Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Harry Potter filmek forgatók...

A Harry Potter filmek forgatókönyvét miért nem J. K. Rowling írta?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy J.K. Rowling nem könyvíró, és nem forgatókönyvíró.. De kíváncsi vagyok erre.

2018. szept. 8. 16:46
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
87%

Te most amúgy kit akarsz meggyőzni? Feltettél egy kérdést, válaszoltak, te meg nem fogadod el és (ha nem is szó szerint, de ) lehülyézel mindenkit, hogy NEKED VAN IGAZAD. Miközben ugye egyáltalán nem biztos, hacsak nem JKR kommentelte ide a 16-os választ személyesen.


Egyébként az első film idején Rowling egy noname senki volt, aki írt egy sikeres gyerekkönyvet, de egy több milliós költségvetésű film forgatókönyvét nem fogják rábízni, mert nem bizonyított ahhoz semmit az ég világon. A film sikeres lett, és ami még fontosabb, megteremtett látvánnyal, zenével együtt egy olyan milliőt, ami megágyazott az egész széria sikerének, ugyan miért tértek volna el ettől, csak azért, hogy JKR-nek jó legyen? Arról nem beszélve, hogy szerintem JKR sem kapkodott két kézzel a lehetőségért.


És attól még, hogy megírt egy több ezer oldalt számláló regényciklust, egyáltalán nem biztos, hogy forgatókönyvet is tudna hozzá írni. A dialógusok csak egy nagyon kis szeletét adják az egész folyamatnak. Érted, attól még, hogy meg tudod tankolni a kocsimat, nem foglak megkérni arra, hogy készítsd már fel a műszakira (bár biztos megmagyarázod, hogy miért de).

Gyorsan rákerestem, semmiféle filmes végzettsége nincs Rowlingnak, szóval innentől nem is értem a kérdést.


Az meg, hogy ő írta a forgatókönyvét az Elátkozott gyermkenek hát... olyan is lett az egész. A Legendás Állatokról nem is beszélve.

2018. szept. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Quentin Tarantino-nak sincs semmilyen filmes végzettsége, 8 általánosa van, mégis minden idők egyik legjobb forgatókönyvírója :). Egyébként még mindig nekem van igazam (nem trolllodásból írom, mielőtt elkezdenéd).
2018. szept. 10. 10:50
 23/26 A kérdező kommentje:
Azt meg kikérem magamnak, hogy én most itt mindenkit hülyének nézek. Nem nézek senkit hülyének, és nem is az volt a célom, hogy itt veszekedés legyen (nem is gondoltam volna) viszont eddig a #16 adott jó választ, pont erre voltam kíváncsi. Ami meg nem igaz, azt nem fogom igaznak tekinteni. Ez nem azt jelenti, hogy mindenkit hülyének nézek.
2018. szept. 10. 10:59
 24/26 anonim ***** válasza:
57%
hol a bizonyíték arra hogy neked van igazad?
2018. szept. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
Ha nem veszed észre, ez van.
2018. szept. 11. 17:10
 26/26 anonim ***** válasza:
47%

Továbbra sincs semmi logika abban amit itt összehordassz.


Feltettél egy kérdést, érkezett rá sok válasz, te ezt nem fogadtad el (mondjuk úgy, egyik füleden be, másikon ki), majd jött egy olyan válasz, amit igen - ami mellesleg ugyanúgy csak a felszínt kapargatja, mert JKR sehol nem nyilatkozta le azt, hogy "azért, és csak azért nem én írtam a forgatókönyveket, mert a könyveimmel voltam elfoglalva".


Szóval ezt a választ elfogadod, és erre hivatkozva mondod azt, hogy IGAZAD VAN, miközben ugye nem állítottál semmit, hanem kérdeztél. Vagy van az az opció, hogy a saját kérdéseidre válaszolgatsz, ami elég meh, szóval erre inkább nem is gondolok.


Tehát, továbbra is fennáll a kérdés, hogy...


pontosan miben van NEKED igazad?


pontosan mi a bizonyíték arra, hogy csak azért nem JKR írta a forgatókönyveket, mert a regényekkel volt elfoglalva?


ha tegyük fel, hogy tényleg tudod a pontos választ a kérdésre, minek írod ki ide egyáltalán?



Nyugi, nyilván költői. :-)

2018. szept. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!