Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Csak én nem értem ezeket a...

Csak én nem értem ezeket a Trónok harca új évadjában?

Figyelt kérdés

1. Hogy lett ekkora flottája Euronnak? Az előző évadban elvileg az összes Greyjoy hajót elvitték Yaráé + a Vas-szigeteken nem terem semmi, tehát nincs fa + túl kevés idő telt el azóta.


2. Havas Jon miért izmozik Kisujjal? Az egyik legerősebb szövetségese. Oké, van oka haragudnia rá, pont ő papol arról, hogy minden erőre szüksége van, erre fojtogatja a völgy seregének vezérét.



2017. júl. 26. 21:50
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Előző:

Nem hinném, hogy Sansa sztorizgatott az élményeiről Havassal :D Mostanában nem az 'elpanaszolom az én hőn szeretett féltestvér-bátyámnak, hogy a cselszövőmentorom inzultált és átvert' taktikát nyomatja. Magyarán nem annyira puszipajtások, hogy emiatt lemondjon a Kisujjt jelentő intrikai előnyszerveréről.

Amúgy meg a Vasflotta javarészt saját építésű hajókból áll (fentebb említettem, hogy a szigeteken van fa), de valóban benne van, hogy akció közben, ha van rá mód, elfoglalják az útba eső hajókat. (a sorozatban mondjuk pont nem)

Azt meg nem emlékszem, hogy említették volna, mennyi hajóból áll a flotta, de javíts ki , ha tévedek.

Már az is lódítás volt, hogy 100-at Theon-ék elhoztak, a könyvben kb. ennyiből áll maga a teljes flotta. Szóval az élelem szerintem megoldható.

2017. júl. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 bútylubátya ***** válasza:

Nem, a könyvben a Vasflotta volt eredetileg 100 fős, és Victarion 93 hajóval kelt útra.

Euronnak ennél is több hajója maradt (legalábbis a könyvben), csak azok jórészt fosztogató, portyázó hajók, illetve halászbárkák voltak: kevésbé felszereltek, kevesebb emberrel, kisebb mérettel. Vagyis élelmezésük megoldható volt. Persze az 1000 hajó még így is túlzás...

2017. júl. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Nem, kb. 100 hajó, nem fő. Victarion a teljes flottát vitte. Ami Euronnál maradt, az nem a Vasflotta.

1000? A sorozatban ennyit mondtak?

2017. júl. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 bútylubátya ***** válasza:

Nem, de nagyságrendileg ennyinek tűnt, és különböző "elemzésekben" (videókban) is ennyire saccolták.


Úgy értettem, hogy Euronnál is maradtak bőven hajók, csak azok nem hadihajók voltak, nem szabályos tengeri csatára tervezték őket.

2017. júl. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Igen, így már értem :)
2017. júl. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Nem az összes hajót lopták el. Meg Euronnak amúgy is volt egy flottája mert csak nem 1 hajóval mászkált 20 évig?

Csak Pykeon nincs fa, a többi szigeten van. De amúgy nagyon nehéz lenne elképzelni hogy Westeros nyugati részére mentek fáért? Kisujj engem is nagyon zavar, de nem ő Jon legerősebb szövetségese, hanem a Völgy lovagjai. Kisujj Robyn régense így ő vezeti a sereget de a Völgy urai utálják Kisujjat, főleg Yohn Royce szóval nem is értem hogy miért nem ölik meg? Robyn amúgy is egy fogyatékos gyenge gyerek aki kb. 400km-re van tőlük nem mintha bármit is tudna csinálni.

2017. júl. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

16


Hát Kisujj messze érdekesebb karakter, mint Havaska.

2017. júl. 30. 18:47
 18/21 bútylubátya ***** válasza:

1. Euron gondolom zsákmányolt csomó hajót portyázásai során, és biztos van egy "titkos barlang", vagy egy hely, ahol tárolja ezeket. Ráadásul fát lehet venni is... ám még így is túlzás az ami történt, de a legnagyobb baromság az, hogy Yara/Asha csak úgy el tudott szelelni a Vasflottával.


Meg hogy (legalábbis a könyvben) olvashatunk arról, hogy a Vasflotta egy hadiflotta, képzett tengerészekkel, aztán Euron simán megtámadta őket az éj leple alatt. :)

2017. aug. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 bútylubátya ***** válasza:

Havas Jon tényleg nagyon nagy baromságot csinált itt szerintem. Eddig Kisujj pozitívan viszonyult hozzá, megpróbált segíteni neki, erre Jon egyetlen megjegyzés hatására nekiesett.


Tényleg olyan nehéz lett volna köszönetet mondani Kisujjnak, aki megmentette a fattyak csatáját Jon számára (egy olyan csatában, ahol Jonnak minden valószínűség szerint meg kellett volna halnia).


Úgy imádtam volna, ha a fattyak csatájában Ramsey Rickon helyett a felé futó Jonba eresztette volna bele első nyílvesszőjét, és a másodikkal Rickonnal végez...


Bár el kell ismerni, Kisujj jelentősége mintha eltűnt volna az elmúlt 2 évadban, már nem lép feljebb azon a bizonyos létrán, helyette hülyeségeket csinál. Tehát a sorozat az elmúlt 2 évadban eléggé "lefokozta" jól felépített karakterét.

2017. aug. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Nem, a Vasflotta nem hadiflotta hanem hosszúhajókból áll amik gyorsak és harcra alkalmatlanok. Euron hajói viszont háborúra lettek építve és tele vannak katapultokkal. Ha pedig láttad a 3. részt ott láthatod a Csend kib*szott nagy a többi hajóhoz kepest.
2017. aug. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!