Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Lokinak milyen mentális...

Lokinak milyen mentális betegsége lehet szerintetek?

Figyelt kérdés
2014. jan. 28. 18:20
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha már enyire feszegetjük, szerintem nem depresziós. Apa hiánya van. Úgy kellet felnőnie hogy bár az apja látszatként foglalkozott vele, soha nem ált melette egy férfi. Ennél fogva egy hiány alakult ki benne ami az idő múlásával (és azzal hogy az apja nem is az apja és tényleg csak másodlagos volt) elfolytott dühé nötte ki magát. Amely ki is tört belőle és megpróbálta elfolytani a világot. Ergó ha Odin foglalkozik vele valószínüleg minden másképp történt volna. :-)


Am szerintem is tudta a MARVEL hogy Loki rajongótábora magasról veri majd Thorét. :-):-)

2014. márc. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

(Első kommentelő vagyok, aki egy kissé megátalkodott a lepontozáson)


Ha láttátok a Sötét világot, érthető, hogy Loki mennyire a padlón van (Frigga halála) és valahogy Jane érkezésének sem örül annyira (hiszen ha belegondoltok, még ő sem volt elég indok ahhoz, hogy Thor ne pusztítsa el a Bifröstöt).

Van egy kivágott jelenet amikor magából kikelve ordít a kíntól, hogy az anyja meghalt. Illetve a sötét világban is árad belőle a harag, amikor Malekith embereivel végez.

Ami eddig természetes, hiszen ki ne állna bosszút?!


11-essel meg annyiban nem értek egyet, hogy az apahiánytól nem fogsz leigázni egy világot. Thor ott volt előtte, mint férfipélda, csak nézzétek meg alaposan hogy néz rá az első részben. A probléma az volt, hogy Ő nem kapott figyelmet: ha Thor zuhant volna le az első rész végén, Asgardban nem lett volna akkora lakoma mint Loki zuhanása után...


Loki meg nem egy bánatos egyemismeg pofi, sokkal komplexebb karakter, ne minősítsük már le ennyire Hiddleston alakítását.

2014. máj. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Én nem minősítem le, imádom Tm Hiddlestont és szeretem a színészi alakításait is.

Csak azt mondom ha egy embert ennyi csalódás ér... az apjáról kiderül hogy nem is az apja és igazából mindig hanyagolta, az úgymond barátai mindig lenézték, igazán senki nem szerette a birodalomban, egész végig csak egy eszköz volt a birodalom békéjének fentarására, soha nem örökölhette volna a trónt, Thor aki idegesítette de akit mégis példaképének tartott nem is a testvére és az apjuk mindigg jobban szerette, ráadásul akiről úgy érezte hogy a legjobban szereti az anyja, ő is meghal és még rendesen el sem búcsúztathatja. Ha egy ilyen embernek istenként még lehetősége is támad hogy elpusztitsa a világot amitől ennyi fájdalma származott már megteszi. A sötét világban is erre megy ki a ját3k csak ott főként a földet mutatták. Azt hiszem ezek fényében még mindig kicsit sok,de teljesen megérthető.

11#

2014. jún. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Valami apakomplexus + identitászavar (mivel eltitkolták a származását) érdekes kombinációja. De leginkább az, hogy az isteni hatalom mellé emberi agya/lelke van. Egy Persephoné (Hádész felesége a görög mitológiában) legendáját feldolgozó rajzfilmben mond Zeusz Démétérre valami olyasmit, hogy "A halandók, amikor veszekednek legfeljebb eltörnek néhány tányért, ő viszont képes és elpusztítja az életet a földön!" :)
2014. jún. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Nincs mentális baja, csupán megbántottnak és dühösnek érzi magát. Az első részben a féltékenység majd a düh(amiatt, hogy hazudtak neki a származását illetően) vezette a tetteit. A Bosszúállókban szerintem a Chitaurik kényszerítették, a főnöktől való félelem vezette, hogy a Föld ellen menjen, láthattuk is, hogy nagyon nem szimpatizálnak vele, és, ha elbukik vagy elárulja őket akkor megölik. A Thor: Sötét világban pedig a bosszú vezette, hisz meghalt az egyetlen személy, aki igazán szerette olyannak, amilyen volt. És az Odin tróntól való megfosztása is bosszú volt, amiért az apja hazudott neki és sosem szerette szívből,nem úgy, mint Frigga.

Sosem fogadták őt be így nem csoda, hogy csínyeket követett el, és megbízhatatlan lett, hisz ő sem bízott senkiben, és senki sem érdemelte ki a bizalmát (az anyját leszámítva)

Az elsőnek meg, nem az apahiánytól akarta leigázni a Földet, mint, ahogy kifejtettem. És Thor sem volt jó példa, az első rész felében milyen egy pökhendi volt, aki sokkal felsőbbrendűnek képzelte magát és csak azért, mert jó harcos volt, vágyott is a harcra. Thor észrevehette volna, hogy mi bántja a testvérét, de csak magával, meg a harcokkal törődött. Nem volt jó példa ő sem, csak miután megtanulta a leckét, de addigra késő volt. Lokit már nem érdekelte, hogy végre észrevette, hogy őt bántja valami. Az meg hogy nem lett volna akkora lakoma, ha Thor zuhan le ez is az asgardiakat minősíti, akik sose fogadták el Lokit.

Egy szónak is száz a vége, Lokinak nincs mentális baja és nem pszichopata, csupán egy megtört ember(isten), akit egész életében megvetettek és csak szeretetre vágyott.

2014. jún. 23. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Ja és az elsőnek még valami, pszichopata az-az ember, aki nem érez empátiát, tehát semmilyen érzelmet, Loki érzett, dühöt, fájdalmat, csalódottságot, tehát nem lehetett pszichopata
2014. jún. 23. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Itt most egyébként el kéne dönteni, hogy mennyire vesszük szigorúan a pszichiátriai kritériumokat. Csak mert a gyakorlatban nincs olyan ember, akinél ne lehetne semmilyen komplexust, függést, kényszerességet, stb-t kimutatni. Szóval mentális betegség alatt most a tényleg durva dolgokat értjük, mint pszichózis, pszichopátia, paranoia, stb? Mert akkor viszont szerintem is semmilyen.
2014. jún. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Nos, egyetértek a 15. válaszolóval,illetve még hozzáfűzném hogy szerintem valamiféle személyiségzavar alakulhatott ki nála annak hatására hogy rájött hogy örökbefogadták és a családja nem is az igazi családja, és ő igazából egy Asgarddal ellenséges fajból származik.

(Mondjuk azért Loki nem egy félreértett kis áldozat,mert már sok helyen olvastam h ezt mondják róla.Ő eléggé rossz ember,de van egy olyan érzésem h a környezete is igen közrejátszott benne h ilyen ember/isten lett belőle.)

Illetve még: Biztos h nem pszichopata. Sokmindent lehet rá mondani ,de azt hogy pszichopata!!?Nem!!Szerintem van bűntudata.Hibásnak érezte magát anyja halála miatt,ezért is segített Thornak.Meg mondjuk a bosszú miatt is.

(Viszont most már az a bűntudat elült úgy h nyugodtan folytathatja a bosszúhadjáratát :D Csak a végén meg ne haljon nekem!Harmadjára :D LOL )

Ui: am nagy lokifan vagyok. :D

2014. aug. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Pszichopátia egyik jelentős része az amikor az, adott személy szemrebbenés és lelkiismeretfurdalás nélkül embert öl illetve lenéz, megaláz másokat. Lokinál volt erre példa, nem egyszer. Tehát minimális szinten valószínüleg fellelhető bene egy kis mentális zavar. De nagyrészt az összes tette az elárulására vezethető vissza, ami teljesen érthető szerintem, én átérzem Loki helyzetét ezért szeretem az ő karakterét a legjobban.
2015. febr. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!