Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek melyik a szörnyűbb...

Szerintetek melyik a szörnyűbb? (árvasággal, Harry Potterrel kapcsolatos, de azok is válaszolhatnak, akik esetleg nem ismerik vagy utálják a HP-t, mert ez a kérdést csak ihlette, lent majd magyarázat)

Figyelt kérdés

Árvaság szempontjából ti melyiket tartjátok rosszabbnak: Harry Potterét vagy Neville Longbottomét.

Ugye azt mindenki tudja, hogy Harry szüleit Voldemort ölte meg.

Aki nem tudná, mi történt Neville szüleivel, annak elmondom (amikor még csak a filmeket láttam, de nem olvastam a könyveket, akkor én sem tudtam). Ők a varázslókórházba (Szt Mungó) kerültek, amikor Neville egy éves volt, mert tönkrement az elméjük épsége (annyi ideig használták rajtuk a Cruciatus átkot). Emiatt nem tudnak normális emberként funkcionálni a társasalomban, a saját gyereküket sem ismerik fel.

Idézet a könyvből róluk:

"A ágyak közti folyosón hálóinges nő csoszogott feléjük. Neville édesanyja

volt – de nem az a pirospozsgás, mosolygós boszorkány, akire Harry a

Főnix Rendjének egykori tagjait ábrázoló csoportképről emlékezett, hanem

egy sovány, beesett arcú, aránytalanul nagy szemű, színtelenre őszült hajú

asszony. Nem akart beszélni – talán nem is tudott – csupán bizonytalanul

felemelte a kezét, Neville felé nyújtva valamit, amit a markában tartott."


Szóval a kérdés lényege az, számotokra mi lenne a rosszabb, úgy felnőni, hogy nem élnek a szüleitek, vagy pedig élnek, de tulajdonképpen olyanok, mint az élőhalottak (Csak megjegyzésként, szerintem az első opció, Harryé a kevésbé rosszabb)?



2014. okt. 13. 10:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
15%
Nahat, hogy te ennyire szeretsz olvasgatni meg elmelkedni is utana a dolgokrol :)
2014. okt. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Aha, de ha a kérdésre válaszolnál, annak jobban örülnék.
2014. okt. 13. 11:02
 3/11 anonim válasza:
100%

Szerintem Neville helyzete azért rosszabb, mert hiába tudja az agyával, hogy a szülei állapota soha nem fog javulni, azért szerintem még reménykedik, így nem tudja eltemetni magában, hanem minden egyes látogatás alkalmával felszakad a seb.


Ezzel szemben Harry állapota végleges. Ő könyebben tudja lezárni és tud továbblépni.


Bár ha már Nevillet és Harryt hoztad fel, szerintem az sem mindegy, hogy Nevillenek van olyan rokona, aki szereti őt.

2014. okt. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
4%
Haaat, ha mar engem kerdezel :) szerintem egyik sem borzaszto, mert egy varazslattal fel lehet tamasztani a szuloket vagy meggyogyitani oket :)
2014. okt. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 909 válasza:
Alapból szerinten Neville helyzete rosszabb, de azért azt is nézni kell, hogy milyen családban nőnek is fel!
2014. okt. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

4-es, sajnos tévedsz, a HP-ban semmilyen varázslattal nem lehet feltámasztani a holtakat (a Feltámasztás Köve is csak az árnyképeiket, szellemeiket hozza vissza, enm az igazi embert, ráadásul megzavarja a holtak nyugalmát). Neville szülei pedig olyan mértékben károsodtak, hogy már nem lehet meggyógyítani őket, csak kórházban ápolni (ne feledd, hogy a fekete mágia, főleg az ilyen erős átkok nagyon erős, maradandó károsodást okoznak, pláne ha sokáig fenntartják őket és ráadásul egyszerre nágy ember).

De a kérdés elején pont írtam, hogy nem a Harry Potteres, varázslós rész a lényeg, hanem a szülők állapota, és hogy ki szerint melyik a rosszabb (főleg a gyereküknek lenni).

2014. okt. 13. 11:23
 7/11 anonim ***** válasza:
8%
Jaj ertelek mar :) Csak lassu a felfogasom lehet engem is megfeketemagiazott valaki :)
2014. okt. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%
Azért azt se kell elfelejteni, hogy Harrynek milyen gyerekkora volt...Nem voltak barátai, normális ruhái, soha nem kapott ajándékot, senki sem szerette, még ennie is alig volt mit...Neville-hez meg bár nem volt túl kedves a nagymamája, de legalább foglalkozott vele. Szóval szerintem ha csak a szüleikkel kapcsolatos dolgot nézzük, úgy tényleg Neville helyzete a nehezebb, viszont ha az egész életüket, akkor szerintem Harrynek volt rosszabb.
2014. okt. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem egyiknek sem könnyű, de Neville helyzete rosszabb. Én még Teddy Remus Lupint, a harmadik árvánkat is sajnálom. Mind hármuk szülei kitűnő boszorkányok és varázslók voltak! Szóval a dobogóm: 3. hely Teddy Lupin. 2. hely Harry Potter. 1. hely Neville Longbottom.
2014. okt. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Neville helyzete rosszabb, de ha számításba vesszünk, hogy a Dursley család milyen, akkor körülbelül egy szinten van a kettő.
2014. okt. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!