is létezett a szó. Bár ez szerintem inkább fordítási hiba... (Légyszi javítsatok ki, ha tévedek és feleslegesen pattogok xd) Ja és ha esetleg ti is találtatok hibát, akkor írjátok le. Azért azt leírom még egyszer, hogy ÉN SEMMIKÉPPEN NEM KRITIZÁLOM A FILMET, MERT EGYSZERŰEN IMÁDOM, de ezek a dolgok mégis kicsit szembetűnőek voltak.

Ne támadjon le senki, hogy "ha nem tetszik, rendezz jobb filmet", mert én csak kíváncsi vagyok ^^



2014. jan. 22. 20:58
1 2 3 4 5
 41/47 A kérdező kommentje:
Ez jó szakadok xd részeg :D jóvanakkor :DDD
2014. ápr. 8. 16:52
 42/47 anonim ***** válasza:
57%

Tejoeg ennyi okos embert egy helyen... Beleriand igenis Kozepfolde resze volt. A Kek-hegysegtol nyugatra helyezkedett el, de az otodik beleriandi csataban elpusztult, viz ala kerult.A keleti fele maradt meg a Kek-hegyseg labanal.

A kerdezo ugynevezett kerdesehez meg annyit tudok hozzafuzni, hogy a filben vannak kovetkezetlensegek, de ezek amiket irtal nagy hulyesegek. Az hogy Beorn elmondasa szerint o az utolso borvalto, nem azt jelenti, hogy utodot nem tud nemzeni. Masreszt miutqn ezt mondja, es Gandalf tekintetet latjuk, ebbol nekem az jon le, hogy o tudja, hogy valojaban nem o az utolso, mivel a konyvben is tobb medve nyomat fedeztek fel a torpok. Lehet, hogy egyszeruen csak nem akarta Beorn elarulni a filmben a torpoknek, de majd az Ot Sereg Csatajaban lathatjuk a tobbi borvaltot is (bar a konyvben csak Beorn jon). Ez a "prozaibb inditek" dolog meg nem fer a fejembe, mibe tudsz belekotni. Jobban tetszene a film, ha omagyar nyelven, szegenyes szokinccsel hallanad?

2014. aug. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
Beleriand nem nem Középfölde része. Középfölde csak a Kék-hegységig terjedt ami az után következett az már Beleriand volt.
2014. aug. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
jaj ne farassz mar... Kozepfolde maganak a kontinensnek a neve. Beleriand csak egy regio (volt). Ugy mint Eriador vagy Mordor.De ha nekem nem hiszel, A szilmarilok nevmutatojaban a Beleriand cimszonal ez all: "...a nev magaban foglalta Kozepfolde eszakkeleti osi partjait...:. Ha Kozepfolde a Kek-hegysegig tartana, akkor Lindon az mar nem Kozepfolde?
2014. aug. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim válasza:

nekem az is feltunt h.Beorn-t Tolkien ugy irja le mintha Hagrid lepne at aharry pottter-bol(hosszu kopeny, fekete hosszu szakal,haj

valamint az enekek is teljesen masok

2014. szept. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:

Ez csak egy pici észrevétel, de gondoltam megosztom :)


https://www.youtube.com/watch?v=gz3I7HCsMOU


2:22-nél még rendesen áll Thranduil haja

2:25 - be van akadva a haja a brossba

2:33-nál már nincs beakadva a haja a brossba

2014. okt. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:

Engem a Kili és Tauriel tünde-törp szerepme zavart a leginkább. Mégis hogy juthatott ilyen Peter Jackson eszébe?!!

Ezen kívül Legolas személyisége is elég zavaró volt. Egyébként Legolas tényleg Thranduil fia vagy csak kitalálták? (Ráadásul a könyvben Thranduilt egyszer sem nevezték nevén mindig csak azt hiszem Bakacsinerdő királyának hívták)

2014. dec. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!