Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mit gondoltok a Star Wars:Ébre...

Mit gondoltok a Star Wars:Ébredő erő c. filmről?

Figyelt kérdés
2016. jan. 3. 16:25
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

Szar.


Egyszer már láttuk, csak akkor jobb volt.

2016. jan. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
45%
Szerintem jó lett! Csak a moziba olyan k#rva kényelmetlen volt a fotel :@
2016. jan. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem tetszett, nem unatkoztam rajta egyaltalan, vegig porgott a cselekmeny, adta a feeling-et, szerethetoek voltak az uj karakterek, a regieket pedig jo volt ujra latni.
2016. jan. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Tetszett, csak egy csalódás volt. Han Solo és Leia fiát hááááát nagyon nem ilyen, lapátfogú tiniPiton-nak kellett volna játszania.
2016. jan. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 lili133 válasza:
100%
Szerintem a hangulat és a látványosságok megvoltak benne, de jobban is megcsinálhatták volna..jó csattanó volt benne az a halál( nem spoilerezek)és szerintem jó a főgonosz karaktere is, de többet vártam ettől a filmtől..remelem azért a 8. és a 9. jobb lesz:)
2016. jan. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Közvetlenül azután, hogy megnéztem, oda meg vissza voltam a filmtől, nagyon imádtam. Aztán 1-2 nappal később, mikor leülepedett az egész és eltűnt a szemem elöl a rózsaszín köd, találtam benne azért néhány dolgot, ami nem jött be.

SPOILER!!!

Amik tetszettek:

- Fin karakterében pozitívan csalódtam, pedig az előzetesek alapján nekem nagyon irritáló volt az arca xD

- a légi csatajelenetek nagyon lazák voltak (jó értelemben), kedvencem a Jakkun lezajló kergetőzés a Millenium Falconnal

- a légi csaták nagy része a bolygó légkörében zajlott a felszín felett. Nekem bejött ez az újítás, ilyet ugyanis eddig nem igen láthattunk. Az előző hat film csak űrcsatákat mutatott be, ha jól emlékszem

- szintén tetszett az az újítás, hogy a film végi fénykardpárbaj immár nem egy futurisztikus környezetben zajlott, hanem egy sötét, havas erdőben

- a film poénvilága bejött, BB8 lángnyelves poénján például szakadtam a nevetéstől

- bár eleinte idegennek tűnt, de tetszik, hogy Kylo Ren nem egy kifejlett karakter (mint Vader volt a régi trilógia elején), hanem egy tanítás alatt lévő harcos, akit még nem nyelt el teljesen a Sötét Oldal

- Kylonak az a jelenete, mikor a film elején megállítja a lézersugarat és úgy hagyja, szerintem iszonyat cool volt!

- a rohamosztagosok most már láthatóan közelharci kiképzést is kapnak


Amik nem tetszettek:

- a túlzott nosztalgiafaktor. Van ahol jól működik, van ahol kevésbé. A régi szereplők nagy részét például kifejezetten ügyesen szőtték bele a sztoriba, kivéve Thiripio és Artut. Az ő jelenlétük nekem nagyon izzadtságszagúnak hatott, C3PO-nak eleve semmi szerepe nem volt, csak jó szokása szerint sopánkodott pár mondatot. Artu jelenlétére azért szolgáltattak egy leheletnyi indokot, de nekem az sem volt túl erős, egy kis kreativitással az ő funkcióját is átháríthatták volna valaki, vagy valami másra.

Arról az OKJ-s Halálcsillagról meg ne is beszéljünk! Annyira érződött, hogy csak azért van beletéve a filmbe, hogy a régi trilógia rajongóinak legyen még egy kis orgazmusa. Bármennyire is nagynak meg veszélyesnek volt beállítva, én totál nem éreztem a súlyát, annál a jelenetnél is csak a vállamat vonogattam, mikor elpusztítottak vele egy bolygót.

- a Kylo-t játszó színész valami borzalom. Azt sejtettem, hogy maszk nélkül már nem lesz olyan vagány a karakter, de erre a Tesco gazdaságos Pitonra még én se voltam felkészülve! Egy karakánabb kiállású színészt is castingolhattak volna a szerepre.

- a női rohamosztagos. Önmagában nincs azzal bajom, hogy vannak női rohamosztagosok is, de ha már a filmkészítők csináltak egy olyan menő, sötétebb színű rohamosztagos verziót, miért pont őt kellett megtenni nővé??? Ez nekem nagy csalódás volt.

- Mark Hamill szerepeltetését el kellet volna titkolni, egészen a film mozikba kerüléséig. Úgy talán még meg is lepődtem volna az utolsó jeleneten, így viszont végig azt vártam, hogy mikor bukkan már fel Luke??? Ja, hogy az utolsó fél percben? Hát kössz...

- a cselekményt ért kritikák jogosak, ez valóban az Új remény felújított változata volt

- tetszett, hogy szerepeltettek új bolygókat a történetben, az viszont nem, hogy ezek az új bolygók elég jellemtelenek lettek. Mind a régi, mind pedig az új trilógiában a bolygóknak volt egy fő meghatározó tulajdonsága (pl: Tatuin=homokos, Kamino=esős, Coruscant=metropolisz), itt viszont...

A Jakkura eleve azt hittem még az elején, hogy ez a Tatuin akarna lenni, nem értem miért kellett lekopizni a homokos környezetet. Akkor már inkább tényleg értelmesebb lett volna, ha a Tatuint teszik be helyette. A többi bolygóra pedig konkrétan már nem is emlékszem.


Mindent hibája ellenére, nekem tetszett a film és várom a folytatást. Remélem az nagyobbat fog ütni, ez nekem még túlságosan a nosztalgiázásról szólt.

22/F

2016. jan. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Előző nagyon jól összeszedte a gondolataimat.

Én még hozzátenném, hogy az előzmény trilógiában nagyon f@$z@ fénykard párbajok voltak, ebben nem volt, bár ez betudható annak, hogy még tanulók voltak az Ébredő erőben.

A másik meg maga BB8 volt, amiről szerintem ordít, hogy a gyerekek miatt tették be, egy idő után rohadtul irritált.

Végül is tetszett a film. A baljós és klónos részeknél jobb. Várom a folytatásokat.

2016. júl. 23. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez a két videó nagyjából összefoglalja, mit gondolok erről a filmről:

https://www.youtube.com/watch?v=2xNr_5gQIwQ

és

https://www.youtube.com/watch?v=o2Jl_4yiggM

2016. dec. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!