Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért vannak tele erőszakkal...

Miért vannak tele erőszakkal a filmek, könyvek és videojátékok?

Figyelt kérdés
A valós világban talán nincs elég erőszak?

2018. nov. 14. 19:18
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Az ember agresszív és versengő. Nem is lehet másmilyen, különben ma is a mezőn legelnénk a birkák mellett, semmi sem vitte volna előre a civilizációt. Nem alakult volna ki semmilyen társadalom, civilizáció és technika, nem tudnál buszra szállni, tévét nézni, csak legelnél a többi fajtársaddal életcél nélkül.

Már az, hogy ez a kérdés felmerülhet, azt jelenti, hogy a társadalmi előrejutásért, elismerésért és pénzért az agyukat törő emberek ilyen eszközöket találnak ki, azt jelenti, hogy versengenek az elismerésért.

Az, hogy te is és a szomszéd is elmegy dolgozni azt jelenti, hogy nem akarnak hajléktalanul az erdőben élni, mint a többi állatfaj egyedei és az emberiseég is tette sok-sok évezreden keresztül. Versengés van és a cél az egyre jobb életszínvonal.

Logikus, hogy egy "mamlasz" faj nem lesz civilizásiót alkotó faj. Az ufonauták sem lehetnek "békés növényevők", különben a saját bolygójukon legelnének most is. Csak az lesz ilyen fejlett faj, ahol versengés és küzdelem van. Ott pedig agresszió is van. Ennek hiányában nem lenne semmi fejlődés a fákon lógás óta, hiszen "jól van ez így" elv lenne helyette.

Az emberi faj legalapvetőbb elve a versengés másokkal, aminek az agresszió a legalapabb része. Az, hogy mára civilizált, szabályozott társadalmi szabályok között élünk, még nem jelenti azt, hogy sok ezer, sok millió éves evolúciót el lehetne nyomni vele.

Az ember egyedként, egyedenként betartja a szabályokat, mert empátiával rendelkezik és belátja, hogy ezek a szabályok jók és az ő érdekeit is szolgálják, de ettől még az ösztönös viselkedést és motivációt nem lehet elnyomni. Nem szabad, nem teszi meg amit nem szabad törvényileg (amik nemrég óta léteznek), de akaratlanul is, a saját faji adottságai szerint is kiváncsi, hogy más hogy old meg nehezebb problémákat. Például egy könyv szereplője, vagy egy film szereplője. És ha interaktív a történet (játék), akkor ő hogyan oldaná meg. Ezért játszik azzal, ami érdekli. És ez érdekli az embereket, ezt csak így lehet megtapasztalni, így lehet magunkat próbára tenni.

És igen, a való világban nincs "elég" erőszak. Ahhoz képest legalábbis (szó szerint) semmi erőszak sincs, mint ami végig kisérte az embert a törzsfejlődése folyamán.

A mostani focizás, vagy akár az autóvezetés a forgalomban ugyanaz, mint ami régebben volt a csoportos mamut vadászat folyamán sok-sok évezredeken keresztül, csak sokkal békésebben. (Még a közben hőbörgő bekiabálásokkal együtt is békés a mai világ, gondolj bele)

A mostani (például nemzetek közötti ellenségeskedés) semmi ahhoz képest, ami régebben volt (például a törzsek között), ahol az erősebb győzött és mindent vitt. A "vagy küzdessz, vagy meghalsz" volt végig az ember fejlődése közben a szabály. A mostani rablók konszolidált, kedves viselkedésnormát mutatnak ahhoz képest, amilyen régen volt hosszú történlemi időszakokon keresztül rendőrség nélkül az élet természetes menete. Senki nem élt békésen soha, mert akkor hamar meghalt. Nem volt telefon, hogy segítséget hívjon. Csak most találták fel a telefont. Csak most lehet hívni rendőröket ha baj van. Nem volt semmi ilyen sose a történelemben a mostani korokig. Így fejlődött ki az emberi faj és a civilizáció.

Ilyen volt mindig is a természetes élet. A mostani kultúráltabb, szabályozottabb és empatikusabb kor (örülünk is neki), de ettől még nem ez a mostani a "természetes" állapot. Most ahhoz képest ami mindig is volt, békés, kultúrált és empatikus világban élünk.

2018. nov. 16. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Valóban egy ideig az agresszió jelentette a túlélést. Egyes, kevésbé intelligens fajoknál még mindig ez a dominancia központúság érvényesül. Ma már agresszió mentesen is lehet érvényesülni azoknak, akik erre fogékonyan gondolkodnak. Asszertívitást kezdi felfedezni az emberiség. És egyre jobban előtérbe kerül a csapat munka az egyéni érdek mellett, ami megint csak érvényesülést segíti és nem az agresszióra épít, hanem az elfogadásra, a megértésre és a megoldások keresésére. De ez nagyon gyerek cipőben jár és kevesen értik, ezzel is lehet érvényesülni.

A többségnek marad az ösztönös és természetes reakció az üss/fuss avagy az agresszió/passzívitás. Ez valóban mindenkiben megvan. Ezért is lesz érdekes.

2018. nov. 16. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!