Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Harry Potter filmek forgatók...

A Harry Potter filmek forgatókönyvét miért nem J. K. Rowling írta?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy J.K. Rowling nem könyvíró, és nem forgatókönyvíró.. De kíváncsi vagyok erre.

2018. szept. 8. 16:46
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
91%
Nem kisfiam, Jack Thorne vitte színre.
2018. szept. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
De J.K.Rowling írta :)
2018. szept. 8. 19:34
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan. De az nem forgatókönyv...
2018. szept. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
91%

Abba a veszekedésbe nem szállnék bele, hogy a kameraállásokat ki írja bele a forgatókönyvbe, mert elképzelésem sincs.

De azt tudom, hogy nagyon ritka, hogy az író a forgatókönyvírója a saját könyve adaptációjának. Ha részt is vesz benne, akkor is inkább kollaborációban, nem egyedül. Mert a regény íráshoz teljesen más tudás kell. A forgatókönyvnek sokkal rövidebbek, sokkal szorosabban kell követni egy rendszert. Akik regényeket írnak, azok gyakran szeretik a "szárnyaló fantáziát", és nem szeretik ha ennyire korlátozzák őket. Hollywoodban megvannak a szabályok, hogy az 5-8. oldalak között kell történnie ennek, stb. Egy filmnek nagyon fontos hogy meglegyen a ritmusa, míg egy könyvnél az olvasó határozza meg a ritmust. Meg egy film nem lehet 14 óra hosszú, egy könyv meg addig nyúlhat, amíg kedve van. Meg persze az is igaz, hogy a forgatókönyvíró tudja, hogy mit lehet praktikusan jól lefilmezni. Stb. Szóval más jellegű folyamat a kettő.

2018. szept. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
91%
A kérdezőnek van egy elképzelése. Ehhez ragaszkodik. Nem érdekli másik megközelítés. Itt a vége a topiknak.
2018. szept. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert, amikor még a HP filmek kijöttek az író még javában a regénye írásával volt elfoglalva. (valahol a 4-5. kötetnél tartott) Szóval szerintem jobban foglalkoztatta, hogy mi legyen a HP lezárása, mint hogy mi van a filmekkel, amiket a be sem fejezett regénysorozatából készítenek éppen.

A Legendás állatoknak gondolom, azért ő a forgatókönyvírója, mert 1. a nevével fémjelzett forgatókönyv jobban vonzza a nézőket + mutatja, hogy az író fejéből kipattant, eredeti, hivatalos előzménytörténet, 2. mert eltelt 10 év a HP befejezése óta, tehát az írónak most rengeteg szabad ideje van + ennyi idő alatt, volt ideje utána járni, hogy egyáltalán hogyan kell forgatókönyvet írni. (Gondolom pl. az is segítségére volt, amikor részt vett az Elátkozott gyermek ("8. kötet" színházi darab) megírásában)

Egyébként ne hidd, hogy a filmek készítésekor nem kérték ki a véleményét.

2018. szept. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

#16 írta le a tökéletes választ, a többi egy nagy hülyeség volt. Láthatjátok, a Legendás állatoknak is Ő írta a forgatókönyvét, tehát nekem volt igazam! :)


Na sziasztok!

2018. szept. 9. 14:32
 18/26 anonim ***** válasza:
89%
Mégis miben volt igazad?
2018. szept. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Ti írkáltátok folyton, hogy azért nem JKR írta a forgatókönyveket, mert teljesen más, nem tudna főrgatókönyvet írni, Ő egy könyvíró. Hát ez nem igaz, bőven meg tudta volna írni a forgatókönyvet (Mint a Legendás állatok és megfigyelésük), csak a regénysorozat miatt nem fordított rá időt. Na erre voltam kíváncsi.


A forgatókönyvbe pedig igenis a rendező írja bele a kameraállásokat, kameramozdulatokat, vágásokat, stb. Ha nem így lenne, akkor minek kellene rendező egyáltalán? Ő "utasítja ezeket", amit az operatőrök/vágok pedig elintéznek. Tehát bőven meg tudta volna írni a forgatókönyveket (lehet jobbra is, ki tudja..), de a regényei miatt nem fordított rá időt.

2018. szept. 9. 14:41
 20/26 A kérdező kommentje:
Viszont a vitát zárjuk le, ez nem vezet sehová. A válaszokat köszönöm! (Mindenkiét)
2018. szept. 9. 20:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!