Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mekkora esély van rá, hogy...

Mekkora esély van rá, hogy megtörténjen a Star Wars történetének legepikusabb párbaja a IX. Részben?

Figyelt kérdés
Simán benne van a pakliban (főleg a trailer után) hogy mind Sidious, mind Snoke visszatér a filmben. Ti mekkora esélyt láttok rá hogy párbajozzanak egymással? Illetve mit szólnátok hozzá ha egy ilyen létrejönne, és kire tennétek a voksotokat hogy győzne?

2019. máj. 12. 23:25
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

"Egyszerűen nincs rá idő, és semennyire nem volt eddig felvezetve"


A filmekben valóban nem, viszont a kánon EU alaposan megágyazott neki. Kb. minden regény/képregény, amelyben Sidious felbukkant, azt mutatta be, hogy Sidious megszállottan kutat a "halhatatlanság" után, és bemutattak jópár módot, amivel a Sith-ek és képesek voltak a tudatukat megőrizni a halál után.


Amúgy állítólag lesz a filmben egy MacGuffin, amit mindenki keres, és ez lesz a cselekmény fő mozgatórugója. Nos, ez a MacGuffin szerintem Vader sisakja lesz, méghozzá azért, mert Sidious tudata benne maradt a sisakban. Ez lehetséges, hiszen ez egyik képregény ilyesmit mutatott be, ahol egy Momin nevű sith tudata maradt benne egy maszkban. Kylo Rent látjuk "beszélgetni" a sisakkal a 7. részben, és úgy tesz, mintha a nagyapjával beszélne. De szerintem át van verve. Ő csak azt hiszi, hogy Vader beszél hozzá, de valójában Sidious az, aki befolyásolja őt a maszkon keresztül. És ha még emellé kiderülne, hogy Snoke és Palpatine között valamilyen kapcsolat volt, az szerintem remek lenne, és Palpatine-t tényleg a greatest evil-lé, a 9 részes saga ultimate főgonoszává tenné.


Snoke amúgy kb. kizárt dolog, hogy visszatérne a filmben. Nagyon max fashback jelenetben.

2019. jún. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

A fél filmben csak párbajozni fognak.

Rey vs Kylo Ren (döntetlen)

Rey + Kylo Ren vs Palpatine (Palpatine meghal)

Rey vs Kylo Ren + Palpatine (Kylo Ren és Palpatine meghal)


És hogy kire voksolunk, hogy nyer?

Rey + Ben Solo, nem kérdés. :)

2019. aug. 26. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
33%
Ha Palpatine visszatérne és 1 rész alatt le is vágnák, mint egy disznót, akkor én mérhetetlenül csalódott lennék. Tökéletes példája lenne a full ötlettelen, full improvizatív, full spontán lépéseknek, amelyeknek a sorozatából áll a trilógia első 2 része.
2019. aug. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

"Ha Palpatine visszatérne és 1 rész alatt le is vágnák, mint egy disznót, akkor én mérhetetlenül csalódott lennék. Tökéletes példája lenne a full ötlettelen, full improvizatív, full spontán lépéseknek, amelyeknek a sorozatából áll a trilógia első 2 része."


1. Ez egy 9 részes Saga zárása, nyilván meg fog halni az ultimate főgonosz.

2. Palpatine visszatérése a kezdetektől tervben van. Fel is lett vezetve az a kánonban. Ma már a könyvek és a képregények is egyenrangúak a filmekkel

3. "The story that we’re telling, the story that we started to conceive when we did The Force Awakens was allowed to continue. Episode VIII didn’t really derail anything..." Ezt J.J. Abrams mondta, ez gyakorlatilag cáfolja, hogy Rian spontán, öncélú döntéseket hozott volna.

2019. aug. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
85%

Nem muszáj megérteni amit írok :)


,,Ez egy 9 részes Saga zárása, nyilván meg fog halni az ultimate főgonosz."


Az "ultimate főgonosz" meghalt a 6. részben.


Ha valamit így kell elmagyarázni emberek millióinak, akkor az azt jelenti amúgy, hogy valami nagyon el lett rontva.

Lehet hivatkozni a könyvekre, de azt a legnagyobb rajongókon kívül senki nem fogja elolvasni. Hiába "egyenrangúak", ha tizedannyi emberhez jutnak csak el. Megértem, hogy ez tőlem furán hangzik, mivel nekem elég sok SW könyvem van, de ez így van. Az emberek 90 százaléka ott fog ülni a moziteremben hogy most mégis mi történik. Szerintem ez is hiba. Persze lehet mondani, hogy ,,miért nem képesek elolvasni ha már beülnek egy filmre" viszont az emberek nagy része nem rajongó, és nem fog órás kutatómunkákat folytatni meg könyveket vásárolgatni csak azért, hogy képben legyen. (Ebben úgy gondolom, hogy az előzménytrilógia is elég hanyag volt amúgy a rengeteg be nem vezetett, random megjelent karakterrel)

Egyébként leírnád, hogy melyikek azok a történetek, amelyek Sheev visszatérésének felvezetéséről szólnak? (Legalább én képben akarok lenni, hamár az emberek háromnegyede nem lesz)



Egyébként attól, hogy "el volt tervezve", még ugyanúgy lehet spontán, random. Én ezt érzem ezekkel a filmekkel kapcsolatban. Te nem. Ilyen egyszerű. Azzal viszont továbbra sem értek egyet, hogy full meg volt írva a történet íve, akármit mond Abrams, ez kb ugyanannyira igaz, mint hogy Snoke ugyanolyan erős, mint Palpatine. Attól, hogy az őt játszó színész ezt mondta, még nem lesz igaz. (de ez off)

Ha minden tervben volt, ha tökéletes íve volt a trilógiának, sőt, az egész 9 részes saganak, akkor miért mondta Rian azt, hogy ,,nem zavarja, ha Abrams visszacsinálja a döntéseit"? Ráadásul egy olyan témáról, ami elég fontos ahhoz, hogy előre le legyen fixálva (szerintem)

És ha rendezők dönthetnek ilyen fontos dolgokról, akkor az felveti a kérdést, hogy mennyire van előre megírt forgatókönyv, de erről már beszéltgettünk, szerintem pont veled

Én továbbra sem tudom elképzelni azt, hogy Sidious random visszatér, majd levágják őt. Ahhoz egyszerűen túl nagy és túl ikonikus karakter. + nagyon fanfiction szerűnek is hangzik

A klón palpatineos dolog meg mindig is a legendák nagy szégyenfoltja volt, és ezt sem csak én gondolom így

2019. aug. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

"Az emberek 90 százaléka ott fog ülni a moziteremben hogy most mégis mi történik"


Az emberek 90 százaléka nem hardcore rajongó, tehát nem fogják érdekelni őket a részletek. Őket csak az érdekli, hogy lássanak csillagrombolót, űrcsatát, fénykardot, és élvezetes, izgalmas legyen a film.


"Egyébként leírnád, hogy melyikek azok a történetek, amelyek Sheev visszatérésének felvezetéséről szólnak?"


Kimondottan egyik sem szól erről, csak apróságok vannak benne elhintve: Utóhatás trilógia, Darth Vader képregénysorozat. Én ezeket ismerem, de lehet ezenkívül még van. A lényeg az, hogy Sidious megszállottan kutatta a halhatatlanság formáit, és ezekre működő példákat is láttunk az EU-ban.


"Én továbbra sem tudom elképzelni azt, hogy Sidious random visszatér, majd levágják őt"


Ahhoz, hogy valakit levágjanak, fizikailag is léteznie kell, de szerintem erről szó sincs :) Ha tippelnem kéne, a Darth Vader képregényben látott Momin maszk féle megoldás lesz a befutó. Momin egy ősi Sith nagyúr volt, aki a tudatát a halála után egy maszkba zárta.


Szerintem ugyanez lesz, csak Sidious Vader maszkjába zárta a tudatát, és így manipulálta Kylo-t, aki pedig abban a tudatban volt, hogy a nagyapjához beszél. Én legalábbis így csinálnám.


A klón Palpatine-ra én se vagyok kíváncsi

2019. aug. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

,,Az emberek 90 százaléka nem hardcore rajongó, tehát nem fogják érdekelni őket a részletek. Őket csak az érdekli, hogy lássanak csillagrombolót, űrcsatát, fénykardot, és élvezetes, izgalmas legyen a film."



Szerintem a nézőket (SW esetében legalábbis) 3 nagyobb csoportra lehet osztani


Vannak a megszállott rajongók, akik minden filmet, sorozatot láttak, könyveket vásárolnak, sőt, ismerik az EU-t is.

Nyilván ez a teljes nézőközönségnek a töredékét teszik ki



Szerintem a nézők jó fele, de legalábbis tetemes része az a rajongó, aki látta az összes filmet, kívülről-belülről ismeri ezeket, esetleg tud egy-két dolgot az animációs sorozatokról de ennyi. Ezek az emberek azok akik elmennek egy Solora vagy egy RO-ra, viszont nem olvasnak könyveket, nem ismerik az EU-t, stb. Szerintem ez a réteg konkrétan van akkora, mint akik csak úgy beülnek egy filmre random (ami a 3. csoport), márpedig éppen ez az a réteg az, amelyik semmit nem fog érteni a filmből.

Plusz szerintem azok akik látták a 7-et meg a 8-at is, azokat az embereket igenis érdekli, hogy mi hogyan meg miért történt, és ezekre a filmekből szeretnének magyarázatot kapni.


És attól, hogy Sheev kereste a halhatatlanság titkát, attól még nem lesz evidens, hogy a visszatérése egyáltalán tervben volt már az ep 7 előtt vagy után. Ja és attól sem, hogy Abrams azt mondja, hogy minden snittje a filmnek tökéletesen meg volt tervezve már 1963-ban, mert még mindig nem lesz igaz.



Viszont az általad említett Sidious visszatérést én üdvözölném, szerintem jó ötlet, szerintem ez az egyetlen módja annak, hogy Sidious visszatérése ne legyen erőltetett - mindenesetre ennek az egésznek a felvezetése teljesen kimaradt a filmekből, ezért szerintem még így is annak fog tűnni

2019. aug. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Hát...most már így utólag..csak visszatért :D
2020. jan. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Palpatine valahogy visszatért :D

Remélem olvassátok utólag is a kommentjeiteket, sokkal jobb sztorit raktatok össze, mint ami lett (és megalapozottabbat)

2023. aug. 8. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!