Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Megéri elolvasni a Trónok harcát?

Megéri elolvasni a Trónok harcát?

Figyelt kérdés
A sorozatot nagyon szeretem, ezért gondolkodom rajta, hogy elkezdem könyvben is. Szerintetek? Mennyiben más, mint a sorozat?
2017. jún. 25. 13:14
 1/5 Talaiszrhea ***** válasza:

Én először a sorozatot láttam és utánna kezdtem el a könyvet. Nem olvastam végig.

A könyvben számomra nagyon sok volt az unalmas jelenet, viszont az biztos, hogy a szereplőket és a történetet sokkal jobban leírja. Van olyan, hogy a sorozat teljesen eltért egy egy karakter sorsától.

Annyit tudok mondani, hogy kezdj bele, aztán majd meglátod! :)

2017. jún. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Mennyiben más, mint a sorozat?"

Ez inkább fordítva teendő fel, mivel a könyvek alapján készül a sorozat.


Az 1. évad még viszonylag hozta a könyv történetét, de minél több évad készül(t), annál több az eltérés a könyvekhez képest, de pl. már az 1. évad 1. részének legelső jelenete is máshogy volt a könyvben.

Tehát nagyon sok eltérés van. Erre azt a hasonlatot szoktam felhozni, hogy ha a könyvek története egy jéghegy, akkor a sorozat csak az apró csúcsa.

A sorozatban nagyon sok dolog le van egyszerűsítve, meg van változtatva, ki van hagyva, szerepek vannak összevonva, olyan dolgokat találtak ki bele, amik a könyvben nincsenek benne, és a könyvbeli karaktereknek szerintem az 5%-a sincs benne a sorozatban. Illetve az is megjegyzendő, hogy a könyvekben sokkal jobban megismered a karaktereket, mivel nagyon sok monológ van. Plusz a jóslatok, próféciák, látomások túlnyomó részét is kihagyták a sorozatból.

Pl. a Martell házból a sorozatba nem rakták bele Doran idősebb gyerekeit, Ariannét és Quentynt, és a könyvben nem is mészárolták le őket Oberyn lányai. Jon Snow sorsa még nem derült ki. Kings Landingben/Királyvárban is más volt a történet, Cersei még most készül a tárgyalására. Brienne, Jaime, Bronn, Beric, Barristan Selmy, Jorah, Sansa stb. története teljesen más a könyvben és a sorozatban. A sorozatban korábban összevonták Tywin és Roose szerepét, amit Tywin kapott meg. És lehetne még sorolni napokig.


A lényeg, hogy a sorozat a nyomába se ér a könyveknek.

2017. jún. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én előbb olvastam a könyvet és utána néztem meg a sorozatot és a könyv jobban tetszett. A sorozat első 4 évada kb ugyanazokat az eseményeket dolgozza fel, nem nagyon van eltérés, onnantól viszont egyre jobban elkezdtek eltérni, a legutolsó évad meg már könyv nélkül készült, ugyanis a sorozat előrébb jár már mit a könyvek. A sorozat is jó, bár szerintem a 4.től sok ponton eléggé csökkent a színvonal, annak ellenére hogy voltak nagyon király részek is, de a könyv egyszerűen zseniális. Ezt akkor érted igazán meg, ha elolvasod, szóval szerintem kezd el, aztán legfeljebb nem tetszik. Egy próbát mindenképp megér:)
2017. jún. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én előbb a sorozatot néztem, de csak a második évadig, akkor kezdtem el olvasni, ami jobban bejött. A sorozattal nekem az a bajom, hogy számos karakter gyengébb, hiteltelenebb mint a könyvekben, a színészi alakítás is vegyes. A könyv sokkal részletesebb, jobban ki vannak fejtve a dolgok, sokkal több mindent megtudunk a világról stb. De az is tény, hogy Martin szeret "elkalandozni", belemerülni akár apróbb részletekbe is, ami időnként tud kicsit fárasztó is lenni. Ezzel együtt is egyértelműen jobban bejött a könyv.
2017. jún. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Naná, hogy megéri elolvasni a könyveket, ha szereted a sorozatot és szeretnél jobban belemerülni a dolgokba, megismerni a szereplőket, vagy akár Westeros világát, akkor mindenképp ajánlom. Az olvasása nem nehéz, és az "elkalandozások" sem unalmasak, inkább olyan információkkal szolgáltatnak, amelyek segítenek jobban megértetni az eseményeket.
2017. jún. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!