Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a véleményetek az előzmény...

Mi a véleményetek az előzmény Star Wars filmekről?

Figyelt kérdés

Én nagy Star Wars rajongó vagyok már nagyon rég óta. Amikor kijöttek az előzmény filmek én úgy éreztem hogy méltó a Star Wars névre. De sokan kritizálják és leszólják őket. Ti szeretitek vagy bánjátok hogy kijöttek?

U.I:Kérlek értelmesen indokoljátok meg a véleményeteket hogy miért szeretitek vagy utáljátok őket.



2015. máj. 31. 18:03
1 2
 11/12 anonim válasza:
65%
Szerintem az előzmény filmek zseniálisak. Ha valakinek van némi érzéke a hatalmi elméletekhez, a politikához, a pszichológiához és van érzelmi intelligenciája, annak a napnál világosabb Vader létrejötte. Szerintem pont ez benne a jó: nem szájbarágós, kicsit gondolkodni kell a nézőnek, cserébe nem terheli agyon a sztorit Vader kialakulásának lelki vonatkozásaival. Pont annyit mutat ami ahhoz elég, h egy értelmes néző leszedje a lényeget, egyébként meg hagy teret másnak is. A színészi alakítások kifejezetten jók, a látványvilág szép, és van benne azért humor is. Az első rész meg szép h a gyerekekhez is szól, hiszen ebben a részben a főszereplő is gyerek! De ennek ellenére sokkal komlyabb és már akkor többet tudott, mint a legtöbb felnőtt! Szerintem épp h a 4, 5, 6 részekben van sokkal több logikai bukfenc, Mark Hamillt pedig Luke-ként egyszerűen nem veszi be a gyomrom...
2015. nov. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Hát, lekötni lekötnek, el lehet rajtuk szórakozni, és a 3. rész többnyire kifejezetten tetszik. A másik kettőben is vannak pozitívumok, de nem túl sok.


A zenéjük jó, van bennük pár emlékezetes karakter, az új bolygók, az idegen fajok, az egész világuk igen kreatívak és érdekesek. De ezt ellensúlyozza a sokszor érdektelen történet, az irritáló vagy teljesen értékelhetetlen szereplők és viszonyaik, a nevetségesen elavult, mű érzésű számítógépes grafika, az alakítások java, a "mellékgonoszok" folyamatos lecserélése, a paródiaszerűen agyonkoreografált fénykardparádék, az érzelemmentes akciójelenetek, a történeti ellentmondások tömkelege, az Erő de-misztifikálása, Yoda karakterének kifordítása, az eredeti szereplők felesleges visszatérése, az iszonyatosan béna szerelmi szál, a komolyan vehetetlen szövegek, a sok politizálás, a gyerekek megnevettetésére szánt kínos poénok tömkelege, és még lehetne sorolni. Igazából újat én sem tudok mondani a trilógiáról, mert amióta kijött az első rész, azóta folyamatosan szapulják mind a filmeket, mind Lucast, és ez nyilván nem véletlen.


Lucas túl nagy hatalmat kapott. Az eredeti filmek felől több ember döntött, javítgatták a forgatókönyvet, segítettek a vágásban, visszafogták Lucas őrültségeit. Itt viszont nem volt Lucasnak kivel ütköztetnie az ötleteit, hanem helyette bólogató Jancsikkal vette körül magát. Egészen bizarr és kínos élmény megnézni a színfalak mögötti felvételeket és olvasni Lucas megnyilvánulásait, mert látni a stábtagok arcán az értetlenséget és döbbenetet, valahányszor bedobott valami hülye ötletet. De persze nem mertek felszólalni ellene, különben repültek volna.


Annyi pozitívuma van még a filmeknek, hogy rengeteg netes mémet szültek, szóval legalább e tekintetben megnevettetnek.

2015. nov. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!