Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Harry Potter kérdések (? )

Harry Potter kérdések (? )

Figyelt kérdés

1. Harryt nyaranként miért nem keresi Voldemort?

2. Az 5. részbe Harry, Ron apjáról álmodik, hogy megtámadja a kígyó. Van az álmába 2 képkocka egy lámpáról meg egy vörösen izzó napról. Ezek mit jelentenek?

3. A 4. részben Krum meg van átkozva a labirintusba, ezért nem a serleget keresi hanem a többieket, hogy kiiktassa őket. De mikor magához tér emlékszik mindenre? Elég hülyén csinálták meg, a labirintusba mindenkit megtámad, de amikor már visszatérnek az iskolába Harryék a temető után, ő is csak ott áll. Semmi utalás, hogy mi történt vele. Lényegtelen kérdések, csak szeretném érteni. Sajnos előbb láttam a filmeket. Most akarom a könyveket olvasni. Az első kettőt már kiolvastam. Ugye azok majd részletesebben leírják ezeket?

Ha valaki tudja a 3 kérdésre a választ, előre is köszönöm.:)



2018. máj. 7. 15:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1. A Vernon - mármint Evans -házban Harry érinthetetlen, a 17 életéve betöltéséig nem nyúlhat hozzá Voldemort.


Dumbledore mondja is, hogy mindaddig, míg a házat otthonának tekinti - bármennyire is gyűlöl ott élni -, addig Vold. nem bánthatja, és EZÉRT kell mindig ott lennie nyaranta.


2. szerintem nem sok jelentése van


3. az Imperius átoknak pont az a lényege, hogy egyfajta "géppé" válsz, és teszed vakon, amit mondanak úgy, hogy mellette fogalmad nincs róla

2018. máj. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

1.: Előző válaszoló jól leírta.

2.: Napról a könyvben nem volt szó, ott arra helyeződött a hangsúly, hogy Harry Naginiként élte át az álmot, és ahogy körülnézett, fényeket is látott. Max erre tudok gondolni.

3.: Elvileg nem emlékszik Krum a történtekre, csak elmesélték neki. Vagyis a könyvben Barty Kupor elmeséli, hogy mit tett, és utána már csak annyi van, hogy Krum a többiekkel ül, és fél a következményektől. Aztán persze nem lesz semmi bütetés, és elbúcsúzik mindenkitől.

2018. máj. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
30%
Azért ez nem olyan egyértelmű, hiszen nyáron is eltávolodik a háztól, kint van az utcán. Ugyanúgy, mint ahogy tanév közben is eltávolodik, csak akkor Roxfortban van.
2018. máj. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem értem hogy mesélheti el Krumnak Barty Kupor a történteket ,mert akkor ő már meghalt.

Bocsi rég olvastam a könyvet szóval lehet hülyeséget írtam..

Vagy akkor most hogy van ez? Ki mondta el Krumnak hogy miket csinalt? 🙄🙄🙄

2018. júl. 2. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!