Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Más sem érti, hogy miért van...

Más sem érti, hogy miért van oda mindenki a Csernobil sorozatért?

Figyelt kérdés

Első részt megnéztem, sötét, nyomasztó és kissé unalmas.

Meg lehet nézni, ezt a szocreál hangulatot profin visszaidézik, de teljesen másra számítottam ekkora hype után.



2019. jún. 9. 17:35
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
92%

Akinek nem jött volna át, annak elmagyarázom szájbarágósan: ez a sorozat nem CSAK a robbanásról szól, hanem pontos képet ad az akkori diktatórikus szovjet rendszerről. Hogy a cipészből lett pártember dönt tízezrek sorsáról. Hogy nem láthatsz grafitdarabokat a tetőn, mert egy RBMK reaktor, a szovjet csúcstechnika egyszerűen NEM ROBBANHAT FEL, mert én azt mondtam.


De nektek ez magas, mint lónak a zsebóra. Nézzetek pókembert meg Amerika kapitányt, ez a szellemi rágógumi való nektek, legalábbis erre mutat minden jel.

2019. jún. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
11%

Nekem amúgy az sem esik le, hogy akit ténylegesen érdekel ami ott történt (vagy úgy egyáltalán ami abban a korban történt, ha már szóba került a szovjet politika meg társai) az miért nem dokumentumfilmet néz inkább.

Nekem pl. valamiért nagyon nem pálya, hogy órákon át azt nézzem, ahogy emberek sugárban hánynak, vért köpnek meg leég a fél fejük, hátuk, hogyan fetrengenek kínok között mielőtt kimúlnak, és még sorolhatnám. A valóságban épp elég szörnyű hogy ez megtörtént, az ember jó esetben nem azért ül a tévé elé hogy borzasztó, depresszív vagy éppen undorító dolgokat bámuljon, hanem hogy kikapcsolódjon. Lehet ezért lenézni, de még mindig inkább akkor egy Pókember, Batman vagy Bosszúállók film elé ülök le, lehet hogy agyatlan látványfilm ahol folyamatosan ütik egymást meg hülye poénokat sütnek el, de legalább kikapcsol, látványos, szórakoztató, időnként vicces, és tényleg szórakozás, nem pedig úgy állok fel utána a tévé elől hogy forog velem a világ meg háborog a gyomrom, mert két órán át öklendező, hányó, vérző, agonizáló, szénné égett embereket meg füstölgő, elszenesedett romokat lestem. Valahogy nem erre vágyik az ember egy hosszú nap végén. Épp elég borzasztó hogy ilyesmi megtörtént a valóságban, és áldom a sorsom hogy én akkor nem voltam ott, semmi kedvem átélni vizuálisan is ilyesmit. Bőven elég hogy tudom hogy megtörtént.

2019. jún. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
87%
#23, egy a probléma: ez elől nem tudsz elfutni. A mai napig tart a hatása. Homokba dughatod a fejedet, de attól még rád is hat, ami akkor történt.
2019. jún. 10. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

De minden kell. Az életben is minden van. Vicces is, bugyuta is, szomorú is, katasztrófa is. Nekem néha a happy end nem illik be egy film végére, és azt fogadom be nehezen, mikor beerőltetik.


Azt meg nem tudom, milyen embereket ismertek, de körülöttem ha valakinek nem tetszik valami, az nem nézi tovább, nem költ rá pénzt. Ez nem csordaszellem. Mert akkor Shakespeare is a csordaszellem miatt van "felkapva".

2019. jún. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem azért "vannak oda" az emberek, mert Csernobilnak mindig is volt egyfajta misztikuma, mindenki tudta hogy megtörtént és mindig is köztudatban volt, főleg itt, a keleti régióban. És a sorozat drámaként, közérthető és átélhető formában mutat be egy olyan történetet, amit eddig csak "nyers" dokumentumfilmek és gyenge horror filmek dolgoztak fel.


Én úgy gondolom, hogy ezzel a sorozattal igazán méltó emléket állítottak a katasztrófának.


Persze meg tudom érteni azokat is, akik számára a film és sorozat a kikapcsolódást és szórakozást jelenti. De akkor ennyi erővel ne készítsenek Westerneket, hiszen a vadnyugat is létezett, ne készítsenek háborús filmeket, vagy ne készüljenek olyan remekművek, mint a Forrest Gump, vagy az Esőember, mert látunk épp elég értelmi fogyatékost a való életben is.

2019. jún. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

Azt amúgy kifejezetten bírom, mikor valaki olyan alapon tartja magát különlegesnek, hogy "meee én nem nézem amit a többi".


"Bocs, hogy nem vagyok birka, van saját ízlésem, és aki megy a tömeg után."


Ha már birkás hasonlat, attól, hogy egy birka kiáll a nyájból, még ugyanúgy birka marad...

2019. jún. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
84%

Egyébként rohadtul nem igaz ez a birka teóra. Totál véletlenül találtam rá a sorozatra még csak az első rész jött ki tehát senki sem beszélt róla. De mindig is érdekelt a téma ezért néztem meg. A trónok harcát pedig

először olvastam, úgyhogy ezt is benézted....

2019. jún. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 Kőbalta22 válasza:
100%
Be kell látni van akit ez nem érdekel, közömbös. Én négyszer voltam Csernobilban, nekem ez a fétisem. Én meg nem szeretek számítógépen játszani. Nem vagyunk egyformák.
2019. jún. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim válasza:
24%
Nekem momentán csak annyi a problémám, hogy az emberek csak akkor képesek felkapni valamire a fejüket, ha hypolva van. Különben nem érdekli őket, ahogy maga Csernobil sem érdekelné őket. Meg talán annyi, hogy valamit amerikaiasan eltúloztak.
2019. jún. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem hype-olás, csak kontextus. Egy valóságos dolgot elmondasz.


Röhögjetek ki, de fizika órán annak idején egy csomó dolog volt, amit nem tudtam elképzelni. Nem csináltunk kísérleteket, azok nélkül nehezen értettem meg, mi történik. Aztán elkezdtem nézni felnőttként a Mythbusters-t, és kész voltam, hogy a fizika mennyire érdekes dolog.


A sorozat csak segít feldolgozni. A matekpéldában is felesleges a számok köré sztorit építeni, hogy ha ennek a lámpának x sugarú körben ég a fénye, akkor eléri-e az y méterre lévő padot. De könnyebb így elképzelni és megérteni.

2019. jún. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!