Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a véleményetek az előzmény...

Mi a véleményetek az előzmény Star Wars filmekről?

Figyelt kérdés

Én nagy Star Wars rajongó vagyok már nagyon rég óta. Amikor kijöttek az előzmény filmek én úgy éreztem hogy méltó a Star Wars névre. De sokan kritizálják és leszólják őket. Ti szeretitek vagy bánjátok hogy kijöttek?

U.I:Kérlek értelmesen indokoljátok meg a véleményeteket hogy miért szeretitek vagy utáljátok őket.



2015. máj. 31. 18:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Melyekre gondolsz?
2015. jún. 1. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Én nagyon bánom. Nagyon sok benne a cgi és a dialógusok is nagyon elvannak cseszve. Az első két rész nem is szól semmiről csak felvezeti a 3-4-5 részt. Mondjuk a Sith-ek bosszúja nekem nagyon tetszett, csak végén nem kellett volna berakni Vader kiáltását.
2015. jún. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mindenképpen örülök neki, hogy elkészültek a filmek. Azt valószínűleg csak George Lucas tudná megmondani, hogy a fejében mennyire állt össze az előzménytrilógia mondjuk a Baljós árnyak idején. Számomra a legzavaróbbak az arányok: csomó idő megy el hülyeségekre, ugyanakkor Anakin átállása nincs szerintem kellőképpen megindokolva, el is van sietve a dolog. Szerintem az előzménytrilógiát erre kellett volna felfűzni, bemutatni, ahogy egyre gőgösebb lesz, és valóban gonosszá is válik. Számomra nem hihető, hogy egy, a szerelméért kétségbeesetten küzdő fiatalember ilyen szintű torzuláson menjen át. Főleg, hogy nincs is kézzelfogható veszélyben a szerelme. Ez a legnagyobb hiba szerintem. Hogy a CGI, Jar-Jar Bings, stb. milyen volt, az számomra másodlagos. Na jó, azért kitérek erre is. Az volt az érzésem, hogy Lucas nagyon akarta erőltetni az új, még érdekesebb lényeket, meg persze a látványt. A fogatverseny szerintem nem érdekli a kutyát sem, a sok mindenféle lény meg számomra kezdett átmenni Muppets Show-ba - és itt kérek elnézést Jim Hensontól, hogy a nagyszerű sorozatához hasonlítottam akár csak érintőlegesen a Star Wars előzménytrilógia gagyi lényeit!
2015. jún. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem az előzményfilmek nélkül közel sem lenne teljes a saga. Anakin átállása jól van bemutatva. Az első részben ott van Yoda mondata: "A félelem dühöt szül, düh gyűlöletet, a gyűlölet kínt és szenvedést" és Anakin pontosan ezt az utat járja be. Persze vannak hibái a filmeknek, de közel sem annyi mint amennyit a sok agyatlan fikázó akar belemagyarázni. Azzal viszont egyetértek hogy az első két rész a leggyengébb az összes közül, a harmadik viszont szerintem a legjobb, legalábbis az én kedvencem az :)
2015. jún. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen én is úgy gondolom hogy az 1,2 a "leggyengébbek" így csak 9/10, egyébként sokan fikázzák Jar Jar-t de C3PO és R2D2 is ugyanazt csinálta mellesleg nem beszélve az Evokokról akik legyőzik a birodalmat azért az is kicsit gyenge nem?
2015. jún. 1. 15:55
 6/12 anonim válasza:
Persze az eredeti trilógia se tökéletes. Ha nem lenne ewok a Jedi visszatér-ben az lenne a kedvenc részem, de így a Birodalom visszavág. Abba egy hibát látok, hogy nincs rendes befejezése a filmnek.
2015. jún. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A birodalom visszavágnak azért nincs rendes befejezése, mivel átvezető film. Egyébként, azt tartják a legtökéletesebbnek, sőt, valaki egyenesen a történelem legnagyobb filmjének tartja :)
2015. jún. 2. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Tudom nekem is a kedvenc filmem. Nagyon remélem, hogy a hetedik rész is hasonló hangulatú lesz mint a Birodalom visszavág-ban. Az a sötét hangulat nagyon jól áll a Star Wars-nak.
2015. jún. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Én nekem is a Birodalom a kedvenc részem:)
2015. jún. 5. 16:39
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem olyan 7.5 pontos a 10es skálából az előzménytrilógia, kicsit csalódás a régi részekhez képest.

-A baljós árnyakban Liam Neelson alakítása az ami felhozza a filmet, meg esetleg a szenátor alakítása, viszont nekem a kereskedelmi szövetséges történetet abszolút nem jött be, gagyi parázós idióta karakterek, szinte fura is, hogy a nagyúr ilyen alakokkal paktált le, lehetett volna jobb felvezetése is a Sith nagyúr világuralmi tervei kezdetének. Jar jar nem lenne rossz karakter nem gáz ha vannak vicces alakok, a régi részekben is voltak de amikor 100.jára is bénázik és murisra próbálják venni minden bénázását látszott, hogy iszonyat a gyerekekre mentek rá ami nagy hiba volt.

-A klónok támadása már komolyabb film volt ráadásul krimis lett ami nem volt rossz, viszont sok érdemi dolog nem történik benne, és csak a végén kapunk egy kis háborút, annak is csak a felvezetését

-A sithek bosszújában az nem tetszett, hogy rögtön a háború végével kezdődik, hol van a nagy háború amiről Obi Wan mesélt? :) Értem én, hogy nem fér bele az időbe, de akkor ebből csináltak volna 2 filmet, lett volna az 1. része a háború, 2. része pedig a vége és a birodalom megszületése. Ez a rész tetszett a legjobban, de vannak nagy hibái is, pl, Anakin átálása a sötét oldalra olyan hirtelen végbezajlott, hogy egyik pillanatban hű jedi volt a másikban meg már gyerekeket ölt, azt nem kellett volna mutatni, és nem a gyerekek miatt hanem a hitelesség megőrzése miatt, elég lett volna ha a klónok végeznek velük, Anakin meg megölt volna pár érettebb jedit.

Egy nagy pozitívum van a filmben, az pedig az uralkodó, zseniálisan viszi végbe a köztársaság lezüllesztését és a birodalom megalapítását, igazi sötét gonosz karakter és a színészi munkája elismerésre méltó. Obi Wan színésze még említésre méltó, nagyon jól alakít, hitelesen alakítja a bölcs de egyben elfogadó jedi mestert aki egyszerre hű a jedi rendhez de Anakin problémáit is megértette egy darabig.

2015. aug. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!