Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Más sem érti, hogy miért van...

Más sem érti, hogy miért van oda mindenki a Csernobil sorozatért?

Figyelt kérdés

Első részt megnéztem, sötét, nyomasztó és kissé unalmas.

Meg lehet nézni, ezt a szocreál hangulatot profin visszaidézik, de teljesen másra számítottam ekkora hype után.



2019. jún. 9. 17:35
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
63%

Nem értem... csak az első részt láttad ember...

Még is honnan veszed a bátorságot elitélni láttatlanul.

Egyébként a második-harmadik-ötödik rész a legjobb.

Esetleg nézd meg utána alkothasz véleményt.

Az első és a negyedik rész szerintem is gyengébb de attol még 10/10 a sorozat.

2019. jún. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

Egy értelmes ember volt, aki írta, hogy nem ítéli el, ha valakinek nem tetszett.

Bocs, hogy nem vagyok birka, van saját ízlésem, és aki megy a tömeg után. Gondolom ha az éjjel nappal budapest is 9,7 pontot kapna, akkor az is a kedvenced lenne.

2019. jún. 9. 19:24
 13/32 anonim ***** válasza:
85%
Nem vagy birka, de észlénynek sem mondanálak, főleg a kommented után.
2019. jún. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
Sötét, nyomasztót a képi világra értettem. 1-2 thrillert nem csinálnak meg ilyen búvalb*szott stílusúra. Attól mert nem vígjáték, még jó lenne, ha nem 200%-os fényerőn látszana csak a sorozat.
2019. jún. 9. 19:26
 15/32 anonim ***** válasza:
18%

Engem ez az állandóan elkészített

"Ez a legvalósághűbb film erről-arról-amarról" c. gigamegasztikus hozzáállás nagyon kiakaszt, mert utána mindenki hirtelen "érteni" fog mindent az adott problémával kapcsolatban, meg játssza az "én ott vótam/láttam/dógoztam"-ot... Durva.

Mindig felkapnak valamit, és egy épp aktuális nézőpont szerint készítenek róla egy hiper-mega-gigasztikusan eladható filmet, amit szépen mindenki el is hisz. Számtalan könyv, film készült már azt követően is, illetve amikor már rendszerváltás volt, utána is, így mi a péket tudnak 33 év távlatában újat kihozni belőle, értelmezhetetlen.

2019. jún. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim válasza:
15%

Dettó, 1 rész elég volt, marha érdekes, ahogy a sugárzástól behánynak meg meghalnak az emberek.

Nekem is a legbutább ismerőseim csacsognak erről a szarról egész nap, szóval ne adjátok már elő ilyen intellektuális sorozatnak, amit az értelmiség néz... Pont az ilyen tömeg emberek, akik "jaj mindenki nézi és mindenkinek tetszik, akkor nekem is" kb. 0 öntudattal, akik felveszik a levis pólót is, mert mindenkin az van...

Az meg külön vicces, hogy egy-két ember szinte úgy beszél a sorozatról, mintha szolidaritást vállalna azzal, hogy nekik TETSZIK a sorozat, és te bűnös vagy, ha te ezt NEM TESZED MEG, sőt BUTA! :D Mikbe vagytok emberek.

L

2019. jún. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
84%

Ez a megdöbbentő, hogy ma az emberek, fiatalok a hurráoptimizmus, vihogós, fingós, happy endes műveken kívül mást nem tudnak befogadni. Nem értik, nem ismerik a történelmet, nem tudják felfogni, hogy egy ember életében nem csak a pozitívum létezik. A világirodalom tele van negatív hangvételű és ábrázolású művekkel. Az iskolában is oktatják nagy részét, elvileg nem kellene meglepétést okoznia. Bár aki youtubereket meg influenszereket követ, meg adam sandleres filmeken nőtt fel, meg 1 soros motivációs trénerek idézeteit olvasgatja, annak ezt kár magyarázni.


A fizikai vonalat meg elmagyarázzák a filmben, azt meg nem olyan nehéz megérteni, de ezek szerint igen. :D

2019. jún. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
88%

Ember, ennyit írtál, ennyi kritikát fogalmaztál meg összesen a filmmel szemben, a többi említésre sem méltatható kommented a mások leszólása:


"Sötét, nyomasztót a képi világ"


Ennyi ezt kétszer is leírtad. Semmi probléma nincs azzal, ha valami nem nyeri el a tetszésedet, de akkor minek írod ki ezt a kérdést? Vagy ha már kiírod, miért nem fogalmazol meg egy értelmes kritikát? Sötét, nyomasztó képi világ, ennyi az összes gondolatod?


Ha ez ennyi, akkor erre mást nem lehet írni, csak azt, hogy nem tudod befogadni az átlagtól eltérő, realisztikusabb műveket.


Az emberek örülnek, hogy a mai szó szerinti fertőből, fingós, dugós, pletykás kínálatból kitűnik valami más, valami értelmes, erre jössz provokálni mindenkit.


Ezt az egészet kb. magadnak csináltad.


Sok kritika van a sorozatgal kapcsolatban, de te még odáig sem jutottál el, hogy legalább három értelmes mondatot leírj.


Az meg hogy idehozod a politikát, meg a soros tervet, meg birkázol, az már no komment, tényleg. S végzettséged meg kit érdekel? Nem az a téma, hanem a film. Össze-vissza beszélsz basszus.

2019. jún. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

Azért írtam ki kérdést, mert erre való az oldal, ha eddig nem tűnt volna fel. Ha ennyire zavar egy kérdés, minek szenvedsz itt.

Az meg mindent elárul rólad, hogy töröltetted a kommentjeim, a fájó igazság, igaz?...

2019. jún. 9. 22:33
 20/32 anonim ***** válasza:
13%

Nekem az nem bír a fejembe férni hogy 1: miért kellett Csermobilról is sorozatot készíteni, szerintem akit érdekelt vagy rendelkezik egy erős alapszintű tudással az tudja mi mikor és miért történt ott. Emellett 2: azt sem értem miért lett ennek ekkora hype-ja, főleg hogy ahogy olvastam még csak nem is hű történetileg, hanem egy kiszínezett, töltetlék, nem létező karakterekkel telepakolt sorozat.

Amúgy most csúnyán fogok fogalmazni, de szerintem ez amolyan csordaeffektus: más is nézi, meg sokat ír róla a net, hát elkezdem nézni meg dicsérni én is hogy ne lógjak ki a sorból. Ugyanez megfigyelhető ezer más film meg sorozat kapcsán is, ott van a Bosszúállók-széria vagy a Trónok harca, utóbbi ráadásul egy hulladék, mégis az egész világ arra csöpög még most is hogy vége lett. Itt sem hiszem hogy azért nézik ezt ennyien mert ennyire mindenkit érdekel hogy Csernobilban mi történt anno 30+ éve, hanem jó volt a marketing, az emberek egy része ráharapott, aztán meg terjedt mint a futótűz a csordaszellemnek köszönhetően. Én is már legalább 600 helyen találkoztam ezzel a sorozattal csak az interneten (Facebook, gyakori, hírportálok stb.) pedig egy másodpercet nem nézek TV-t vagy sorozatot (sportot meg filmeket leszámítva). Én ebben látom ennek a jelenségnek az okát.

2019. jún. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!