Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogyan bírtátok elviselni a...

Gags kérdése:

Hogyan bírtátok elviselni a Tully ház tagjait?

Figyelt kérdés

Nem tudom mennyit vittek vászonra, de a könyvben nála nagyobb antikrisztust el sem bírok képzelni. Elég csak arra gondolnom mennyire arrogáns módon kezeli Caitlyn a fattyúkat (bár Jon jobban hasonlít az apjára mint Aryát leszámítva bármelyik gyermeke...) de mégis a nővére gyúlöltette meg velem az egész házat, aki szerintem az Arryn ház pusztulását hozza el a girhes kölykével és kérök felé irányuló kéretésével (a legmélyebb pont vele kapcsolatban az volt amit a törpével tett, én imádom az Ördögfiókát).

Bár az első könyv közepénél tartok, nem tudom meddig tudják még túlozni ezt, ti hogyan vélekedtek az említett nővérekről és magáról a házról?



2017. szept. 8. 10:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ha megtudod mit csinált Lysával az apja, akkor majd jobban megérted, hogy a karakter is miért olyan, amilyen.


Csak azért, mert nem szeretik az általad kedvelt karaktereket, még nem rossz emberek feltétlenül.

Cat félelme Jonnal kapcsolatban pl. nem alaptalan, mert a fattyúk a történetben gyakran a törvényes örökösök életére törnek. Cat a saját gyerekei életét félti, ezért könnyű őt utálnia.

Lysa meg szerelmes Petyrbe, de Hoster Tully hozzáadta valami nagyapja korú, büdös emberhez, hogy szüljön neki gyereket. A Petyrtől fogantat meg elvetéltette vele.

Teljesen beleőrült az egészbe.


A házról sehogy nem vélekedek, mert az változó, hogy kik alkotják a családot.

2017. szept. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Caitlyn rögeszméje a fattyak, úton a Sas fészekhez még a kedves inas leányra is fintorgott mert fattyú volt :D (Szikla) Jon peddig sohasem voltak trónszerzési szándékai, de ha lettek is volna a törvény megköti a kezét. Vagy nem emlékszel az Aryával folytatott beszélgetésre? "Nekem kijár a kard, de a címer nem.""Neked kijár a címer, de a kard nem."
2017. szept. 8. 13:04
 3/16 anonim ***** válasza:

Attól még nem csak az ilyen viselkedés jellemző a fattyúkra. Cat nem gondolatolvasó, nem lát bele Jon fejébe, hogy tényleg mit gondol.

Lásd később majd Ramsay esetében...aki megmérgezi a saját törvényes testvérét, Domericet. stb.


Meg ő a becsület megszállotja, a fattyúk meg a házasságon kívüli szex, a hűtlenség gyümölcsei, szóval lehet róla véleménye. De nem emlékszek, hogy riged lett volna Myával.

2017. szept. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Mondod ezt egy olyan világban ahol minden sarkon virágzik egy kupleráj, ahol a lakoma szerves részét képezik, és ahol a rendezvényekre vándorolnak a szajhák, ha nagy az erszényed szűzet is kerítenek. Nem utolsó sorban ahol maga a király számtalan fattyúval bír :D
2017. szept. 8. 14:40
 5/16 anonim ***** válasza:

Mya a király (Robert) fattya, a legidősebb.

Attól még, hogy léteznek, nem elfogadott dolog mindenkinél.

Főleg Catnél, aki úgy érzi, hogy becsapták és megalázták vele. Szerintem te sem ürölnél, ha a házastársad beállítana valami idegen kölykével, hogy nesze, mostantól mi neveljük, mert megcsaltalak.

2017. szept. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

*Mellesleg a királynál sem nézi jó szemmel Cersei a fattyúkat. Ha még az első könyvnél vagy, akkor várd ki, hogy mi lesz a sorsuk azoknak a fattyúknak Robert halála után, amikor már Cersei lesz hatolmon.

Cat ahhoz képest szerető anyja volt Jonnak.

2017. szept. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Catelyn rámenős nőszemély, de azért utálni elég meredek. Az elején valóban elég nyers, és nagyon bután viselkedik Jonnal, mikor szerencsétlen arról sem tehet, hogy a világon van (pl mikor odaveti, hogy neki kellett volna kizuhannia a toronyból). De alapvetően meg lehet ezt érteni: Ned azzal, hogy hazavitt egy "fattyat", totálisan megalázta, ráadásul a saját gyerekeikkel együtt nevelte fel, hasonlóan kényelmes életet biztosított neki, mint a törvényes kölyköknek, miközben ez nem jár ki a fattyaknak abban a világban. Az meg csak simán az emberi rossz természet, ahogy a Jon iránti ellenszenvét kivetíti egy másik fattyúra, mivel az akaratlanul is eszébe juttatja Jont és így a saját szégyenét. De nem gondolnám, hogy komolyan aggódna amiatt, hogy Jon egyszer majd Robb hatalmát fogja fenyegetni.

Ezek mellett pedig bátor, igazságos, és brutál mód szereti a gyerekeit, nagybetűs anya, aki e mellé nem hülye. Szerintem teljesen rendben van a karaktere, de ahogy haladsz majd előre szerintem te is meg fogod kedvelni.


Edmure egy szerencsétlen balfsz aki nagyon bizonyítani akar mindenkinek lépten-nyomon. Jó szándékú de forrófejű, akire túl nagy a kabát (Riverrun irányítása meg a hadviselés egyszerre).


Lysa egy megkeseredett perszóna, ő nekem is végig ellenszenves volt. De neki is megvan a saját személyes tragédiája: nem mehetett hozzá ahhoz, akit szeretett, ehelyett pusztán politikai célból (meg más miatt is khm..) hozzáadták egy majd' 50 évvel idősebb csávóhoz, sorban elvetélt és halott gyerekeket szült, mire a végén kiszenvedte Sweetrobint. Szóval valamilyen szinten érthető, hogy megborult a nő, de attól még rohadtul idegesítő :D


Összességében nekem nincs bajom a Tully-kkal, vannak sokkal elbszottabb családok is a történetben.

2017. szept. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
51%

nekem csak a tv soriban tűnt fel,hogy a szereplőgárda legrosszabb castingja volt caitlyn,mert a könyv szerint egy 35-37 körüli viszonylag szép nő.

a soriban meg egy 55 körüli idősödő ráncos nő.

szóval nagyon öreg volt a szerephez és ned-hez is.

2017. szept. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A könyvekben Ned is 30-as férfi, szóval a sorozatban ennyi erővel ő is öreg volt...ahogy mindenki más is.
2017. szept. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem nézem a sorozatot, de mivel lassan befejezem az első könyvet azt is elmondhatom hogy Cat miatt alakult ki a kutyaszorító helyzet. Ha nem rabolja el kislányos felindulás miatt a királynő öccsét a Lannisterek nem kezdenek el hadakat gyűjteni a megsértett büszkeségük miatt. + ha Cat idióta lánya nem sírja el magát a királynénak hogy Ned hazaküldi őket, talán nem ütnek rajta Neden és nem kaszabolják le a személyzetét egytől egyig
2017. szept. 10. 12:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!