Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Újítottak már bármit is a...

Újítottak már bármit is a Star Wars előzmény trilógián?

Figyelt kérdés
Csak mert Lucas az eredeti trilógiát régóta foltozgatja. Szóval volt már újított verzió az előzményekből?
2017. dec. 7. 18:13
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Én rendszeresen figyelem a Star Wars filmeket, de nem tudok róla, hogy az előzménytrilógiával történt bármi módosítás. A régin azért foltozgatott, mert a technika még nem volt ott, ahol kellett volna lennie. A Jurassic park megjelenése viszont már magával hozta a CG-t, amivel elképzelhetetlen lények is megalkothatók számítógéppel. Mivel az előzménytrilógia 1999-es kiadású, abban már benne volt minden, amit szeretett volna úgy, ahogy szerette volna. Ez az én véleményem, nem tudok erről hivatalos álláspontot.
2017. dec. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A baljós árnyakon készült néhány apróbb módosítás. Pl Ott még Yoda báb volt eredetileg, valamelyik újabb verzióban pedig már digitális. Plusz lehet hogy felvettek még egy két kisebb vágóképet, javítottak a látványon, effekteken, igazából apróbb módosításokat végeztek. Lucas nem bírta ki, hogy ne túrjon bele ebbe is :D
2017. dec. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Sok kisebb módosítás történt mindháromban, feljavítottak néhány effektet, új mondatokat iktattak a szövegbe, és itt-ott beraktak pár másodpercnyi anyagot olyan jelenetekből, amiket eredetileg kivágtak. De egyik sem változtatta meg a filmeket annyira, mint a klasszikus trilógiát ért felújítások. A legfeltűnőbb a már említett csere a Yoda bábról a számítógépes Yodára.
2017. dec. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
19%

1


Azért ez nem teljesen igaz. Lucas nem csak az effekteken javított, hanem beletett egy csomó felesleges cuccot, ott van például a VI. rész végén a "NE!", ami tönkre vágja az egész jelenetet, vagy a Hayden-szellem, ami megint csak röhejes és ballépés volt.

2017. dec. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

"VI. rész végén a "NE!", ami tönkre vágja az egész jelenetet"


Ugyan miért?

2017. dec. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
32%

5


Mert az egész tré lesz tőle, gagyi, teátrális, ízléstelen stb.

Rám az a jelenet (az önfeláldozás) régen olyan szinten hatott rám, hogy majd elbőgtem magam férfi létemre tőle, most meg nézek, mint a birka, hogy mi a f* sz van???!!!

2017. dec. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

"Mert az egész tré lesz tőle, gagyi, teátrális, ízléstelen stb."


Ez nem érv, csak fikázás

2017. dec. 10. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%
Yodán kivül szerintem nem változtatott rajta.
2017. dec. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Lucas újításokat végzett az eredeti trilógián 1997-ben, 2004-ben és 2011-ben. Azonban 2012-ben eladta a jogokat a Disneynek, tehát nincs joga többször "tökéletesíteni" ezeket a filmeket. Ha még nála lennének a jogok, valószínűleg 2018-ban jönne az újabb felújítás. :D


A Baljós árnyakba biztosan belenyúlt Lucas. Ahogy előttem is írták, a báb Yodát CGI-ra cserélte, valamint beletett a filmbe pár olyan képkockát, amelyet az első végleges változatból kivágott. Azt nem tudom, hogy A klónok támadásán és A Sith-ek bosszúján újított-e. Valaki írta előttem, hogy igen, biztos igaza van.


Egy kicsit kitérek A Jedi visszatér végén hallható Vader-féle "No!" felkiáltásra. Ezzel a módosítással szerintem azért tették tönkre a jelenetet, mert a nézőnek van ideje felkészülni. Tudja a néző, hogy Darth Vader tenni fog valamit. Az eredeti és az 1997-es változatban még az volt, hogy Vader gondol egyet, és lehajítja az Uralkodót a mélységbe. Szerintem ez sokkal jobban működött.

2017. dec. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"mert a nézőnek van ideje felkészülni"


Semmivel nincs több idő :D közvetlen a lehajítás előtt hangzik el a NE!

2017. dec. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!