Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Csak szerintem lett a Harry...

Csak szerintem lett a Harry Potter 3-4-5. része teljesen elszarva?

Figyelt kérdés
Úgy értem, nemcsak filmen, könyvben is, kb semmiről nem szól ez a három rész, nem jut előre a cselekmény, aztán a 6. rész megint király... bár lehetett volna többet, sőt egy egész részt szentelni tudjukki múltjának, mikor még gyerek meg kamasz volt, hogy hogy lett belőle az aki... meg nem tudom, ilyen rejtélyesebb kutatós rész is csak a második volt. Most hogy adják a coolon ezeken így elgondolkoztam és annyi mindent ki lehetett volna még belőle hozni xD

2014. máj. 20. 12:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%

Nem szól semmiről az a három rész?

Végül is, csak a 3. rész végén tér vissza féregfark Voldemorthoz, végül is csak a 4.részben kezd éleződni a helyzet és a könyv végén tér vissza Voldemort, végül is csak az 5. kötetben kell Harrynek szélmalom harcot vívnia szinte mindenkivel és végül is csak az 5. kötet végén válik mindenki számára nyilvánvalóvá, hogy Voldi visszatért. Ezek mik, ha nem cselekménybeli előrelépések? :) Nem beszélve mondjuk Sirius felbukkanásáról és fájdalmas elvesztéséről Harry számára, Piton és Harry szüleinek fiatalkoráról is tudunk meg dolgokat....

Vagy szerinted hogy kellett volna kinéznie ennek a három kötetnek? :)

2014. máj. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Igen, de ezek kb mind a filmek/könyvek végén történnek, addig meg hülyeségek vannak. trimágus tusa, stb... lehetett volna kitölteni jobb dolgokkal is szerintem!
2014. máj. 20. 12:49
 3/17 anonim ***** válasza:
88%

Akkor hallgatlak :)

Bár van egy olyan érzésem, hogy te igazából csak Voldiról szerettél volna még olvasni, viszont a sorozat címe Harry Potter, így nyilvánvaló, hogy ő van a középpontba helyezve és arról se feledkezzünk meg, hogy maga Voldemort se akart nyilvánosan színre lépni, így nem is nagyon tudtuk volna miről olvasni róla, ha igyekezett titokban tartani a visszatérését.

2014. máj. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem pont, hogy inkább az 5-6 lett borzalmas.
2014. máj. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
igen voldemort múltjával én egy egész köteten át tudtam volna foglalkozni és szerintem lebilincselőbb lett volna mint a tök felesleges umbridge-dolog meg csikócsőr megmentése... de hát lehet csak én gondolom így :)
2014. máj. 20. 21:33
 6/17 anonim ***** válasza:
lehet, hogy lebilincselőbb lett volna, de magához a történethez, ami ugye Harry Potter körül mozgott, nem igazán lett volna lényeges. Az a kevés visszatekintés is csak a horcruxok miatt volt, nem pedig azért, hogy nézzünk bele egy kicsit a sötét nagyúr múltjába. Egyébként, amíg nem olvastad végig az összes könyvet, addig a 3-4-5 kötet olvasása közben érezted úgy, hogy ide kellene egy kis Voldemort önéletrajz? Nem igazán valószínű. Tehát első olvasásra önmagukban is megállják a helyüket és zajlik a cselekmény. De, hogy elolvastad a 6. kötetet, utólag van hiányérzeted, csak mert ehhez a kötethez hasonlítod a többit. Én elhiszem, hogy téged nagyon érdekel (és nyilván még másokat is) részletesen Voldemort múltja, de ettől még nem lehet azt mondani a fent vázolt kötetekre, hogy uncsik és nem történik semmi, csak mert nincs bennük túl sok szó Voldiról.
2014. máj. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

nem csak voldi miatt, én azt egy plusz kötetbe tettem volna bele :D


csak nem értem ahhoz a sötét hangulathoz amit az első két rész megteremtett hogy jöttek ezek pl a rockos bál a 4. részben meg a beszélő fej a buszon a harmadikban... szétrombolják a hangulatot és sokkal misztikusabbra lehetett volna csinálni :(


de abban igazad van h csak a 6. rész után lett hiányérzetem mert szerintem az a hp könyvek csúcsa!

2014. máj. 20. 21:51
 8/17 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább filmileg lett elszarva a 3., 4., 5., 6. rész, könyvileg még úgy ahogy tűrhető, nem értem, hogy miért nem lehetett úgy megcsinálni a 3. résztől, hogy két részre vágták volna, úgy mint a 7. részt, sokkal több dolgot láthattak volna az emberek a könyvből filmváltozatba, mint anélkül.
2014. máj. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem meg inkább, hogy az utolsók lettek rosszak. Eljutottunk egy mesés varázslótanonc életétől egy maffialeszámolásig. Na igen.
2014. máj. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:

Szerintem nem voltak rosszak,de érdekes,mert nekem is az a véleményem,hogy ez a három rész kevésbé sikerült jól,és a 6.kötet tulajdonképpen egy visszatérés az 1.-2.kötetek megfogalmazásához,stílusához.

Nekem a 6.amúgy is személyes kedvencem! :)

2014. máj. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!