Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogyan ismerhetném meg jobban...

Cso91 kérdése:

Hogyan ismerhetném meg jobban a Star Wars világát? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szeretnék kicsit jobban belemászni a filmeken kívüli történésekbe csak nem tudom, hogy hol kezdjem.

Tudom, hogy jelentek meg animációs sorozatok és könyvek is, de nyilván a történetszál szerint sorban szeretnék haladni. Le tudná nekem valaki írni (lehetőleg történeti sorrendben) a megjelenő műveket, amiket meg kéne néznem vagy el kéne olvasnom hozzá? Vagy van weboldal, ami ezzel foglalkozik?



2018. okt. 5. 12:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


ez a kérdés engem is érdekel, én ebből a wikipédiás cikkből indultam ki elsősorban

2018. okt. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem olyan bonyolult mint amilyennek tűnik :D


Először nézd meg az alap filmeket. (1-8)

Utána én a sorozatokat mondanám, (The Clone Wars (1.-2.

2018. okt. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Oh véletlenül hamarabb elküldtem


Szóval


1. Először a filmek (1-8)

2. Sorozatok: The Clone Wars (2-3. rész között játszódik)

Majd pedig ezután a Rebels (3-4. rész között játszódik)

3. Majd én csak ezutánra mondanám a 2 spin-off filmet, ez a Zsivány Egyes (3-4. rész között játszódik, a Rebels sorozat után), és a Solo, ezt is a 3-4. rész között mondanám, de ennél inkább csak az a fontos, hogy előtte feltétlenül nézd meg a 2 sorozatot

Ja és azért is ajánlom, hogy a 2 spin-off filmet ne egybe nézd a többi filmmel, mert ezek inkább a nagy rajongóknak feszült filmek, tehát vannak benne olyan dolgok, amit a sorozatok nélkül lehet, hogy nem lehetne érteni (főleg a Solo)


Nagyjából kb, ha ezzel végeztél, jöhetnek a könyvek is, de ebben sajnos nem tudok tanácsot adni, még nem nagyon olvastam SW könyveket


Egyébként történeti sorrend az így van (de én inkább úgy ajánlanám a nézését, ahogy fent írtam, mert szerintem jobban áttekinthető):


1, 2, The Clone Wars, 3, Solo, Rebels, Zsivány Egyes, 4, 5, 6, Resistance (ez egy másik sorozat, most fog majd kijönni), 7, 8

2018. okt. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Könyvben meg képregényben elég sok van, sok olyan, hogy nem is illeszkedik a történetszálba.
2018. okt. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

van sok könyv.

amik kiemelkednek a mezőnyből-

darth plagueis

árulás

darth bane-3 részes

republic commando-5 részes

revan

2018. okt. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Előszöris, ha már a filmeket láttad akkor nézd meg az animációs sorozatot


Könyvekkel kapcsolatban először azt tedd rendbe, hogy csak a kánon érdekel, vagy a legendákba is szeretnél belenézni, amit ajánlok amúgy (ha esetleg nem tudnád, a kánon az, ami a hivatalos, Disney szerint is hivatalosan beletartozik a SW univerzumába, azaz "megtörtént", a legendák az meg az, ami a Disney érkezése előtt kánon volt, de mára csak az alternatív univerzum részét képezik, azaz, hivatalosan "nem történt meg". Szukitson külön tudod választani a kánon és a legenda alkotásokat, meg ki is van írva minden könyvre hogy kánon-e vagy sem.)


Igazából kánonból a legtöbb az képregény talán, abból vannak külön sorozatok, amiket egybe kéne megvenni, pl van a Marvel SW sorozata, aminek eddig talán 6 része jelent meg (nekem csak 1 van meg, pont az utolsó, random láttam a polcon és megvettem szóval a sorrendet nem tudom, de a könyveken rajta van)

Emellett van egy Darth Vader sorozat is, ami 4 részes és elvileg már be van fejezve

+ Van egy Darth Maul sorozat is, aminek csak az első része van még meg magyarul

És van néhány különálló alkotás is, amik nem képeznek sorozatot, egy-egy külön történetet mesélnek el.

Igazából az idővonallal nem nagyon kell itt foglalkozni mert ezek a sorozatok ugye mindegyik 60-70 évnyi időintervallumon belül játszódnak, csak a sorozatoknál figyelj arra, hogy sorrend szerint olvasd a köteteket (mondjuk ez evidens :D). Szóval itt igazából rajtad van a hangsúly, hogy melyik történet vagy sorozat érdekel


Kánon könyvekre ugyanez teljesen igaz, igazából ha már a filmeket meg a 2 animációs sorozatot láttad, onnantól már nagyon könnyen el tudod rakni időrendben a könyveket amiket éppen olvasol. Kánon SW könyvekből alig van sorozat, ha jól tudom van a 3 részes utóhatás, a 2 részes thrawn, kb ennyi (javítson ki valaki ha tévedek)

Amúgy én az Ahsokát ajánlanám innen elsősorban, meg a 2 Thrawn könyvet, ezek voltak azok amiket olvastam is és jók is voltak. De Szukitson minden könyvről van fent egy kis leírás, az alapján ami tetszik, azt megveszed.


Legendák kánon könyvek, fúú, ebből rengeteg van :D

Itt már nagyon nagy ugrálások vannak az időben (évezredek)

Most nézem az első linkjét, jó amit küldött, onnan lehet nézni

Igazából rengeteg könyv van, de tényleg, ami téged érdekel, és fontos lehet, azt vedd meg

De amiket én ajánlok (és amik szerintem megkerülhetetlen művek, sorrendben):


Old Republicból:

-Távoli Csillagok

-Az elveszett Sith törzs

-A 4 részes Old Republic könysorozat (Revan, Árulás, Megsemmisítés, Végzetes Szövetség)

-Darth Bane trilógia (MINDEN IDŐK LEGJOBB SW KÖNYVEI!)



A Birodalom felemelkedésének kora:

-Darth Plagueis

-A megtévesztés leple (bár kihagyható, csak nekem tetszett :D)

-Kirajzás

-A Republic Commando könyvek (talán)

-Töréspont

-A Gonosz útvesztője + a Sötét nagyúr

-Kenobi


Az Új Köztársaság kora

Nem nagyon olvastam innen könyveket, de a Thrawn trilógia elvileg nagyon jó lett

2018. okt. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A két sorozatot semmiképpen ne hagyd ki, mert anélkül nem fogod érteni a spin-off filmeket meg a képregényeket.
2018. okt. 8. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Szia! Nagyon jó dolog az olvasás, én is nagyon szeretek, (bár nem Star Warst, hanem krimit, fantasyt) de nekem a legnagyobb "áttörést" egy youtube csatorna hozta: a Star Wars Akadémia. Ott szinte mindenről van szó, a lényekről, a Birodalom harci fegyvereiről (lépegetők, meg ilyenek), meg egyes (mellék)szereplők háttértörténetéről.
2018. okt. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8

Persze, de ilyen alapon ha tud angolul felmegy wookiepediára és többet ér, mint SW Akadémiával/kisokossal



A legalaposabban nyilvánvalóan úgy fogja megismerni az univerzumot, hogy elolvassa azt, nem úgy, hogy meghallgat egy "vázlatot"

2018. okt. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!